Üks lihtne rannapiknik

Iittala Teema taldrikud (dotted blue ja powder)

Seda, kui väga ma sooja aega armastan, teab juba iga mu lugeja ja nii on arusaadav see pidev ärevus mu sees, mis iga suvepäeva saadab. Kas täna on ilus ilm? Mida toredat meile tänane pakub ja millega Pärnu meid meie igapäevastel jalutuskäikudel üllatab. Seda seda viimast, suudab ta tõepoolest igapäevaselt- kas on üleöö mattunud meie üks tavapäraseid mänguväljakuid Hansalaadaliste alla, või leiame maja eest ägedad elektritõuksid või on Rüütli tänaval jälle mingid päevad. Ja see on nii lahe! Meil oleks justkui koguaeg puhkus, päriselt!

Aga vahel otsustame ikkagi ka mujale randa minna, kui juba nii-nii koduseks saanud Pärnu linna omasse. Täna pakkisime on veidike pahura pambu autosse, jooksin kiirelt poest läbi ja sõitsime Valgeranda. Lihtsalt selleks, et lõunane snäkk hoopis seam mööda saata. Ja see oli väga hea mõte!

Iittala Teema taldrikud (dotted blue ja powder) , Raami klaasid (seablue ja moss green), Raami aperatiivi klaas

Kuna see sama torisev, 12,5 kg pamp, ei nautinud ka autosõitu, pidi poeskäik õige kiire olema ja nii polnud mul üldse aega midagi suur välja mõelda. Me kõik armastame Brie juustu ja nii saigi see keskmeks. Juurde kirsisinep, natukene kalamarja, kirsid ise ja kreekerid ja siis igaleühele midagi mõnusat juua ja oligi valmis! Ja kõigile meeldis. Kellele kogu komplekt nii, nagu mina seda mõelnud olen ja kes eelistas kalamarja lihtsalt lusikaga sisse vohmida ja Brie juustu peale haugata.

Sa kindlasti panid tähele, et meie piknik näeb üsna ilus välja ja kindlasti aimasid juba, miks see nii on. Kuna ühekordsed nõud ei ole meie kodus väga au sees, siis haarasime kodust kaasa hoopiski Iittala nõud. Ja tead mis? Kuigi toit oli ju tavaline ja päev lihtsalt kõige lihtsam aeglane pühapäev, siis päris nõude randa vedamine tekitas tervest “lõunasöögist” hoopis pidulikuma sündmuse. Sest on ikka päris suur vahe, kas su ees on su hoolikalt valitud kodused lauanõud või papptaldrik, mille eluiga alati liiga lühikeseks jääb. Kuigi tõesti, mõistan, viimaste transportimine on hulka lihtsam. Et ka minul, mu lemmikute Iittala nõudega pikniku pidamine edaspidi libedamalt läheks, rändas meie kodusesse “wishlisti” üks suur punutud pikniku korv, millega seda alati mugavalt teha saaks.

Iittala Teema taldrik (powder) , Raami klaasid (seablue ja moss green),
Iittala Teema taldrikud (powder) , Raami aperatiivi klaas
, Raami aperatiivi klaas – moss green
Iittala Teema taldrikud (dotted blue ja powder) , Raami klaasid (seablue ja moss green), Raami aperatiivi klaas

Ja nii lihtne see mälestuste loomine ongi. Pisike Bella sai liivaga mängida, rannakarpe uudistada ja süles istudes merd piiluda ja meie.. ühest lihtsast pärastlõunast kena mälestuse oma laekasse.

Share:

4 Comments

 1. Laura
  30/06/2019 / 20:29

  Nii mõnusad ja idüllilised pildid, et kutsuvad kohe säärast pikniku isegi ette võtma.

  • Miramii
   Author
   02/07/2019 / 22:07

   Aitäh armas Laura! Ja soovitan väga, kuniks seda suvetükki meil on, onju.

 2. Nell
  01/07/2019 / 18:23

  Tõeseti, tekib tahtmine soetada enda piknikukorv, pakkida sinna ilusad klaasid ja taldrikud ning minna õue sööma.

  • Miramii
   Author
   02/07/2019 / 22:07

   Onju. Kui laheda ja suure piknikukorvi leiad, anna mullegi teada! :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *