Vaikne, esimene kevad

Kes oleks arvanud eelmisel aastal, samal ajal, et seekord on kõik teisiti? Et me ühel päeval oma kodudes istume, igatsevalt kevade saabumist jälgime ja unistame asjadest, mis enne nii tavalised olid. Enam pole midagi tavalist ka kõige lihtsamas teisipäevas. Nüüd on kõik teistmoodi. Esimene selline kevad. Esimesed sellised tunded.

Iittala Ruutu vaasid

Nii olen ma mõelnud juba pea kolm nädalat, aga see tabas mind täna uuesti. Leidsin oma armsad Ruutu vaasid nukralt ootamas, millal nendesse mõnest lillepoest ostetud kevadekuulutajaid seatakse ja uhkelt aukohale asetatakse. Selle asemel täidab neid teistsorti sõnumitoojate armee mis jutustavad loo praegusest- ajast mil lillepoode külastada ei saa ja vaase tuleb täita nende asjadega, mis su väikene kolmene oma päevaselt õueringilt kaasa toonud on. Muidugi, taban sind praegu mõtlemast, et nii ongi ehedam. Ja eks on ka! Aga see oleks kenam lugu tavapärasel juhul. Mitte päeval, kus hingega tööle seatud lilleärid tabalikuga kinni on ja nukralt paremaid päevi ootavad. Ja mõni teab, et nüüd ongi kõik. Need seinad enam lilli ei näe ja tuleb nullist alustada. Millegi muuga, mida viirusepandeemiast tingitud karmid piirangud enam närida ei suudaks.

IIttala Ruutu vaas
IIttala Ruutu vaas

Iittala Ruutu vaasid

Aga pole midagi. Neil, kellel vähegi võimalik, võiks võtta seda kui endasse vaatamise aega. Korda seadmise aega. Aeglast aega. Tasast aega. Lootuste aega ja uute sihtide seadmise aega! Aega, kus rõõmu toob pilve vahelt tuppa piiluv päikesekiir, tuulevaba õhtutund ja lapse toodud pajuoksad su hoolega valitud vaasis.

Nii ka meie. Kulgeme tasakesi ja seame kodu korda. Võtame aega, et vaadata üle kõik kapid ja sahtlid ja saada lahti üleliigsest, et see oluline ja hoolega hoitud ja armastatud kraam rohkem esile pääseks ja silma paitaks. On mõnus, kui su kappidel ja riiulitel on end sirgu ajanud just su lemmikud ja mõnusa tunde andvad esemed- pisikesed kunstiteosed ja silmailu loojad.

Iittala Ruutu vaasid on ühed sellistest. Ma armastan väga seda oranži tooni ja see sobitub mu koju lastud rohelisega ideaalselt. Seekord panin talle paariliseks IIttala uue tooni- linase ja nende kahe harmoonia on küll kergel karge ja ehk kurblikki, kuid päikesesäras löövad mõlemad lõkkele kui südasuvine jaanituli.

Share:

2 Comments

 1. Triin
  01/04/2020 / 00:31

  Imelisi tulpe saab pea iga päev Viimsi Lihapoe eest – müüakse õues.

  • Miramii
   Author
   01/04/2020 / 13:56

   Aitäh vihje eest!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *