Uus ja vana ja lasteaed

Igal korral, kui mul migreen külas käib, saan ma pimedas toas tegemata asju meenutada ja üks nendest oli just see “uute” tugitoolide postitus siin, mis nüüdsama valmib. Nii, et tervitusi migrenantidele! 

Meie elutoas on palju sopikesi. Siin pole sirget seina rohkem, kui ühe diivani jagu ja pigem on murtud osasid oluliselt rohkem. Proovi ise sellist tuba sisustada! Välja langevad pea kõik kapid, kummutid ja riiulid, mis ju iseenesest hea- need soodustavad asjade kogumist ja nende puudumisel ei saa ma seda lihtsalt harrastada. 

Sopikeste hea külg on aga see, et saad erinevaid alasid moodustada. Nii on meie üsna pisikeses elutoas neid üsna mitu ja uusim on kahe antiikse tugitooliga “lounge” nurgake, kohe akna all. Millest, kusjuures, unistasin juba siia kolides. 

Diivanid- osta.ee, lauake- Moblering

Lisaks uuele nurgale kodus, on meil ka elus üks täitsa uus “nurk”. Pärnusse kolides ja siin juba mõnda aega elades panin Bella mõnda siinsesse lasteaeda järjekorda. Tulles Viimsist, olin veendunud, et kohta niikuinii ei saa ja nii panin soovitud ajaks juba veebruari 2019, kui Bella kaheseks saab. Eeldades, et äkki siis sügisel kuskile ikka saab.

Valikus oli meil paar tavalasteaeda, kuid mu süda põksus kõvemini hoopiski ühe pisikese, alternatiivsuunaga eralasteaia suunas. Kuid nii palju, kui nende endaga rääkisin ja siinsete tuttavatega, siis järjekord sinna on nii suur ja polnud lootustki sinna pääseda. 

Aga see polnudki tegelikult nii oluline, sest meil oli juba ka tore lapsehoidja olemas ja nii oleksin saanud Tuduluutada ka ilma lasteaiata.

AGA, ühel päeval, helistas see sama lastehoid mulle ja teatas, et on valmis meiega kohtuma, ja kui meie sobime ja kui meile sobib, võib Bella seal ka kohe alustada. Tema aga saab ju kaks alles järgmisel neljapäeval. Õnneks aga kustutati mu hirmud koheselt- see lasteaed on kui maapealne paradiis, see on parim koht, kuhu oma laps panna ja igasugused artiklid stressist, mida lasteaiad lastele tekitavad, selle koha puhul paika ei pea. Miks?

Esiteks ei ole seal lasteaias 20-25 last, vaid rühm koosneb kümnest väikesest tegelasest, kelle jaoks on 2 maailma toredaimat õpetajat. Igapäevaselt on kohal umbes 8, sest see lasteaed palub kindlasti lapse ühel päeval nädalas koju jätta.

Seal ei saa su laps olla kella viieni, nagu tavaliselt. Kuni neljanda eluaastani on su võsuke seal vaid kolmeni. Bella kuni kella üheni. 

Kõik on väga-väga lapsesõbralik! Puidust mänguasjad, kostüümid, pisike kodune rühmatuba, kasvatajad kes tugitoolis koovad või lastega laua taga aknakaunistusi meisterdavad. Hommikupuder keedetakse kohapeal ja söömised käivad küünla saatel.

Palju õues olemist ja iga ilmaga! Sajagu või pussnuge, need lapsed on kaks tundi päevas kindlasti õues. Ja õues ei oota neid tavapärased lasteaia mänguasjad vaid üks “suur” mägi, kust alla kelgutada või niisama kõhuli alla lasta, õueköök, puidust majad ja potid-pannid. Kõik selleks, et toetada laste fantaasiat, loovust, iseseisvust. Bella armastab niisama lund süüa või siis õueköögis askeldada. Või harjaga lund puhastada.

Harjutamine on lapsesõbralik. Nii ei aeta sind ära 2-3 päeva möödudes, vaid käid lapsega nii kaua koos, kuni ta õpetajate ja lastega sõbraks saanud on. 

Mõnus! Olen nii õnnelik, et meil sinna pääseda õnnestus.

Laud: Moblering

Laud: Moblering

Elutoast veel aga nii palju, et tahaks hirmsasti seinad ära värvida. Tahaks anda neile natukene tumedama varjundi, tänu millele ruum veel hubasemaks muutuma peaks. Natukene kardan valguse kadu, kuid nii palju, kui ma igasugustes näidistubades käinud olen, siis nõks tumedamates tubades on mingi mõnus õdus vibe sees. Lihtsalt tuleb julgus kokku koguda ja värvipoodi astuda!

Share:

1 Comment

  1. Mari
    19/02/2019 / 00:12

    Mis tooni peale seinte puhul mõtled? Mul endal on ühe pisikese 16m2 toa seinte värvimise mõtted, aga pole kindel, kas minna klassikalise valge teed ning teha värvidemängu hoopis mööbli ja kangastega või siiski anda seintele ka tooni. No midagi, mis ei teeks ruumi päris koopaks, aga oleks siiski õdus ja samas piisavalt avar. Ahjaa… kas on sul ok ka avalikustada, paljuga toolioksjoni võitsid? Põnev oleks teada :) Ja väga vahva uudis, et Bella toredasse lasteaeda sai!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *