Mikrotsement ja küsimused-vastused

Mikrotsement toonis Verde Oscuro. Lamp on päris Snug imelisest poest ja saab SIIT

Kui me esimest korda siia koju kolisime, oli alumise tualettruumi ümber tegemine kuskil nimekirja üsna keskel. See ei olnud peamine prioriteet, aga samas oma lillade plaatidega väga kaua oodata ka ei tahtnud.

Ja juhtus nii nagu enamasti kuskile kolides- suur tuhin saab esimese poole aastaga läbi ja siis sa harjud. Ei, ma ei harjunud lillade plaatidega, aga sellega, et ma needsamad plaadid vahepeal ehituspoest saadud kahhelkivivärviga halliks olin võõbanud, küll üsna oskamatult ja silmale valusalt, aga ikkagi. Me harjusime. Me jõudsime sinna isaegi õudsad vahtplastist laeliistud panna ja.. :D Aga harjusime!

Vahepeal remontisime me aga täielikult oma ülemise vannitoa ja need mitmed nädalad, tohutu tolm ja lärm jätsid mulle kustutamatu kogemuse. Ma lihtsalt ei tahtnudki seda uuesti kogeda. Ma pigistasin silma kinni ja mis seal salata- palju me ise seda alumist ruumi ikka kasutasime. See oli rohkem külaliste jagu ja nemad on ju väga viisakad.

Ja siis läksime paariks aastaks mujale ja üürnikel ka sellega probleemi polnud. Khm..ma ei taha tegelikult sõna “üürnik” siinse kodu võtmes enam suu sissegi võtta, aga sellest mõnel teisel korral.

Ja nii see jäi!

Kuni me tagasi tulime.

Siis lubasin ma endale- see ruum saab seekord valmis esimesena! Sest kui ma sellega kohe-kohe ei tegele, juhtub seesama, mis enne- see lihtsalt jääbki oma koledalt ülevärvitud plaatidega pisikeseks silmale valusaks ruumiks, meie muidu üsna õdusas kodukeses. Aga mida teha? SEST

  • Ma ei tahtnud enam seda tolmu ja lärmi! Eelmisel korral käisid naabrid koputamas ja palumas, et me lõpetaks ja kodu oli otsast-otsani tolmu täis ja terve see protsess oli lihtsalt niiii ebamugav, et kuigi tahaks sama ruumiga midagi uut teha, siis ma lihtsalt enam ei julgeks :D
  • See on hästi väikene ruum. Põranda pinda vist vaid ruutmeetri jagu. Selle tegemine oleks lihtsalt olnud üsna tüütu ka ehitajatele. Ja see asub alumisel korrusel keset peamist elu-ala ja nii oleks päevast-päeva voorinud ehitajad häirinud tõsiselt ka meie igapäevast elu. Ma ju töötan kodus ja Bella lasteaias hetkel ei käi.
  • Ma lihtsalt ei osanudki selle ruumiga midagi peale hakata! See on ju nii väikene. Kas peaks panema plaadid? Kuigi veega ju suurt kokkupuudet ei ole, ei saaks ka vaid värvi alla jätta. Meil elab ju vastne kolmene, kes on alumise tualettruumi põhikasutaja. Tema peseb käsi ikka hooga ja seda vett lendab siia-sinna. Siis peaks nagu plaatima, aga plaadid nii väikeses ruumis teevad just-kui selle veel väiksemaks.

Aga saatus oli minu poolt ja nii jäi mulle ette info, et mulle juba ammu-ammu silma jäänud mikrotsementi on võimalik panna ka plaatide peale! Just. Sain aru, et vannituba saan ümber teha väga lahedaks nii, et mingit lammutust olema ei peagi. Ma ei uskunud ja küsisin kohe Mikrotsement Disainilt üle ja see vastaski tõele- mikrotsementi saab paigaldada erinevate materjalide peale- plaadid, puit, laminaat.. peaaegu ükskõik millele!

Ja niimoodi läkski. Käisin nende showroomis värvi valimas oma küsimustele-hirmudele vastuseid ja kinnitusi saamas. Ääretult toredad spetsialistid käisid mul paari tunni kaupa neljal päeval külas ja selle pisikese ruumi kohta, sai valmis midagi väga-väga lahedat! Selles postituses ma rohkem pilte täiesti valmisprojektist ei näita, aga järgmises küll.

Kuna Mikrotsement Disaini spetsialistid mul siin kodus juba olid ja vahepeal kihtide kuivamist ootasid, esitasin neile ja nende esindajale enda ja oma instagrami jälgijate küsimusi. Tõenäoliselt kui sul praegu sama asja vastu huvi tekkis, saad siit nüüd vastused. Ja kui ei, siis võid kommentaarides küsida ja leian vastuse järgmiseks postituseks!

Kui mikrotsementi mingi mõra sisse tuleb (kukub midagi väga rasket maha või vastu seina), kas vastab tõele, et terve sein võib alla kukkuda?

Kohe kindlasti ei vasta see tõele! Mikrotsement on väga hea nakkuvusega materjal, nii et seda saab paigaldada isegi klaasile ja roostevabale terasele, rääkimata siis muudest materjalidest. Loomulikult on oluline sobiv ettevalmistus, kus aluspinna peaks eelnevalt puhastama igasugusest tolmust, rasvast ja muust mustusest. 

Kas pesemisruumides võib mikrotsement liiga libe jääda? Kuidas seda muuta?

Kui tegemist on suure pesuruumiga, kus vesi igale poole põrandal laiali pritsib, siis võib põrand tõesti libe olla. Selle vältimiseks on olemas libisemisvastane vaha, samuti saab laki sisse panna libisemist vähendavad imepisikesed graanulid, variant on ka kasutada põrandal mikrotsemendi aluskrohvi, mis on struktuursem. 

Millised kogemused võiksid enne olemas olla, kui riskin ise mikrotsemendi paigaldamisega?

Müüakse erinevaid mikrotsemente, kus osade paigaldamine võib olla keerukam ja vajab eelnevat koolitust. Mikrotsement Disaini poolt müüdav materjal on siiski suhteliselt lihtsa süsteemiga ja kui paigaldusjuhendisse korralikult süvenetakse, siis peaks ise paigaldamisega kenasti hakkama saama.

Kuhu ma kindlasti mikrotsementi paigaldada ei saa?

Esiteks vajab mikrotsement kindlat ja stabiilset aluspinda ning teiseks on oluline, et aluspind oleks sile, sest materjali kogupaksus on u 2 mm ja sellega täitimisi ning tasanadmisi pole mõistlik teha. Seega ei saa paigaldada väga ebaühtlastele ja ebastabiilsetele pindadele.

Mul on laminaadist köögi tasapind, kas seda saab ka mikrotsemendiga katta?

Laminaadist köögi tasapinda saab mikrotsemendiga katta.

Ma ei saa hinnakirjast aru, kas ettevalmistatud uuele pinnale on materjal 35€ ja siis paigaldus veel lisaks 35€ m2 kohta?

Just nii. Materjali ja paigalduse hinnad on toodud eraldi välja, sest osad soovivad ainult materjali osta ja ise töö teostada.

Kas mikrotsement sobib ka välistingimustesse?

Hispsaanias kasutatakse mikrotsementi väga laialdaselt ka välitingimustes, kuid Eestis seda siiski väga ei soovita just meie suure niiskuse ja temperatuuride kõikumise tõttu. Samas kui on nt katusealune väliköök, siis seal tasapindade puhul võiks küll kasutada.

Mis on mikrotsemendile sobilikud puhastusvahendid?

Tootja soovitus on mitte kasutada tugevalt happelisi ja väga abrasiivseid puhastusvahendeid. Kõik teised neutraalsed on sobivad. Üldiselt on pind ei määrdu kergesti, sest vuuke, kuhu vannitoas mustus tavaliselt koguneb, ei ole.

Kas on odavam lasta plaadid eemaldada või paigaldada mikrotsement?

Võib eeldada, et odavam on paigaldada mikrotsement, sest lammutustööd maksavad, samuti peab sellisel juhul uuesti aluspinna kas siledaks krohvima või mõnest plaadist ehitama. 

Kui tolmurikas on protsess?

Natuke ikka tolmu tekib, aga seda saab vähendada hoides ruumi ukse kinni ja kasutades tolmuimeja otsa käivat lihvijat.

Kas paigaldamise ajal võin ise sees elada? Sooviksin lasta teha esikupõranda.

Muidugi oleks mugavam teha siis, kui 3 päeva põrandat ei kasutataks, aga saab ka teha nii, et elatakse sees, siis on vaja liikumised ja põranda kasutamine eelnevalt kokku leppida.

Kui proovin ise paigaldada ja midagi sassi läheb, kas saab parandada?

Jah, alati saab parandada, tuleb eelnev kiht lihvida ning uus kiht paigaldada.

Kas saunapõrand võib ka mikrotsemendi all olla?

Sauna põranda võib ka mikrotsmendiga teha. Tootja soovitab paigaldada kuni 70 kraadi juures, sauna põrand on aga oluliselt madalama temperatuuriga.

Kas on võimalik ka nii, et lagi samuti sama materjali alla läheb, mis seinad ja põrand?

Mikrotsementi saab kasutada lisaks seintele ja põrandatele ka laes kenasti.

Mul on kodus hoopis häirivad trepiastmed. Kas on ka võimalik need üle teha? Ja käsipuu?

Seal peaks eelnevalt aluspinna materjalid üle vaatama ja kui need on sobivad, siis pole mingit probleemi.

Kas valge mikrotsement võib ajas määrduda?

Kõik sõltub ruumi kasutusest ja pindade regulaarsest hooldusest. 

Mis on mikrotsemendi eluiga?

Peamine eluea vähendaja on kindlasti kehva kvaliteediga vesi, nt roostene või katlakivine. Samuti on oluline sobivalt ettevalmistatud aluspind ja kvaliteetne paigaldamine ning pinna regulaarne ja materjalile sobiv puhastamine. Kui need tingimused täidetud, siis ei tohiks materjali vastupidamisega probleeme olla.

Kui kaua võtab aega 12m2 vannitoa tegemine?

3-4 päeva.

Kas esitate teenust vaid Harjumaal?

Pakume teenust ka mujal.

Kas ise soovitate mikrotsementi vanadele plaatidele panna või pigem võiks eemaldada?

Siin on näha mu tualettruumi enne (peale mõningast ettevalmistustööd meistrite tulemiseks) ja mis on järgmine samm, et eemaldada faktor “vuugivahed”. Praeguses seinas pole vuukidest jälgegi.

Oluline on vanad plaadid kriitiliselt üle vaadata. Kas need on aluspinna küljes korralikult kinni, kas plaatide alla on kunagi paigaldatud hüdroisolatsioon. Kui on põhjust arvata, et plaatide all võib olla niiskuskahjustusi või isegi hallitust, siis tasuks vanad plaadid eemaldada. Kui aga aluspinnaga on kõik korras võib julgelt mikrotsmendi plaatidele panna.

Kas saan ideeliselt ruumis toone ka kombineerida? 

Erinevaid mikrotsemendi toone saab kenasti kombineerida.

Värvivalik on neil suur-suur, vaata seda SIIT


Kui sul on veel küsimusi mikrotsemendi kohta, siis jäta need kommentaaridesse ja vastan nendele järgmises postituses, kus on näha ka mu valmis tualettruumi. Jee!

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *