Pimedad õhtud ja lapsega köögis

Igal aastal, kui november kätte jõuab, on mul tegelikult eesmärk üks- jõuda detsembrini! Sest oh-kuidas-ma-armastan-jõulude ootust ja jõuluaega ennast. Nii hakkan ma tegelikult jube esimeste lehtede langemise varjus pühadeks plaani pidama. AGA, kuivõrd kodu nii vara ehtida pole tark, sest õndsustunne võib enne Jõuluvana plehku panna, pühitsen ma hoopis õdusat pimedusaega. Selleks süütame me pea igal õhtul mõne küünla ja koguneme oma miniperega kööki, et üheskoos midagi süüa teha või hoopis küpsetada. Suvel viibime me kodus nii vähe, et köök tunneb meist väga puudust. Korvame selle mitmekordselt sügis-talve kuudel.

Koostöös Prisma marketiga, läksin ma nende koduosakonda, et sügiseks köögile natukene uut hingamist anda. Mina elan Pärnus ja meil Prismat ei ole, kuid Viimsis elades külastasin seda väga tihti. Prisma meenutab natukene neid filmides-sarjades nähtud suuri halle, kus kõik olemas on, alustades tuletikkudega ja lõpetades jalgratastega. Minu vist parimad Prisma-leiud on olnud ülihea kombekas Bellale, tantsutrikoo, samuti Bellale ja kõik vegan-tooted. Nimelt on nende valik mu meelest Prismas kõvasti parem, kui teistes poodides ja lisaks on neid lihtne üles leida.

Aga seekord keskendusin koduasjadele. Mul oli peas üks pilt, kuidas me õhtul Bella ja ta isaga koos järgmiseks päevaks lastesõbralikke küpsiselaadseid asju küpsetame. Ja nii oli selle pildi täide viimiseks mul üht-teist vaja.

 

 

linik: Finlayson, küünlajalg: Iittala, köögirätik: Finlayson, vaagen: Iittala, Prisma

Kas küünlad on teie peres ka sügise parimad kaaslased? Meil on neid tõesti kodus hirmus palju ja nii polnud üldse imestajaid, kui ma järjekordse küünlajalaga koju tulin. See on Iittala Nappula küünlajalg, mille on disaininud Matti Klenell. Meie oma on valge, kuid tegelikult leidus neid Prismas muidugi ka teistes toonides. Julgemad kodud võivad näiteks erinevaid värve kombineerida, sest need kõik sobivad omavahel väga hästi!

Nüüd, seda pilti vaadates, tunnen, et mul on vist ikkagi Nappula pisemat varianti ka vaja. Onju.

 

Meie ahjus valmisid parmesani-porgandi pehmed küpsiselaadsed tooted, mis asetasime Iittala vaagnale. See vaagen on meie kodust ammu puudu olnud- sinna saab panna kõike ja eriti kasulik on see, kui külalised saabumas on. Siis saab sinna asetada kõiksuguseid snäkke või mis-iganes õhtusöögi kõrvale sobida võiks. Ja lisaks olen näinud, et sedasorti vaagnaid kasutatakse Jõuluajal ka advendiküünalde installatsioonide meisterdamiseks. Aga kui tagasi meie küpsiste juurde minna, siis need sisaldavad kaerajahu, porgandit, parmesani juustu ja muna. Muid maitseid lisasime seekord ürtidega ja nõudlikumad ampsajad võisid ka küpsised kreeka jogurtisse torgata. Mõtlen, kas võiksin teiega veel mõnda väikelapse retsepti jagada, või läheb juba liiga “teemast välja”. Eelmisi näete näiteks siin!

 

põll: Finlayson, Prisma

Meie pere on suur lapsega kokkaja. Meil lihtsalt on sedasorti tegelane, kelle silmad särama lähevad, kui köögis askeldada saab. Ja vahel, kui ta otseselt millegagi aidata ei saa, siis armastab ta oma puki peal meie tegutsemist ikkagi jälgida ja kõike võimalikku eest ära süüa või maitseid proovida. Maitsete proovimises on ta väga lahe tegelane ja aeg-ajalt on tore avastada, millised on tema maitse eelistused. Näiteks kartul ja moos, miks mitte :D

Et köögis aga lihtsam oleks ja pärast vähem riideid pesta saaks, on Bellal oma põll. See on heleroheline ja muumidega, Finlaysoni firmalt, Prisma koduosakonnast. Mulle meeldib selle juures see, et see on küll muidu puuvillast, aga kaetud kihiga, mis ei lase vett läbi ja ei luba erinevatel värvidel-asjadel endasse imbuda ja ilu rikkuda. Sama põlle kasutame ka kunstitundidel, kui värvidega tegemist peaks olema.

 

köögirätik: Finlayson, Prisma

 

Kui sul on vaja oma köögile kibekähku uus ja värske ilme anda, on köögirätikud kõige odavam viis, et seda teha. Prismas on rätikute valik väga suur, kuid seekord tulid minuga kaasa need Finlaysoni tantsiva tüdrukuga rätikud. Bella nimelt armastab tantsimist üle kõige maailmas ja mõtlesin poes, neid nähes, kohe tema peale. See on nii tore, kuidas pisike pereliige kodule juurde annab. Värve, pilte, lugusid.

Kuidas teie oma sügisõhtuid mööda saadate? Ja millised on teie parimad Prisma-leiud? Seal on hästi palju Soome disaini ja väga mõistliku raha eest. Kui sa veel sinna sisustuskaupa ostma pole suundunud, siis tegelikult soovitan enne toidukäru täitmist ikkagi kiigata. Vaibad, padjad, voodipesud.. neil on kõike!

 

Postitus ilmus koostöös Prismaga

Share:

8 Comments

 1. Mia
  13/11/2018 / 17:07

  Mulle meeldib ka Prisma puhul see, et sealt leiab KÕIKE.
  Aga alati käin läbi Soome disaini letid. Ja seal on Iittala hinnad tunduvalt soodsamad kui Primas ja alatihti on mingeid pakkumisi.

  • Miramii
   Author
   13/11/2018 / 17:22

   Jaa. Mulle meenub, et kui tulid moodi Ferm Livingu need..korv-kohvilauad. Kuigi armastan väga originaaldisaini, kahtlemata, siis ikkagi tore, et “top-moodi”, FL sarnaseid laudu, sai Prismast osta üli-üli soodsalt. Alles aastate pärast pakkusid ka teised poed neid OK hinnaga :P

 2. 13/11/2018 / 17:50

  Okei, ma vajan meie väiksele neiule seda põlle! Muumid on meil väga teemas tänu minu lapsepõlvearmastusele ja olen väga edukalt jõudnud seda juba talle nakatada. See väike inimene jaksab tavalist Muumitrolli raamatut igal õhtul enne uinumist kuulata! Müstika. Niiet üks Muumi-põll on päris must-have vist :D

  • Miramii
   Author
   13/11/2018 / 18:39

   Meil veel lapse jaoks Muumid tume maa, aga noh… kui on valida põll muumide või MITTE muumidega, siis ju valik ilmselge :D Ja varsti aeg Muumisid sisse süstida, et suvel mõnda teemaparki minna saaks nii, et tal ka elevus sees :D

 3. Anett
  23/11/2018 / 16:30

  Ei no peaaegu ükski Finlaysoni ja Ittala disain ei valmista enamasti pettumust. Väga kiidan valikuid! Mul tekkis hoopis küsimus DeLonghi espressomasina kohta mida ma kapi peal silmasin. Ma olen juba tükk aega seda osta tahtnud, sest ta on üleni roostevabast terasest, samas nii kompaktne tööpinna peale asetamiseks (võrreldes suurte kohvimasinatega) ja silmale ka ilus vaadata. Samas ma olen päris mitut negatiivset arvustust näinud. Kas sa oled rahul?

  • Miramii
   Author
   23/11/2018 / 17:07

   Oi, huvitav, kui mina uurisin, siis ei näinud ühtegi negatiivset :D Aga ju polnud mu kanalid nende jaoks lihtsalt avatud. Mina olen väga rahul, kuid ütlen kohe ära, et joon täiesti tavalist musta kohvi ilma lisanditeta. Et kui see negatiivsus piimavahustaja kohta oli, siis ei oska kommenteerida. Aga musta kohvi armastajana, olen väga väga väga rahul!

   • Anna
    25/11/2018 / 01:53

    Mulle jäi ka see DeLonghi espressomasin silma, sobib su koju nagu valatult :) Otsin endale ka praegu uut masinat, tekitasid huvi, kuna ta on tõesti selline ilus ja kompaktne. Mina leidsin selle masina kohta netist ka pigem positiivseid arvustusi. Huvi pärast, muidugi maitsed on erinevad, aga mis kohvi sa selle masinaga kasutad? Kas jahvatad kohviveskiga värskelt või ostad valmis kujul midagi, nt oled sa espressopatju proovinud? Lugesin, et sellega saab erinevaid variante kasutada, tekitas veidi segadust, kuna ma pole varem taolist masinat kasutanud :D

    • Miramii
     Author
     25/11/2018 / 12:08

     Hei Anna!
     Kuna mul on väikene laps, siis mu kohvi tegemine peab käima väga kiirelt ja nii eelistan juba valmis kohvipuru ja jahvatamise ajad jäid enne Bellat aegadesse, kus Chemexiga jube aeglaselt ja läbimõeldult kohvi valmistasin. Nüüd peab kõik käima välgukiirusel :D Ja seda see masin võimaldab. Patju pole veel kordagi kasutanud, kuigi tõenäoliselt oleks see vist tõesti veelgi kiirem variant. Peaksin proovima!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *