Mis oleks, kui loobuks telekast

Me kolime peagi tagasi Viimsisse. Ehk siis peame jälle oma elu-olu ümber seadma hakkama ja mõlgutame tahest-tahtmata mõtteid ühe suurema remondi suunas. Kuhu ja kuidas midagi panna, mis enne ei meeldinud ja kuidas seda nüüd muuta saaks. Nimelt paar asja häirivad mind meie Viimsi kodu juures küll ja väga. Aga, olen rõõmus, sest ma vist tean lahendusi ja nende ellu viimine ei tohiks olla eriti kulukas ega ka aeganõudev.

Ja siis ma mõtlesin.

Telekas. Ei, ära arva, et ma seda ei vaata. Või…tegelikult ei vaatagi, aga see käib mul muudkui taustaks. Teen tööd ja seal ta huugab oma helendava ekraani ja seltskonda pakkuva taustamüraga. Bella tohib argipäevadel vaadata ärkamise abistamiseks ETV multikaid ja vahel lastekast A. Lindgreni ainetel valminud filme. Ja siis on meil filmiõhtud ja jällegi, on telekas õhtuti käimas kui neljas pereliige. Kuigi ma ikkagi ei arva, et keegi meist sõltuvuses oleks.

Meie Viimsi elutuba pole teab mis suur, aga samas pole see ka ülemäära väikene. Aga ikkagi- üks sein on täielikult pühendatud suurele ekraanile. Terve mööbel on paigutatud suunaga selle poole, on välja arvestatud kaugused ja asjad ja..et ikka elutoa tähtsaim osa. Saad ju aru küll. Ja siis ma mõtlesingi, et KUI poleks telekat, oleks mul terve vaba sein. Seal seinas poleks ekraani ja saaks olla nii palju muud! Terve elutuba saaks olla hoopis teise ilme ja omadustega. Mis oleks, kui elutoast saaks kvaliteetse aja veetmise koht, kus olulisteks osadeks saavad hoopis raamatud, lauamängud ja muusika. Kus mööbli saaks sättida nii, et oleks keskendunud ühisele ajaveetmisele ja kvaliteetsele üksi olemisele.

Olin veendunud, et R. ei ütle mu mõttele ühtegi paha sõna ja nüüd meil täpselt selline plaan ongi. Hüvasti telekas (või okei..me paneme selle alguses lihtsalt ära ja vaatame, mis saab) ja teretulemast hoopis-teistsugune-elutuba. Ma olen ise nii põnevil!

Aa ja arvad, et me end siis täitsa välja lülitame. Tegelikult paneme üles hoopis ekraani ja projektori ja jätkame oma idüllilist filmiõhtute traditsiooni. Lihtsalt seekord rohkem oodatult, planeeritult, läbimõeldult. Erilisemalt!

Tegin instagramis küsitluse ja tead kui paljud sama meelt on. See on nii tore! Kuidas Sinul kodus on?

Share:

4 Comments

 1. tom
  07/10/2019 / 18:40

  Loobusime 10 aastat tagasi telekast, hullult tekkis vaba aega, mida kasutada palju asjalikumate ja lõbusamate tegevuste peale. Suur ekraan jäi, seda kasutame vahel harva üle neti filmide või spordi ja kokanduse saadete (vaatamiseks (kergejõustiku MM ja Ralli nädalavahetusel). Lapsed harjusid mõne päevaga, nädala pärast ei tundnud keegi enam telekast puudust. Meil oli piiramatu internet ja kõigil oma arvutid nii, et eks see pehmendas olukorda. Veits sarnane lauatelefoni omamisele, tegelt vaja pole aga inimesed harjumusest hoiavad.

  • Miramii
   Author
   08/10/2019 / 00:05

   Oh kui hea oli seda lugeda. Mitte, et ma eriti ees ootavat kardaks, aga nii mõnus on teiste kogemustest kuulda. Ja need on alati väga positiivsed! Lisaks meeldis väga su paralleel lauatelefoniga :D

 2. 08/10/2019 / 14:02

  Meie maale kolisime teadsime, et telekas ei tule. Minul on suur igatsus miskipärast tekkinud aga ilmselt ei too sellegipoolest seda majja :)

  • Miramii
   Author
   08/10/2019 / 22:10

   Sülearvuti ei aita igatsust leevendada? Mul üks väga lemmik Soome seriaal on ainus, mis mind vahel kõhklema paneb :D Aga äkki saaks kuidagi arvutist ka.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *