Reedene pildisein

Ühel päeval koputas mu uksele kuller ja tal oli kaasas midagi imelist. Pehmesse pruuni paberisse pakitud pilt, millel Hunteriori uhked templid peal. Alates selles hetkest on see pilt minu oma. Päris-päris minu oma!

Proovin “kunsti” osas, mis meie kodu seintele läheb, väga valiv olla ja see foto Etioopias elavast Oromo hõimu orvust, on mu “kunstikogu” tähtsaim liige. Fotograafiks Aivar Pihelgas. See foto on ka ühel teisel põhjusel mulle südamelähedane, aga las see lugu jääda mõneks teiseks korraks.

Vahepeal on täiendust saanud ka meie ilmatumasuur pildisein. Sinna on lisandunud Picasso repro “Etude pour Mercure”, mis pärit Dresdenis asuvast väikesest kunstipoekesest. Ostsin selle endale sünnipäevaks raha eest, mis vanemad kinkisid ja kvaliteet on sellel tõesti, igati hinda väärt. Kuigi hetkel ootab ta enda ümber õiges suuruses paspartuud, sest ma suutsin lausa kolm korda vales mõõdus raami osta. Ma ise ka ei tea, kuidas see võimalik on. Aga siis loobusin ja otsustasin paspartuu kasuks. Vist.

Tükk aega ootas paspartuud ka maal toolist. Leidsin kiirelt koha kus seda välja lõigata saab, kuid teenindus, mis selles poes meile osaks sai paneb kahtlema, kas seda uuesti läbi teha viitsin ja ehk tuleb ikka neljas kord õiges suuruses raami jahile minna. Või lasta raam teha. Seni olen kõik raamid saanud Lasnamäe Prismast, ka kõige suuremad. Need on puidust ja klaasiga, mis on tore, sest tavaliselt nii suurtel raamidel nagu 60×90, asendatakse klaas juba plastikuga.

Veel on seinal Bold Tuesday “List of Countries”, millelt meeldib igal külalisel Eestit otsida, graafiline tänavavaade Rootsist, minu enda tehtud…asi ja kaks postrit Prahast, maailma lahedaimast poest.

Share:

8 Comments

 1. K
  16/12/2016 / 15:15

  Pildid on väga vahvad ^_^
  Sa vist pole väga see, kes perest ja sõpradest pilte seintele paneks? Kas sellel on mingi sügavam põhjus ka?

  • Miramii
   Author
   16/12/2016 / 15:21

   Natukene on sul õigus. Niimoodi, nagu vist ette kujutada võiks, ma neid tõesti kunagi ei pane. Ei teagi miks, minu peres polnud kunagi pilte väljas ja vaadati pigem albumitest. Nüüd on emal küll fotosein olemas, pisike ja isa töötoas. Ikkagi “võõrale” silmale pigem peidus.

   AGA sedasorti fotosein on mul tegelikult tulekul. Küll aga ei saa seal olema väga traditsioonilisi perepilte vaid siiski pigem natukene huvitavamaid ja arvan, et kõik pildid saavad ka must-valge tooni külge.

   Pane tähele- söön oma sõnu niipea, kui meie perre kunagi laps lisanduma peaks :) Siis on temast värvilisi pilte kõik kohad täis.Jah. Ka külmkapil. Reisilt saadud magnetiga. :D

 2. 17/12/2016 / 11:18

  Räägi sellestki kohast, kus paspartuusid lõigatakse, mul jama, et õiges suuruses raame ei leia ja raamida kallim, kui paspartuusid lõigata (ma loodan)

  • Miramii
   Author
   17/12/2016 / 11:20

   Paspartuud on väga soodsad tõesti :) aga lõigata saab Tallinna Ülikooli vastas, Zelluloosi paberivabrikus.

   • 17/12/2016 / 15:27

    selge pilt, lendan seal laivi ja saan ka siis äkki pärast aastakest ühes kohas elamist pildid seina :) aitäh!

    • Miramii
     Author
     18/12/2016 / 22:28

     Loodan, et saad probleemivabalt tellitud :)

 3. 18/12/2016 / 01:59

  Tere! Väga kihvt pildisein! Väga stiilipuhas, mis laseb silmal puhata. Kuna meil endal on magamistoas voodi vastas praegu nö blank canvas ning ma olen ise kunstivallas toimetamas, siis olen võtnud kätte pintslid ja värvid, aga küsimus nüüd hoopis selle kinnitamise kohta. Kas oled lasknud härral seina augud puurida ning kruvidega kinnitatud või on mingi muu viis?

  • Miramii
   Author
   18/12/2016 / 22:27

   Hei! Aitäh :)
   Seni on tõesti kõik pildid kruvide abil seina saanud, kuid kõrgemas kohas pean kasutama siini. Aga sellest peagi pikemalt :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *