Meil on uued rattad

Joolz Hub Babycity kauplusest

Kui ma aastaid-aastaid lapsest unistasin, veetsin ma üksjagu aega mõeldes, et millise voodi me ostaksime, milline ta tuba oleks ja millise käruga me ringi vuraksime. Sattusin nägema ühte kindlat mudelit muudkui oma reisidel, uhkete vanemate käe otsas ja erinevates ajakirjades ja olin enda arvates kindlalt “müüdud”. Aga siis, kui käru aeg päriselt kätte jõudis, ei olnud ma jõudnud mitte midagi sellel teemal otsustada, rääkimata soetamisest, ja läksin õega sama teed ja ostsime lihtsalt täpselt samasuguse. Minust ei saanud kunagi kärusõltlast, sest meie esimene väljavalitu täitis kõik nõudmised pikalt-pikalt, kuni ta, nagu mõnes kurvas muinasjutus, muudkui üksikumaks jäi ja koridoris kasutatult konutama hakkas.

Joolz Hub Babycity kauplusest

Ei, asi polnud selles, et meie kahene enam seda ei kasutaks, me lihtsalt omasime kahte käru ja see kergem muudkui võitis selle olematu olelusvõitluse. Seda oli suvel lihtne autosse pista, rääkimata reisimistest ja kuna meie tegelane ikkagi enamiku ajast ise ringi jalutas või tõukerattaga sõitis, siis oli pisema käru kaasas vedamine alati loogilisem. Aga..tõ-tõ-tõõõ..

Meil on ilus ju vaid paar kuud aastast. Eelnevalt mainitud sõiduvahendi rattad on aga nii pisikesed, et jäävad juba sügislehtedeski hätta, rääkimata lumest. 

Aga 2,5 aastane? Miks üldse käru, eks? Tegelikult sellepärast, et me kolime peagi Viimsisse tagasi ja ta jääb koduseks lapseks kuni uue sügiseni. Käru aitaks ikkagi hakkama saada linnaskäikudel ja ehk oleksid ka mõned õues magamised veel aktuaalsed. Ehk. Ka talvereisidel tundsime, et teine kergkäru pole just kõige parem ja oleks vaja pisut suuremaid rattaid.

Joolz Hub Babycity kauplusest
Joolz Hub Babycity kauplusest

Ja mis siis ikka, liitusin uuesti “Kärusõltlaste” Facebooki grupiga ja vaatasin, mida nemad Babycity’s müüdava Joolz Hub käru kohta räägivad. Minu kriteeriumid olid järgnevad:

 • Kuuluks ikkagi kergkäru kategooriasse

Sest me kasutame seda ikkagi üsna vähe ja ei soovi, et autos liigset ruumi rööviks. Näiteks jalgrataste ja tõukside arvelt, mis tegelikult ta peamised sõiduvahendid on.

 • Käiks lihtsalt kokku

Noh, et ikka umbes nii, et hüppad taksosse ja teed hops-hops. Tead küll.

 • Oleks sobilik 90+ cm pikale lapsele

Selliseid vist väga palju pole, aga meie kahepoolene on hetkel 90cm pikk ja võiks ikkagi kenasti ära mahtuda.

 • Täislamav asend

See ei ole tegelikult nii suur nõua, aga oleks väga tore lisaluksus.

 • Pikk kaarvari

Ma lihtsalt olen näinud hiigel kaarvarjudega tegelasi ja kadestanud neid suvistel päevadel. Meie kergkäru oma oli pigem imetilluke.

 • Mugav pakikorv

Et oleks asju mugav sisse panna välja võtta ja, et mahutaks ka. Joolz Hubil on pakikorv küll pigem keskmise suurusega, aga sinna asjade paigutamine on hästi lihtne, sest üks osa on liigutatav.

 • Et käiks nii seljaga sõidusuunas kui ka näoga sõidusuunas. 

Meie suurel vankril oli see omadus olemas (kuigi kokku sai panna ikkagi vaid NSS asendis), aga kergkäru oli alati ühes suunas. Meile aga meeldib jalutada nii, et saame teineteisega vabalt vestelda ja maailma asju arutada.

Joolz Hub Babycity kauplusest
Joolz Hub Babycity kauplusest

Ja peale teiste kogemuste lugemist, saingi ma aru, et oleme oma viimaseks kärutalveks kaaslase leidnud. Esimesed proovisõidud olid muljetavaldavad ja kuigi see on kergkäru, on sellel ikkagi nii palju suure käru parimaid omadusi. Mulle meeldib, et Pärnu (suht kesises seisus) kõnniteedel ei ole seda hullu rappumist, nagu meie teise kergkäruga. Et kaarvari tuleb väga pikalt alla ja laps saab selle all mõnusasti magada ja, et käepide on minu, kui üsna pika inimese jaoks ka väga mugavas kõrguses.

Miinusena tooksin välja tegelikult vaid ühe asja. See on turvarihmade kinnitamine. Kes-selle-välja-mõtles?? Turvarihmade kinnitamiseks tuleb kaks magnetit omavahel kokku viia ja siis jalgade vahel oleva osa külge panna. Aga need magnetid tulevad muudkui lahti, kui ülemist osa õigesse kohta tõmmata proovid ja ma pole paari kuu kasutusaja jooksul neid vist kordagi esimese korraga kinni saanud. Õnneks on mul väga mõistev laps ja ka talle teeb see juba nalja. Vahel proovib mind, armetukest, isegi selles aidata.

Aga nüüd on meie süda rahul! Müüsime suure käru maha ja oleme talveks valmis oma uue Joolz Hubiga (link). Lisaks kasutusmugavusele, on Joolzil veel häid külgi. Nimelt on tegemist ettevõttega, kes ei mõtle vaid oma kasule vaid ka keskkonnale. Nii lubavad nad iga käru eest oma metsa uue puu istutada. Ka pakendid milles kärud tulevad ei pea kohe prügikasti lendama, vaid on mõeldud erinevateks projektideks nagu lamp või põdra figuur või midagi hoopis muud. Joolzi kõik tekstiilist osad on valmistatud juba unustusehõlma vajunud plastikpudelitest, andes neile uue elu. Äge, eks?

Joolz Hub Babycity kauplusest


Joolz kärusid saab osta Babycity  kauplustest.

Postitus valmis koostöö raames

2 Comments

 1. LJ
  14/11/2019 / 10:01

  Ohh, millal te tagasi Viimsisse kolite? Juba sel aastal? Kas hakkad siis uuesti kodu putitama ja on loota uusi postitusi? :)

  • Miramii
   Author
   14/11/2019 / 23:53

   Juba kahe nädala pärast ja uued sisustusplaanid ei mahu pähe äragi :D

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *