Päris oma koristaja

Enne last, mõtlesin tihti, et kuidas elu tulevikus korraldada. Korras kodu on ju suur rõõm ja annab indu uute asjadega tegeleda , jätab aega lapsele pühendumiseks ja perega aega veetmiseks ja hoiab eemale mõtted, et…koristama peaks.

Okei, ütlen kohe ära, et PÄRIS koristajat meil ei käi. Kuigi ma nii väga tahaks. Lihtsalt tunnen, et meie kodu pole veel tema jaoks piisavalt..korras, et teda meie juurde lubada. Küll aga käib meil Abiline ja täpselt siis, kui ma ise tahan, ilma, et peaksin diivanilt püstigi tõusma. Ma võin Abilise koristama saata lapsema mängupargis mängides, poes järjekorras seistes, või perega värskes õhus aega veetes. Abiline töötab täpselt siis, kui ma tahan.

Saage tuttavaks, meie kodu suurim abiline, ehk Electrolux PURE i9

Me saime tuttavaks puhtalt vajadusest. I nimelt kardab väga tolmuimejaid ja nii langesid ära kõik tolmuimemiseks mõistlikud ajad. Küll aga veedame me suure osa päevast õues, ja nii me selleni jõudsime- me vajame väga robottolmuimejat! Aga mitte tavalist. Meie nõudmised olid järgnevad:

– See peab päriselt ka tööd tegema. Meil on üks varasem kogemus ühe teise tootja masinaga. Esimesed korrad, nädalad, oli see väga töötas loom. Kutsusime teda Juanitaks. Aga siis..olenemata igasugusest hooldusest, ei teinud see enam suurt midagi. Internetist lugesin, et nendega kipubki nii olema ja pole midagi parata. Seekord ei tahtnud sama teed minna.

– See peab suutma ületada lävepakud. Meil on siin kahed lävepakud, kõrgusega umbes 2cm, mis polnud lihtsad ületamiseks alles käimaõppinud I’le ja on tõenäoliselt katsumuseks ka ühele robotist tolmuimejale. Aga kuna need siin on, siis sai see väga oluliseks kriteeriumiks.

– Peab olema kergesti puhastatav ja korduvkasutatav filtriga. Sest.. kellelgi pole meeles neid filtreid alatihti osta. Meil vähemalt mitte..

– Peab suutma ise eemale hoida takistustest, ilma, neid vigastamata. Meil juhtub ikka, et mõni mänguasi või lapse looming jääb põrandale vedelema. Robot peaks oskama osavalt mööda manööverdada.

– Kõige tähtsam punkt. See peaks olema telefoniga juhitav! Sest.. nagu öeldud. I. kardab kõiksuguseid müratekitajaid ja nii ei saa me kodus olles neid väga kasutada. Kui aga robottolmuimeja oleks rakendusega juhitav, saaksime me selle tööle panna alles majast välja jõudes.

 

Ja nii ongi. Täpselt sellise tegelase me Electrolux PURE i9 puhul leidsimegi. Valisime edevalt kuldse versiooni ja pakki avades, olin valmis ühes keeruliseks paigaldustööks. Reaalsuses oli aga mu ülesandeks vaid kodubaasi paika sättimine, masina laadima panemine ja aplikatsiooni alla laadimine. Ei mingit manuaalset kodu tutvustamist või piirjoonte paika sättimist, nagu ma kartsin.

Päris alguses võttis tal üsna kaua aega, et kodu puhtaks teha. Aga seda seetõttu, et ta alles õppis kodu tundma. Kui ta juba mitu korda oma tööd teinud oli, muutus ka koristamise aeg palju kiiremaks- peale mitut tööotsa oskab ta lihtsalt ise endale parima teekonna paika panna ja niimoodi efektiivsemalt puhastada. Seda kõike tänu 3D Vision süsteemile, millega ta kodu ära skänneerib ja analüüsib. Sama süsteem aitab ka takistustest eemale hoida. Ikkagi aasta 2018, eksole.

Ja kui olin alguses puhastusvõimsuses samuti skeptiline, siis nüüd, filtrit puhastades, näen, et ajad on ikka väga muutunud. Kohati tundub, et ta suudab vaibast ja põrandalt rohkemgi tolmu kätte saada, kui meie tavaline masin. KUIGI!! Tegelikult tunnen, et ideaalne kooslus oleks tore robot-poiss ja käsitolmuimeja. Nimelt peenikese juurviljakrõpsu puru oli meie Abilise jaoks siiski liiga kõvasti vaibas kinni. Aga nurgad, seina ääred, vaiba ääred, diivani alused- pole probleemi! Need suudab ta puhastada nurgas oleva harjase tõttu, mis lasebki ligi pääseda kohtadesse, kuhu ehk teised ei satuks.

AGA mu lemmik osa selle juures on hoopiski telefoni rakendus. See on jällegi- lihtne ja ülesehituselt sobilik kasutamiseks ka kooliealistele lastele. Kuna masin on ühendatud koduse wifiga, siis on suhtlus koguaeg olemas. Rakenduse juures saan ma

– panna robottolmuimeja tööle, saata “koju”, panna pausile, peatada töö, lasta teha kohtpuhastust (u. 1m2 ala) ja seadistada töögraafikut. Töögraafiku puhul saan siis ette ära määrata, millal ma tahan, et masin puhastaks.

– näha tolmuimeja teekonda. Näen reaalselt kus ta täpselt on ja mis juba puhastatud on. Nii tean arvestada selle tööajaga ja ette planeerida enda tegemisi.

– näha masina staatust ja erinevaid häireid. Kui midagi jääb ratastesse kinni (vaiba narmad, ühel korral), siis aplikatsioon annab mulle sellest teada. Näen ka, et aku vajab laadimist või, et masin on teinud keset koristamist pausi laadimiseks. Hiljem jätkab pooleli jäänud kohast.

Ja siin me oleme. Lähen I’ga õue jalutama või mängutuppa mängima, vajutan telefonist “Clean” ja tagasi tulles on kogu hommikune puru vaibalt kadunud nagu tina tuhka. Sest tead mis, võid ju arvata, et su vaip on puhas, aga peale tolmuimeja tööd näed, et see on ikka hoopis teistsugune kui enne. Nüüd näen, ja kogen seda rõõmu, igal korral kui koju tagasi jõuan. Ilma, et oleksin pidanud ise midagi tegema. Väikesed rõõmud!

Osta saad seda näiteks SIIT

 

Electrolux PURE i9 on saadud Electroluxilt koostöö raames

Share:

1 Comment

  1. Marili
    11/06/2018 / 10:48

    I need it! Kas koerakarvadega saab ka hakkama? Ja laua all – toolide jalgade vahele vist ei mahu, aga üritab sealt iga nurga alt, kust saab?

    Ilus näeb välja ka!

    :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *