Kodumasinaid valimas

 

Ma pole mitte kunagi pidanud valima enda tarbeks ühtegi pesumasinat ja mu ees laiutas tume maa ja suur teadmatus. Ma tegelikult ei harinud end ka nüüd, aga sain teada mõned funktsioonid, mis ma soovisin, et mul kindlasti olemas oleks.

 • Kui ma nägin, et on olemas pesumasinad koos kuivatiga, siis teadsin, et ka mul võiks selline olla. Nimelt pole mu kodu mega suur ja voodilinasid, laualinikuid jms. suurt ebamugavat on talvisel perioodil ääretult ebamugav kuivatada. Kuivati teeb aga selle töö üsna ruttu ära. Masinal saab seadistada nii, et enne peseb ja siis kuivatab ja pärast ei pea tegema muud, kui puhastama filtri tekkinud sodist ja asjad kappi panema. Siiski, ei taha ma seda funktsiooni väga ilma mõjuva põhjuseta oma riietel kasutada, sest kuivati kulutab kangast päris tugevasti.
 • Soovisin, et minu masin oleks võimalikult energia säästlik. Okei..kuivatiga koos variandil väga seda lõbu olla ei saa, aga siiski õnnestus leida A klassi masin, mis on sellise kohta täiesti okei saavutus. Kirjadel lubab 40% väiksemat energiakulu.. we’ll see about that
 • Veel tahtsin ma, et masinal oleks aurutamise funktsioon. Nimelt..teadsid sa, et teksasid väga pesta ei tohiks? Ja kuna mu elukaaslane väga teksapükse armastab, siis tema asjade tarbeks on aurufunktsioon ideaalne- see puhastab bakteritest ja värskendab kangast.
 • Soovisin, et müratase oleks madalam. Noh..pole seda lärmi kellelegi vaja, onju.

Minu rõõmuks on mu pesumasinal veel tohutult palju häid funkstioone, ühes kortsueemaldusprogrammi ja Woolmark gold villapesu programmi ja paljude muude asjadega.

Vot. Ma sain selle alles eile kätte ja oleme seni vaid ühe korra katsetanud ja siis muidugi proovisime kohe kuivati ka ära. On tõesti mugav, ausalt. Miinusteks tooksin aga selle selle üüratu suuruse ja raskuse, see isend kaalub nimelt 100 kilo! Aga noh.. ju on palju asju sees :)

 

AEG-OKOKombi-L99695HWD-washer-dryer

 

Ma tegelikult pidin välja valima ka nõudepesumasina. Aga sellest ei oska hetkel sõnagi rääkida, sest paigaldatud see veel ei ole :)

Share:

4 Comments

 1. Tuule
  26/03/2016 / 23:15

  Olen samuti vaadanud pesumasinaid kuivatiga aga pelgan seda kaks ühes varianti. Öeldakse ju, et kui üks asi kõlbab kõigeks siis tegelikult ei kõlba millekski. Samas pole mul, ega tutvusringkonnas sarnaste masinatega kogemusi. Olen lugenud, et küll teeb kuivatades hullu müra, kütab vannitoa saunaks ja lisaks rikub riideid. Kuidas selle isendiga on? Samuti huvitab, kui kortsu jäävad riided, kui need kuivatist välja võtta? Millegipärast on jäänud mulje, et pigem rohkem kortsus kui restil kuivatades. Ja huvitav, kas energiatarbimine võrreldes tavalise A+ (või ++) pesumasinaga ühe tsükli kohta on kahekornde? Ja kui on, siis mis peale masina kaalu veel miinusena välja tooksid? Sai küll palju küsimusi ent ehk mõne aja pärast, kui rohkem kasutanud, oskad vastata. Tänan ette!

  • Miramii
   Author
   27/03/2016 / 11:40

   Hei! Ma esialgu pelgasin sama mis sina, et kui teeb kahte, ehk ei tee ühtegi? Aga minul oli õnneks sõbranna ees, kes sarnase ostis. See kuivatades müra väide on huvitav, sest…minu meelest ei tee üldse või kindlasti mitte rohkem, kui niisama tsentrifuugides. Vannituba see kuumaks ka kohe kindlasti ei küta. Proovisin otsida mis teised selle kohta ütlevad, aga kuna ma saksa keelt ei oska, siis on see mõttetu :) Arvan, et selle konkreetse isendi puhul aitab kaasa selle invertermootor, mis selle 1600 pöörde ajal kindlasti müra vähendamisel suureks abiks.
   Riiete rikkumise kohta kirjutasin ka postituses. Et jah, ta kulutab kangast ilmselgelt rohkem kui ise kuivades. Ise ei kasutagi kuivatusfunktsiooni igapäevaselt vaid pigem vastavalt vajadusele.
   Kortsus asjade kohta pean kahjuks jälle sama ütlema, et mina seda ei tähelda ja pigem vastupidi. Kuivastist on läbi käinud vaibad, diivanikatted, voodipesu ja muidugi tavalised riided ja näiteks vaip ning diivanikatted on palju sirgemad kui eelmisega. Diivanikatete puhul on see eriti hea. Lisaks saab asju ka niisama “triikida” selle no wrinkle aurutamise funkstiooniga.

   Ja nüüd siis miinused. Miinus ongi energiatarbimine. Ma ei tea palju kasutab A+ masin, aga A++ masinatest on aastane energiatarbimine ikkagi pea 6 korda suurem. Okei, tegemist on siiski just-kui kahe masinaga, aga ikkagi on see üsna kõrge. Samalaadsetel on aga veel kõrgem, sest sellel konkreetsel on oma soojuspumbatehnoloogia.

   Rohkem miinuseid saan tuua arvatavasti mõne aja pärast!

   Aaa..üks tuleb küll meelde. Samas loodan, et seda saab seadetest sättida. Nimelt, kui pesu pestud, siis ta ei anna enne piiksumisest rahu, kui sa selle sealt välja võtad. See on jube tüütu. Aga vaatan täna seadeid, kuid kardan, et on kaks võimalust, kas see lõpmatu piiksumine või siis ei anna ta heliga üldse valmimisest märku.

 2. Gerda
  29/03/2016 / 15:17

  Ma otsin ja otsin aga ei leia mis mudeliga tegemist on? :)
  Ehk sheerid seda ka?

  • Miramii
   Author
   29/03/2016 / 18:38

   AEG L99695HWD :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *