Kui kevad jääb justkui vahele

Alvar Aalto vaas, Valkea küünlajalg

Talv on ametlikult seljatatud ja kevad tungis sisse uksest ja aknast. Kevad unustas ennast puude otsa- pungadega tegelema ja õue võttis üle hoopis suve moodi poiss oma soojade kiirte, pehme liiva ja naeruga, mida ta paremale ja vasakule puistas. Just. Pärnus oli mitu päeva “justkui suvi”. Ja me käisime isegi rannas! Olgu..keegi seal veel ujumiskostüüme selga ei tirinud ja varbadki jäid kuivaks, aga ka liiva sees mängimine, sellesse hüppamine, kivil kodus valmistatud wrapi söömine on ka rannaskäik. Mõnus kevadine, kerge suve hõnguga, päris rannaskäik.

Muidugi läks nüüd kodus õige kiireks. Kevadpuhastus pidi muudkui muude toimetuste tõttu ootama, aga nüüd, kui sametkardinad lahtiste akende ees lehvivad, läks päris kiireks, et elamisse natukene värsket hõngu lisada.

Vaasi värskeid lilli seades jäi pilk pidama kapis ootavatel, talve eest peitu pugenud meresinistel Iittala toodetel. Neid lauale laotades, selgus, et mul on paar meresinist Raami klaasi, 2 Valkea küünlajalga ja üks samas toonis Alvar Aalto vaas. Nende värv sillerdab päikese käes nii kenasti ja tundub, nagu olekski rannast selle esimese suvelõhna kaasa võtnud ja oma Iittala varandusse peitnud.

Nii saigi selgeks, et seekord piisab vähesest. Poetasin Iittala Seablue toonis õndsusasju siia ja sinna ja..oligi kevad-suvi ka meie pisikeses korteris kohal. Natukene magamistoas, ootamas, et õhtu saabudes küünal süüdatakse ja unejutu lõppedes pisikese sooja hingeõhu poolt taas kustutatakse. Natuke jõudis mu lemmikusse “lounge” nurka, kus ma varastel õhtutundidel veeeel natukene tööd teha armastan. Aken lahti, laste kilked õuest tuppa paiskamas ja lemmik klaas veega ootamas.

Ja ongi suur kevad ja natukene ka suvi, käes. Mu lemmik.

Iittala Raami klaas, toonis Seablue


Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *