Lapsega reisile!

Meie tegelane on nüüdseks kahe aasta ja kolme kuu vanune ja on saanud meiega reisida autos, laevas ja lennukis. See, kuidas esimesed lennureisid möödusid, on õnneks kergelt ununema hakanud ja uued näitavad teda õnneks hoopis teisest küljest. Ehk siis..lennuk ei jõua täielikult oma õiget kõrgustki saavutada, kui meie laps juba magab. Talle ei meeldi küll üldse see õhkutõusmise müra ja värin ja ta palub härdalt, et ma oma kätt ta kõhul hoiaksin. Ja siis uinub mõne minutiga. Mõnus. Võrreldes siis selle mitmetunnise kisaga, mis meid eelmisel aastal saatis..

Asendamatud asjad, minu meelest, on:


Babyzen Yoyo käru – See pole just kõige odavam “vahel-läheb-vaja” sõiduvahend, aga oh kui hea kaaslane see olla võib! Muidugi, mina kasutan seda ka muul ajal ja mitte ainult reisidel ja suvisel perioodil isegi täitsa tavalise igapäeva käruna ja nii õigustab see oma hinda justkui rohkem.

See on selline, mida saab lennukisse kaasa võtta. Ehk siis, kui lend väljub hilja või hoopis liiga vara või äkki keset lõunauneaega, siis saab su laps selles viimse hetkeni puhata. Lisaks on see sul kohe võtta, kui lennukist väljud ja noh..olles kabiinis ei saa sellega ka midagi juhtuda. Nimelt, sellel ainsal korral, kui me käru ära andsime, tehti see kohe ka natukene katki. Viga pole teab-mis suur, aga tüütu ikkagi.

Babyzeni käru saad sa mõne sekundiga kinni panna ja õlale visata. Ehk siis- Lissaboni trepid, Itaalia munakiviteed või Kreeta mäed, pungil ühistransport ja kiire taksosõit pole mingi ületamatu takistus.

Mulle meeldib, et käru on ülikerge puhastada. Võtad katted pealt ja pesumasinasse! Me teeme seda igal nädalal, sest…suvi ja jäätis ja…:D

Sellel on ka häid lisasid! Meie soetasime hiljuti juurde jala pikenduse, et lapsel parem magada oleks ja kaalun ka lisarattaga koti ostmist.

Kaasas kantav pissipott Buubla – Nimelt juhtus meil Itaalias nii, et…meie pea aasta jagu mähkmevaba laps, kellel on õnnetusi juhtunud vaid mõnel üksikul korral, keeldus järsku kõikidest suurtest pottidest, ja muidugi ka suurtele pottidele käivatest lisadest. Lihtsalt ei ja kõik! Hotellides/korterites oli okei ja polnud muret, aga avalikes kohtades.. tõrkus täielikult. Ja nii juhtus neid õnnetusi paaril esimesel päeval nii palju, et pidime juba pesumajale mõtlema hakkama, sest kaheks nädalaks pakitud riided olid hoolikalt ja ilma varudeta valitud. Ja siis..kui tagasireisides lennujaamas istusin, hakkas mulle “vilkuma” Reisipisiku reklaam, et on olemas sellised potid, mille saab kokku voltida, üsna stiilsesse kotikesse pakkida ja endaga “alati” kaasas kanda. Just-seda-mu-vaja-olekski-olnud!! Ja ma ei hakanud kaks korda mõtlema ja nii on meil nüüd Buubla olemas. Pott on käinud ka juba ühel reisil ja on juba end ära õigustanud. “Vabal ajal” on see autos ja ootab neid hetki, kus põõsas ei kutsu ja vaja sõber-potti.Küll aga on mul üks soovitus, et enne kui reisile lähed, tee laps potiga sõbraks. Et ta peaks seda sama omaks kui oma tavapärast potti. Siis on tal reisil lihtsam.

Tean, et on emasid, kes mähkmetest lahti harjutamise perioodidel kannavad kotte ka vankrites kaasas :D See, oma kotikesega, on täitsa okei sedaviisi toimimiseks, sest ei paista kuidagi silma, et mustas tandemis hoopis pissipott olla võiks.

Lapse oma seljakott – Meie reisidele eriti mänguasju kaasa ei võta. Tal on oma kaisujänes ja siis viskan kotti ta joonistusmärkmiku ja Stockmari metallistkarbis kriidid. Aga ta oma seljakott aitab natukene jälgida reisil ostetavate asjade kogust..et kui kotti enam ei mahu, siis on kõik. Nimelt on meie Bella sellises vanuses, kus talle hirmsasti kõik ponid ja suurte silmadega loomad ja pisikesed veel suuremate silmadega neljaeurosed tegelased väga-väga meeldivad. Me ei keela talle neid, aga ei lähe hulluks ka. Igaüks peab oma vara ise kandma.

Aga lisaks muule, on lapse oma seljakott hea ka ta snäkkide tarimiseks ja tema isiklike kõige-kallimate-asjade ühes kohas hoiustamiseks. Sest tead ju küll, et kui magama läheb, küsib ta, et kus see kass ikkagi nüüd on.

Mulle tegelikult meeldivad väga ka Trunki kohvrid, aga ootan vist ära mõne järgmise reisi ja koju niisama seisma ei osta.

Joogipudelid – Lennukisse sa enda pudeliga vett kaasa võtta ei tohi, aga lapsele, tema omaga, võid küll. Kuid sellegipoolest on tark reisida nii, et ka sinu enda pudel kotis kaasas on. Saad selle lennujaamas sobivas kohas täita ja nii pääsed tüütutest plastikpudelitest. Lapse joogipudel on aga, vähemalt meie peres, üks ta olulisemaid igapäeva esemeid ja nii on tal hea, et see lemmik ka reisil kaasas on. Meie lapse oma on Blafre, mu oma poest, Tuduluust ja minul on Swell’i pudel, Soomest Stockmannist.

Mingi lisa kott – See on hea selleks, et kui lapsel hakkab palav ja vaja pusa ära võtta ja siis on tal kõht tühi ja pead poest midagi ostma ja siis on veel mõni asi, mida kuskile panna pole. Siis ongi sul see pisike riidest kott, mille appi saad võtta. Meil on käru külge ostetud ka konksud ja nii pole selliste lisaasjade kaasas kandmine just väga suur probleem.

Toidutops – Tead küll seda juhtumit, et jalutate sööma ja laps on ootamatult vankris magama jäänud. Nüüd tasub sellest olukorrast vaid kasu lõigata, kahekesi sööki nautida ja lapsele toidutopsi vajalik kogus smugeldada, et ta kuskil pargis või rongis või kus iganes ikkagi oma vajaliku toidukoguse kätte saaks. Lisaks on sedasorti tops hea juhul, kus ta “ma tahan nii väga seda” toitu järsku enam ei tahagi. Ja saad selle kaasa võtta.

Esmaabikomplekt – Meil on õnneks läinud hästi ja pole keskkonnavahetusest tulenevalt midagi hullu olnud, aga alati võiks ikkagi kaasas olla üht-teist. Reisipisikul on head komplektid, mis suure töö sinu eest ära teevad, aga oma reisidel lisan ma nendesse alati veel ka hanerasva, meresoola-ninasprei, kurgusprei ja kontaktivaba termomeetri. Siis on mu sõda rahul. Ja muidugi enda peavalutabletid, sest…migreen ei hüüa tulles.

Muud mõtted lapsega reisimisel

Kõige enam ehk õpetaski meile meie Itaalia, kahenädalane autoreis. Auto rentisime kohapealt, aga tegime kahe ndalaga tervele Sardiinia saarele ringi peale. Mis mõtted me edasi anda tahaksime..

 • Paki pigem vähem, kui rohkem. Sest kui reisid kaua, siis on kindlasti su sihtkohas ja pesupesemise võimalused. Ja kui sa oled samasugune “tahaksin näha sihtkohta kohaliku silma läbi” turist, nagu meie, siis on pesumajad üks päris tore kogemus.
 • Ära arva, et su lapsel reisil kõiki neid koduseid-kalleid mänguasju vaja läheb. Las ta mängib rannas merekarpide ja kividega- tal pole neid värvilisi rannamänguasju tegelikult üldse vaja.
 • “Whatever works” – Ehk siis ära stressa, kui su laps ei tahagi Pariisis konnajalgu proovida ja eelistab kogu lauale toodud saia ära süüa. Mis seal ikka, küll kodus jälle kõik teisiti on.
Processed with VSCO with a4 preset
 • Ole avatud ka lapse mõtetele! Meie laps on maailma-kõige-suurem kassi ja koera inimene ja nii külastasime meie ühel reisil näiteks kohalikku kassikohvikut! Me R’iga ei ole just erilised hiireküti fännid, aga tegelikult oli kogemus päris lahe. Ja samamoodi, tema loomaarmastusest tulenevalt, sõitsime me ühte loomaaeda, kus tegelikult olid lihtsalt kitsed ja emud ja kilpkonnad ja eesel, aga Bella jaoks oli see jalustrabavalt lahe ja nii nägime ka meie seda hoopis teise pilguga.
 • Kõige parem plaan on, kui pole plaani! Oma reisidel ei pane me kunagi kindlaid plaane paika, küll aga teeme nimekirja asjadest, mida näha tahaks ja kus need umbes asuvad. Nii säilitame me oma spontaansuse, aga samas ei pea tundma, et millestki ilma jääme, sest sellest midagi ei teadnud ja lisaks saab tekkinud auke nende kirja pandud ideedega täita.
 • Reisil ongi kõik teisiti! Laps sööbki teistmoodi! Ta ei magagi enam samadel aegadel! Ja see on okei! Kodus jõuab kõik jälle vanaviisi sättida.
 • Lase lapsel kohalike lastega suhelda – otsi välja mänguväljakud, külmal ajal mängutoad või lasteüritused ja lase oma lapsel kohalike lastega sotsialiseeruda. See on nii tore mõlemale osapoolele ja hea vedamise korral ka laste vanematele. Nii kasvatad sa oma lapsest inimese, kes ei vaata viltu teist värvi nahavärviga inimeste suunas ega pea imelikuks ka muid erinevusi.

Processed with VSCO with a4 preset

Vot. Ja siinkohal kutsun ülesse teid oma mõtteid ja ideid jagama!

Share:

2 Comments

 1. Anni
  16/08/2019 / 18:06

  Nii head vihjed! Mis vanuses lapsega Babyzeni esimest korda kasutasid? Kui veel ei istu iseseisvalt, siis pole see vist parim valik?

  • Miramii
   Author
   17/08/2019 / 22:06

   Neil tegelikult täitsa beebi versioon ka olemas- lamamisosa näol. Aga meie reisisime esimeset korda tõesti siis, kui oli aastane ja istumine-kõndimine ammu selged. Neil vist 2in1 ka olemas..uusi Scandikidsilt. Kui lehel pole, siis saavad kindlasti tellida.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *