Oras Alessi Sense

Palju sina vett tarbid? Kas siis, kui sa hambaid pesed, lülitad ikka kraani välja või lased veejoal oma hommikusi tegemisi saata? Ma loodan, et mitte. Pole kellegi uus uudis, et puhast vett on meie planeedil aina vähem ja tuleb kokku hoida kõike mis alles on. Ja alustada tuleb iseendast!

Orasel on valminud uus segisti- Oras Alessi Sense. See on säherdune segisti, mis märkamatult ühes sinuga maailma paremaks teeb. Just siis vee kokkuhoiu aspektist. Nimelt, selle pealmisel osal on sensor, mida puudutades vesi voolama hakkab. Korraks puuutades voolab vesi lühikest aega, pikema puudutuse järel aga nii kaua kuni sa selle jälle välja lülitad.

Mina pole mingi kraanispets ja nii saatsin  Orase müügijuhile, Tarmo Pajusele ridamisi küsimusi.

Orase Alessi Sense on segisti, mis aitab vett kokku hoida. Mille poolest erineb see nendest, kus käsi all hoides veejuga jookseb ja käed eemaldades see peatub? Kas on erinevus ka vee kokku hoidmisel?

Sense peamine tehniline erinevus võrreldes kontaktivaba segistiga on vee avamise viisis. Sense’i puhul avaneb vesi vajutades jooksutoru ülaosale, tavalise kontaktivaba segisti puhul avab veevoolu sensor. Sellest tehnilisest erinevusest vahet veesäästus märkimisväärselt ei teki. Mõlema (nii kontaktivaba, kui Sense) säästlikkus avaldub ikkagi eelkõige võrdluses tavalise kangsegistiga . Niipalju siiski, et Sense on varustatud vooluhulga piiraga 4,2 l/min. Kontaktivabadel valamusegistitel on piirang sõltuvalt mudelist 5-6 l/min.

12095ba0e3061a6c4c6984e7043ee853

Kui paljud teie kliendid üldse oma kodustes tingimustes segistiga vee kokkuhoidmisele mõtlevad. Kas võib loota, et see on tõusev trend?

Näib, et õnneks mõtlevad. On üks osa kliente, kes tahavad saada rahalist säästu kohe segistit ostes. Nendega on keerulisem, kuid „pikema pilguga“ klientide hulgas on teema aktuaalne. Meie mõistes annab sellest märku kontaktivabade segisti tugevalt kasvanud müük jaevõrgus. Kui varem on kontaktivaba segistit peetud pigem avaliku ruumi segistiks, mis meil kajastub projektimüügina, siis just jaemüügi kasv näitab, et kontaktivabast segistist on saanud tavaline kodusegisti. Peab ütlema, et meil on  viimastel aastatel lisandunud ka uusi,  kodukasutajale sobivaid, mudeleid, mis on ka hinnaklassilt kodukasutajale sobilikud. Peame selles vallas ennast kindlalt juhtivaks tootjaks.

Kuidas Orase Alessi Sense voolu saab, et indikaator töötaks?

Alessi Sense valamusegistid 8710F ja 8712F on patareitoitelised. Toiteallikaks on 2xAA Lithium patareid. Sense köögisegistid 8720F ja 8725F on võrgutoitelised 230/5V läbi komplekti kuuluva pistikalaldi

Mida teie, kui asjatundja, antud segisti kõige kõvemateks müügiargumentideks peate?

Innovaatlisus, disain, kasutusmugavus  ja veesäästlikkus üheskoos.

Kas antud segisti termostaadil on mingi vahe võrreldes tavapärastega?

Sense ei ole termostaatsegisti, vaid vee tempetratuuri seatakse seguventiili abil.

5034a30de9ec68c9fbe258f616633b6b

Kas segisti filter on vahetatav?

Filtri all pead silmas ilmselt õhustit (sõel, millest vesi väljub). Jah, see on vahetatav. Lisaks on ka õhusti kaldenurk muudetav 10˚ võrra, võimaldades muuta kasutuskoha valamu eripärast sõltuvalt  veesamba langemisnurka.

Tegemist on minu ja Orase vahelise koostööprojektiga, mille raames pidin ma koostama “My dream bathroom” lehe Pinterestis. Peaauhinnaks on võit Milanosse ja, et ma selle saaksin oleks vahva, kui sa minu poolt hääletaksid! Saad seda teha SIIN, valides ülevalt võistlus.

Hääletada saab igapäev uuesti ja kõikide vahel loositakse iganädalaselt välja erinevaid auhindu. Loosib Orase peakontor ja võita on õige lihtne- võitnud on juba üks minu tuttav ja ka R’i ema!

Share:

4 Comments

 1. 01/12/2015 / 18:38

  Meil need kontaktivabad kodus vannitubades ja olen ülirahul :) säästlikkus, pluss see, et ma ei pea oma seebise (või näopuhastusevahendise)/märja käega segistit määrima, olen suur pedant tilgajälgede osas :D

  • Miramii
   Author
   01/12/2015 / 18:58

   Oo, nii cool! Ma tilkade peale ei mõelnudki :D

 2. elis
  19/12/2015 / 01:35

  aga kui elekter läheb ära või patareid saavad otsa, kas siis mingit manuaalset vee avamise funktsiooni ka on?

  • Miramii
   Author
   19/12/2015 / 01:36

   Patareid kestavad 3 aastat ja eelnevalt annavad väga pikalt märku enda tühjenemisest. Seega sellepärast ma ei muretse :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *