Üheski kodus pole liiga palju…vaase

…eriti kui need on disainitud Alvar Aalto poolt ja pärit Iittalalt. On mul õigus? Oli aeg kus vähemalt minu kodus täitsid vaasid vaid ühte eesmärki- need tariti välja juhul kui kellelgi oli sünnipäev ja lillesülemid paigutamist vajasid. Nende närtsides reisisid aga vaasid tagasi pimedatesse nurkadesse, sest tühjana polnud neil erilist ilmet ega väärtust.

Usun, et paljude kodudes on see endiselt niimoodi.

Alvar Aalto Collection vaas, 270mm

Nüüd on aga mu kodus vaasid uhkuseks. Neid leidub pea igalt tasaselt pinnalt ja neid on erinevates suurustes ja erinevates värvitoonides. Need on kenad tühjana seistes, värvilisi lilli võõrustades kui ka lapse toodud kõrsi hoides. Uusim nendest on Iittala praeguses tähtsaimas toonis- linase karva Alvar Aalto kollektsiooni vaas. See on nii suursugune, et annab kõigele mis selle sisse panna, hoopis uudsema võnke.

Alvar Aalto Collection vaas, 270mm
Heikki Orvola disainitud Miranda kauss

Ja umbes samasuguse mõtte ja eluviisiga on ka minu uus Miranda kauss, mis disainitud Heikki Orvola poolt ja kuulub Iittala värskeimate toodete hulka. Päris alguses mõtlesin anda sellele mõnusa vanaemaliku kommikausi töö, kuid kuna komme leidub meie majapidamises õige harva, siis on see jäänud lihtsalt silmailuks, mida vahel tore lauale sättida, kui külalised tulemas. Sellisel juhul saab see kanda üsna tähtsaid rolle- pakkuda küpsiseid, ise tehtud makroone või hoopiski oliive. Oma oliivikarva olemusest.

Iittala Miranda kauss

Millised on sinu kodus need esemed, mis igapäevaselt praktilist rolli ei kanna, kuid silmailu võivad pakkuda igal päeval sellegipoolest?

Postitus on valminud koostöös Iittalaga

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *