Köök!

Köögid on nii põnevad kohad- need suudavad oma kasutajate kohta nii palju rääkida! Sa võid astuda kellegi kööki ja vaadata, mis seal peidus ning seejärel juba öelda, et sa natukene tunned selle kasutajat.

 

dscf2151_v

Ma kahjuks ei märganud pildistamise hetkel, et üks ajutine lamp veel köögiriiulil chillib. Valgustus on, ilmeselgelt, veel puudu :)

Meie vana kodu köök ei olnud meie moodi. Välimuselt vähemalt. Ja seda seetõttu, et me ei jõudnudki kuidagi selle korda tegemiseni ja kõik oli nii, nagu eelmised elanikud selle jätsid. Praeguseski kodus kartsin, et kõik läheb täpselt samamoodi, kuid me võtsime end siiski kokku, panime käed tööle ja tegime kõik ümber. Nüüd on meie köök täpselt meie nägu! Täpselt sama ekstsentriline, täpselt sama kaootiline ja täpselt sama..khm, avatud, kui meie ise. Meie köök ei ole selline mis kõigile meeldib, aga see on täpselt selline, mis meile meeldib! Nii mõnus on seal süüa teha või söögi valmistajaga juttu ajada. Nii mõnus on elektrilise veekeetja asemel vilekannu hüüdeid oodata ja hommikusööki valmistada.

 

Köögi tagumisele seinale on kirjutatud mitte kriidi, vaid kriidimarkeriga! Toimib täpselt niimoodi kui kriitki, kuid ei pudise ja mugavam joonistada. See on pärit Värvikeskusest. Kusjuures, kui plaanid tapeetida, siis soovitan samuti sinna kiigata- neil on nimelt täiesti uskumatu hulk lahedaid tapeete ja tuntud brändidelt. Ehk siis täitsa sellised, mis muidu Pinterestist otsa vaatavad,

 

dscf2134_v

Jaanihanso siidrikast on üks mu lemmik esemeid meie köögis. Käisime suvel avatud talude päeval just Jaanihanso talus ja ostsime nii palju siidrit, et selle kasti kaasa osta sai. Nüüd hoiab see ilusasti mu lõikelauakogul silma peal ja sobib kööki ideaalselt!

 

Meil on kõik täpselt nii avatud, kui ühes köögis vähegi võimalik. Potid-pannid ripuvad ja nõud on avatud riiulitel. Küll aga oleme me üsna teadlikud, et selline viis sobib vaid siis, kui asju minimaalselt ja need pigem omavahel hästi sobivad. Nii ongi meil nõusid täpselt nii palju kui näha ja täpselt selline kogus, mida reaalselt kasutame. Sellises köögis on hea kasutada valgeid nõusid- sobivad hästi ka teistlaadi asjade kõrvale. Meie valged nõud pärinevad Rimist, siis kui neil Vivo kleepsukampaania oli. Panime terve pere kleepse koguma.

 

dscf2158_v

Kapiuksed on Arensi naturaalspoon- tamm. Karkass jäi samaks ja vahetasime vaid uksed ära. Kinni-lahti käivad selle “vajutamise” süsteemiga.

Riiulid on pärit IKEA’st ja kasutasime kahte erinevat varianti. Ühed on täiesti kinnised ja teised sellised, kuhu asju ka riputada saab. Ise nimetame oma kööki hellitavalt “kohvikuköögiks”, kus potid-pannid kohe käeulatuses ja kus kõik roostevabast terasest. Sellise köögiga on hea ka see, et kui see kergelt sassis on, siis see just-kui peabki nii olema ja ei riiva silma!

 

dscf2167_v

 

Segisti on Hansgrohe Talis Select S, millest ma rääkisin pikemalt SIIN.  Ma ei saaks vist sellega iial rohkem rahul olla! Kasutusmugavus on täiesti ennekuulmatu ja ma pole pidanud selles kunagi pettuma. Lemmik omadus on endiselt nupuga vee sisse ja välja lülitamine ja see, et otsa saab mugavalt välja tõmmata. Parim köögisõber! Valamu selle all on aga Franke toodang. Otsisime roostevaba valamut päris kaua ja tegelikult ideaalset ei leidnudki. Ideaalis oleks valamu olnud täiesti kandiline, ka seest poolt. Franke kataloogis oli küll selline olemas, kuid me ei leidnud kedagi, kes seda meile piisavalt kiiresti müüa sooviks. Eelmine valamu oli meil ümmargune ja mingil põhjusel mulle hetkel ümmargused väga ei meeldi. See eest meeldivad väga need laua äärega “maa maja” valamud, nagu IKEA’s tihti näha. Selline aga ei sobiks mitte kuidagi meile.

 

dscf2165_v

 

Tasapind on AM Furnituuri toodang. Samasuguseid müüvad ka ehituspoed, kuid palju kallimalt ja ka tarneaeg on nendel pea poole pikem. Küll aga on musta tasapinnaga see asi, et absoluutselt-iga-veetilgake on kohutavalt nähtav. Samas, ehk ongi hea- lapp käib tänu sellele tasapinnal palju tihedamini külas, kui muidu käiks.

Riputusliist on samuti IKEA’st. See hakkas silma ja korvi me ta pistsime. Tegelikult polnud tol hetkel aimugi, mida sellega peale hakata. Nüüd aga kannab ta endal köögirätikut ja lemmik-kruuse ja saab oma tööga imehästi hakkama!

 

dscf2180_v

 

dscf2146_v

 

dscf2149_v

 

dscf2161_v

 

 

dscf2157_v

 

dscf2137_v

 

Kuna me eemaldasime kõik ülemised kapid ja tegime riiulitega kerge valearvestuse, siis on iga vaba pind meil väga hinnas. Ja õnneks on köögis veel ruumi ühele riiulile, mis seal juba varem olnud on ja mille kohta on oi-kui-palju küsitud. See on meie laoriiul, mis hoiustab endal erinevaid kuivaineid ja muud vajalikku. Lisaks ka Click&Grow’d, mis mind tegelikult igal aastal kurjaks teeb. Eelmisel aastal tulid nad välja uue mudeliga ja vanale enam “kassette” osta ei saanud ja teate mis? Nüüd on neil jälle uued mudelid ja kardan, et peagi on mu olemasolev jälle täiesti kasutu. Mul pole uuenduste vastu midagi aga nad võiksid siiski teha neid nii, et kassetid koguaeg samad püsiksid.

 

dscf2174_v

 

dscf2176_v

 

dscf2172_v

 

Köök ei ole veel täiesti valmis. Alles hakkame valgustiprobleemi lahendama ja paar iluviga on veel. Aga sellest pole midagi- ma pole kunagi oma ideaalsele köögile nii lähedal olnud. Või OK, hetkel võimalikult ideaalsele! Eks see ideaalne oleks ikka maast laeni akende, ühedatud talveaia ja suuure köögi saare ning veelgi suurema söögilauaga! Ja sinna me kindlasti ka jõuame, aga praegu naudime olemasolevat! Milline sinu köök on? Ja milline on sinu unistuste köök?

 

Share:

32 Comments

 1. 03/10/2016 / 18:14

  Väga kihvt ja omanäoline köök! Küll aga, mina tahtsin küsida, oskad sa öelda, Miramii, kust samataolisi paberkotte osta saab, nagu see, kus sul kartulid sees on?

  • Miramii
   Author
   03/10/2016 / 18:20

   Minu oma on H&M Home’st :) Mul on kaks tükki, teine on hall, mida näeb “laoriiuli” kõige ülemisel osal :) Kui Eesti poes pole, kiika nende veebipoodi, seal on rohkem asju ja saadavad kiirelt koju.

 2. K
  03/10/2016 / 18:24

  Lugesin kaks korda läbi aga ei leidnud ühtegi lauset kapiuste kohta :D kas tammepuit?

   • K
    03/10/2016 / 18:31

    Ilmselt taolised uksed on plaanis ka mul enda kööki panna tulevikus kui ma lõplikult ära suudan otsustada kas valge köök või tammepuidust :D tööpind tuleb meile siiski heledam, kuigi must on väga ilus siis mul ei ole seda viitsimist kahe lapse kõrvalt seda korras hoida :D hetkel on meil kööginurgas püsti üleüldse ajutine köök.
    Teie köök tundub väga mõnus igastahes! :)

    • Miramii
     Author
     03/10/2016 / 18:32

     Ajutised köögid on ka toredad :D Õpetab leidlik olema ja võtma kõigest viimast :D

 3. Moonika
  03/10/2016 / 21:19

  Mulle nii, nii meeldivad lahtised riiulid köögis, aga oma kööki neid kahjuks ei saa lihtsalt praktilistel kaalutustel panna. Niigi pisike köök, siis kõik lisapanipaigad hinnas. Ja asju palju ka, ülekuhjatult poleks need nii ilusad nagunii.

  Kas töötasapinna tagasein on tervenisti tahvlivärviga tehtud? Kas õigustab end ja on lihtne puhastada? Mulle väga meeldib see idee, peab elukaaslase vaid nõusse saama ja äkki teeb omalegi sellise peagi valmivasse kööki. :)

  • Miramii
   Author
   03/10/2016 / 23:17

   Tasapinna tagune on jah kõik kriidivärvi all. Kuigi ma tegelikult salamisi ikkagi otsin sinna sobivaid plaate. Ühel hetkel need ehk jõuavad minuni! Seni aga- “full industrial” kööki sobib selline lahendus ideaalselt :)

 4. Kadi
  03/10/2016 / 21:55

  Nolõpuksometi! Üli äge! Sellist ei osanudki oodata :) Nagu ägedasse Stockholmi söögikohta oleks sattunud, kus köögi osa ka natuke paistab. Mitu korda päevas sa köögis ennast näpistamas käid, et omg ongi nii äge köök mul?? Oma kodus?? :D

  Meil vist tuleb klassikaliselt igav. Üritan küll kuskilt servast ägedaks hakata aga veel ei õnnestu, kaubandus töötab mu vastu. Valge köök, valged raamuksed, tööpind tamme laminaat, mingi ägedam ja kallim. Tumehall saar industriaalsete baaripukkidega. Tahaks musti käepidemeid aga ei ole midagi saada. Ja tagaseinas võiks olla silmipimestavalt värviline tapeet, mida ma veel leidnud ei ole. See oleks nurga taga. Vaatad et oo nii armas valge köök. Ja siis ohhh. Siuke tapeet jah.. Ok.. Mees nõudis alt süvistatud valamut, leidsin. Aga segisti valimine on võimatu. Sinu segisti postitust olen vähemalt 4 korda juba lugemas käinud aga ikka ei edene.

  • Miramii
   Author
   03/10/2016 / 23:16

   :D Kui siia kolisin, ei osanud ma ise ka sellist lahendust oodata. Aga ootamatult sobis see siia nagu valatult ja ühendab ideaalselt kõik ruumid omavahel ära :)
   Käepidemeid vaata- kapinupud.ee, tapeeti vaata värvikeskusest või HomefromNorth’ist :D Skandinaaviatapeedid või midagi sellist on ka olema sa sõbranna leidis Mustrist väga laheda!

 5. Helen
  03/10/2016 / 22:38

  Jee lõpuks kauaoodatud köögipostitus :) Väga vinge, kahjuks endale eriti sellist ette ei kujuta. Ise maadlen ka praegu oma köögiga. Ostsime majaosa 1,5 a tagasi mis oli arendajal tehtud nn näidiskorteriks, köök on Arensist lihtne matt valgete ustega aga ülemised kapid on laimirohelised mis mulle üldse ei meeldi, eelistaksin midagi neutraalsemat, olengi kahevahel, et kas värvida terve köök mineraalvärvidega helehalliks või ainult ülemine kapirida halliks või mustaks või tellida saarespoonist ülemised uksed (meil põrandad, trepp, aknalauad, uksed kõik saarest)? Ei suuda otsustada, kord mõtlen ühte ja siis näen mõnda ägedat pilti kuskil ja mõtted jooksevad kohe teises suunas :)

  Aaa ja kandilste valamute kohta, kuigi nüüd sul juba olemas …. aga vaata http://www.greentek.ee/tooted/category/view/65
  Ise piilusin ka neilt kandilist valamut (Teka BE 400/400 Plus, saab paigutada ka tööpinna peale tegelikult). Mul see kiiks, et ei taha kraani valamu külge vaid eraldi puurituna tööpinna sisse :)

  • Miramii
   Author
   03/10/2016 / 23:14

   Mulle tundub see saarespoonist uste variant väga lahe! Ja tead mis, su antud lingil ONGI ideaalne valamu olemas. Täiesti lõpp. :( ei tea kas elukaaslane oleks nõus veeel ühe korra selle töö ette võtma :D

   • Helen
    03/10/2016 / 23:30

    No kui niipalju juba teinud siis vast peaks käkitegu olema :D

    • Miramii
     Author
     03/10/2016 / 23:37

     :D jah! Ma arvan sama ☺️

 6. Marju
  03/10/2016 / 22:48

  Väga äge köök :-) Kas töötasapind on laminaat või mõni peenem materjal ;-)

  • Miramii
   Author
   03/10/2016 / 23:09

   See on melamiinkattega puitlaastplaat :D Ma ei usu, et väga peen. Algne mõte oli puitu kasutada, aga ma pole valmis selle hooldamiseks :( Ja siis soovisin betooni, mille puhul arvati, et karkass ei peaks vastu. Ja siis tahtsin mikrotsementi, aga selle viin teise ruumi. Niisiis minu vajadusi arvestades oli see parim variant! Tõmbasin noaga jutte ka, õnneks ei jäänud midagi külge. See on kerge tekstuuriga.

 7. 04/10/2016 / 10:08

  Väge äge köök, silm lausa puhkab! Värvid on täpselt sellised nagu mulle ka meeldib. Mul endal on küll väga lihtne köök – nimetan seda säästuköögiks – sain sõbranna käest kunagi tema vana köögi kapid (saepuruplaadist), värvisin kapi uksed halliks ning siiamaani keegi ei usu, et see pole uus köök :) – nii et esimeseks köögiks hea küll! Eks järgmine saab vähe ägedam.
  Sinu köögis on vahvaid leide – kust on pärit see ilus paberirulli hoidma? Salvakaid ja neid rulle on minu meelest päris raske ilusti nö ekponeerida köögis, nii et silma ei riivaks ja kena jääks! See puust on küll imeilus!
  Head kokkamist uues köögis :)!

  • Miramii
   Author
   04/10/2016 / 10:54

   Aitäh Karita! Sinu köök tundub ka põnev. Ja tead mism vahel suudavad lahedad ja isikupärased uutest ja “kallitest” peajagu üle olla! Ja küllap oled osav värvija ka- mina värvisin eelmise kodu kapiuksed mustaks ja tulemus oli, noh, minule omane. Mitte väga korralik :D

   See puidust asi on ka IKEA, ma ei tea mille jaoks see algselt oli, aga R. nägi sellel köögipaberihoidmise rolli :P

   Muidu ma olen näinud ka selliseid komplekte kuhu saad kolm asja kinnitada- pabri, kile ja fooliumi. Apelsinis oli selline vist

 8. 04/10/2016 / 13:31

  Hästi julge ja äge lahendus! Ise ma vist nii julge ei oleks, aga niimoodi pildilt vaadates tundub maru kihvt!

 9. 04/10/2016 / 13:32

  Täänks, kui Ikeasse satun järgmine kord siis tean piiluda :)!

 10. Janne
  05/10/2016 / 15:32

  Väga äge köök! Kas võib uurida, kust see vaip pärit on?

  • Miramii
   Author
   05/10/2016 / 16:55

   Aitäh! On24.ee :)

 11. Malin
  07/10/2016 / 17:29

  Oioioi! Nii ilus!

  Mulle meeldib et Ikea on ikka selline imetabane asi, et saab väga toredaid asju ja lahendusi ja ei ole üldse selline odav ja nõme. Kõik ikka oleneb maitsest.

 12. L
  11/10/2016 / 09:30

  Nii kaunis köök! :)
  Kustkohast need S-konksud pärit on, mis potte-panne hoiavad?

  • Miramii
   Author
   11/10/2016 / 11:59

   Aitäh! Ühes on ma ei teagi kust :( Mõnest ehituspoest äkki. Ostetud aastaid tagasi. Teised on aga vana hea IKEA :)

 13. Helen
  24/10/2016 / 23:56

  Hei Miramii! Kõigepealt pikad paid Sulle nii toreda ja asjaliku blogi eest:-) Ma teqelen ka hetkel uue kodu ja kööqi sisustamiseqa , sama stiil roostevaba ;D Sa kirjutasid, et mõlemad riiulid pärinevad Ikeast. Ma olen neid näinud kuhu asju saab riputada aqa neid teisi mitte. Ole nii hea ja lisa link kui viitsid :-) Kui need muiduqi vanemast perioodist ei pärine.
  Head soovid Sulle Rootsist!

   • Helen
    25/10/2016 / 14:32

    Aitähh vastuse eest! Oh loomulikult on Ikeas ju terve riiuliparadiis, ma milleqipärast aqa ainult kööqi osakonnas surfasin :D Muiduqi saadan Sulle pilte kui valmis on, minu meelest on ka nii huvitav teiste kodudesse piiluda :)

 14. Kai
  14/01/2017 / 12:53

  Miramii, Sul on väga lahe köök! Mind huvitab, kui palju umbes läheb maksma lihtsalt kapiuste vahetus? Kolisime oma koju ja praegune köök ei ole päris minulik, samas kapid ja tehnika on korralik, seega ei näe vajadust kogu mööblit välja vahetada.

  • Miramii
   Author
   14/01/2017 / 13:05

   Aitäh Kai! :)
   Minu köögi uste vahetamine läks maksma umbes 200.- pluss 50.- et üks härra mõõdud võtaks. Aga mulle oli ka mingi allahindlus tehtud, seega ma originaalhinda ei teagi. AGA, sellega on see, et mu köök oli juba algselt Arensi oma ja tellisin ka uksed samast kohast. Olen kuulnud, et nad hea meelega teistele köökidele uksi ei tee, aga ehk on need vaid jutud. Proovida tasub :) Kuid ole ettevaatlik, kõik mu kogemused nende kohapealse klienditeenindusega on pigem..tõrksad :D

   Kui nemad sind ei aita, siis Mööblimeistri kohta olen ka head kuulnud ja nemad ikka aitavad.

   Loodan, et saad peagi uue välimusega köögi :)

 15. K
  13/02/2017 / 11:53

  Köök on imeilus muidugi! Käin seda ikka aegajalt piilumas ja inspiratsiooni kogumas! :)

  Täiega lamp küsimus :D AGA kus te inimesed oma kartuleid ja porgandeid ja peete ja muud hoiate? :D mul vanas kodus mahtusid nad kraanikausi alla kappi kenasti aga praegu on seal nii vähe ruumi, et ei mahu kohe mingi valemiga… heal juhul kaks porgandit ja 5 kartulit mahub.

  • Miramii
   Author
   13/02/2017 / 11:57

   :D Aitäh!

   Kartulit me eriti ei söö, seega seda probleemi pole :D Vahel harva kui elukaaslane neid mingis toidus kasutab siis ostame täpselt nii palju, kui vaja läheb ja eraldi kuskil ei hoiusta. AGA kui peaks hoiustama, siis sellel metallist riiulil, paberkotis, rätiku all.

   Porgandid on meil külmkapis juurvilja sahtlis :) Ja peet lõikelaual sest kui ostame, läheb kohe kasutusse :D

   Võõrale silmale võib meie külmkapp üldse nutune tunduda, me nimelt ostame ette täpselt terve nädala toidu ja ei grammigi rohkem. Et vältida seda, et miski halvaks läheb ja ära visata tuleb. Aga jah, paigutaksin sinu välja toodud asjad riiulile :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *