Kingitus.ee loosi võitja + vastused!

 

Aitäh kõikide küsimuste eest! Täitsa põnev oli neile vastata. Kuna paljud kordusid või olid natukene sarnased, siis ära pahanda, kui sa oma küsimust täpselt õige sõnastusega ei leia- vastuse saad ehk vast ikka!

 

 • Kui vanalt hakkas I. kõndima?

I. hakkas kõndima umbes-täpselt 9 kuud noorena. Oma esimese sammu, diivani juurest laua juurde, tegi ta kaheksa ja poole kuuselt, aga päris kõndima-kõndima, 18 sammu järjest, tegi ja 9 kuu ja 5 päevaselt. Kas me selleks midagi spetsiaalselt tegime? Kindlasti mitte. Küll aga, alustas ta paari kuu vanuselt isade-laste trenni Vello Vaheri juures ja see oli tõenäoliselt suurim mõjutaja. Tasakaalu trikke ja nalju teevad nad papaga kodus igapäevaselt ja küllap ka see toetab tema kiiret füüsilist arengut.

 • Kui vanalt hakkas I. roomama?

Ma ei oska vastata, sest ta tegi seda reaalselt vaid ühel nädalal ja siis juba kohe “käputama”. Viimane tuli mulle sünnipäeva kingiks, ehk siis roomas ta, kui ta oli poole aastane.

 • Mis sõnu I. öelda oskab?

Ta on aasta ja kolm kuud noor ja ega eriti ei oska. Aitäh, opa, emme, ei, mämm-mämm, ei taha, anna.. ja ehk veel midagi. Oma keeles jutustab palju ja saab aru ikka rohkemast, aga jah, sõnavara pole üldse lai. Kuigi sellega justkui tegeleme küll lugedes raamatuid ja näidates esemetele.

 • on näha, et oled samuti üks neist emadest, kes annab kogu oma aja ja pühendumuse lapsele. Kuidas on teie peres jaotatud “töörollid,” et kodu endiselt korras hoida? Kas sul on anda nippe väikelastega emadele, mis aega säästaks ja koristamist hõlbustaks?

Kõige paremad nipid on- kolimine ise ja väike kodu :D Kui elasime Viimsis, siis vahel tundsin, et ma koristan reaalselt terve päeva. Ja elasime seal ju siis, kui I. veel nii väga ei asjatanud. Nüüd, kui kolisime, siis esiteks tegime väga kindlad ja kaalutletud valikud asjadest, mis kaasa tulevad. Proovisime paigutada kõik kohe õigetesse kohtadesse ja leida kõigele “oma kindel koht” ja no väike kodu.. selle koristamine on lihtsalt mõnekümne minuti küsimus. Aga lisaks sellele, on meil siiski paika pandud mõned reeglid, mille täitmine kodu ise korras hoiab. Enne magamaminekut koristab R. alati ära terve köögi ja mina elutoa. Ja kui need kaks on korras, siis nagu ongi kõik hästi. Magamistuba on meil ju selline, kus on ainult voodi ja nii ei pea seal suurt midagi tegema. Vannituba saab suuremalt puhastatud paaril korral nädalas I. uneajal ja tolmu võtab Electroluxi robottolmuimeja PURE I9, milleta oleks elu tõenäoliselt tõesti, teps keerulisem.

 • mis on sinu suurim hirm seoses lapsekasvatusega ja kuidas seda kontrollid?

Arvatavasti valede harjumuste tekitamise hirm. Ehk siis jälgin väga, et ma juba nüüd I. ees väga kindlaid ja radikaalseid arvamusi ei avaldaks. Näiteks, ma ei söö kana. Ma ei ütle kunagi tema ees, et “väkk, kana”, vaid jään neutraalseks ja pakun talle seda ikkagi. Naljakas on aga, et ka tema kanaliha eriti ei armasta. Lisaks proovin teda mitte “nakatada” oma hirmudega- ma kardan natukene kõrgust, suuri koeri, autosõitu, ja mega suurt äikest. Proovin tema lähedal seda mitte välja näidata ja lasta tal ise otsustada, mis meeldib ja mis mitte.

 • Milliseid maiustusi lapsele lubad?

Rosinaid, kuivatatud aprikoosi, kuivatatud õunu, kuivatatud pirni ja selliseid asju. I. on elus ära söönud ühe Kasekese kommi ja see juhtus hiljaaegu, alles paar päeva tagasi. Esimesel sünnipäeval sai ta tordiks arbuusist ja melonist tehtud koogi. Meil selles osas lihtne- ise väga magusat ei armasta ja nii ei leidu meil seda kodus ka. Jäätist on ka saanud proovida, aga enda oma pole veel kunagi saanud. Ja Kreeka jogurt marjadega on ka üks maiustustest, mida talle anname.

 • Kas teed endiselt tööd lapse kõrvalt?

Kõlab võibolla uskumatult, aga märkamatult on blogimisest saanudki mulle töö. Seda nii aja poolest, mis sellele kulub, kui ka selle poolest, et siinsete sissetulekute tõttu ei pea ma “päris tööga” väga kiirustama ja saan muretult I’ga nii kaua kodus olla, kuni ta lasteaiaks valmis on.

 • Kuidas leiad aega/motivatsiooni kodust töötamiseks?

Motivatsiooni on rohkelt, kuid ajaga on isemoodi. Nüüd, viimasel ajal, on välja kujunenud see, et R’ tuleb töölt ja mina hakkan tööle. Vahel kui aga nii ei õnnestu, töötan siis, kui I. magama on läinud. Eks see vahel keeruline ole, aga lapsekasvatamise kõrval on mulle tore vaheldus ka natukene “oma asjaga” tegeleda. Siis ei mõtle ainult lasteriietest, toidust mida valmistada ja tegevustest mida lapsega ette võtta ja on natukene neid “endise minu” mõtteid ka. Ehk kõlab naljakalt, aga vahel arutan neid ka I’ga, kui pargis mängime või jalutame ja tal paistab kõigele oma arvamus olevat. Saaks sellest siis ainult aru ka.

 • Kas I sööb pigem püreesid või näputoitu?

Ta on juba nii suur tüdruk (1a.3k), et ta sööb sama toitu mida meie. Püreed on meil sahtlis olemas küll (peamiselt puuvilja) ja need tulevad “igaksjuhuks toiduks” kaasa, kui õue jalutama ja mängima läheme. Enamasti neid vaja ei lähe, aga hea, kui olemas on. Kodus ta püreesid ei söö. Muidugi nüüd ta teab, kust neid leida, ja tihti otsib kotist ise üles ja juhtub, et ka kodus saab mõni ära söödud.

 • I. lemmikumad toidud?

Ta sööb suhteliselt kõike. Hommikusöögiks on lemmikpuder kaerakliidega. Peale paneme vahel mett, vahel marju ja enamasti ka natukene kaneeli. Lemmik lõunasöök on aurutatud juurviljad (porgand, brokoli, lillkapsas). Snäkina armastab ta väga juustu, ahjus röstitud kikerherneid ja tomatitest võiks ta end lõhki süüa! Õhtusöögina eelistaks ta peamiselt risotot või ahjus valmistatud juurvilju. Aga kuna ta sööb tõepoolest kõike, siis on tema menüüs ka sellised ehk ebatraditsioonilised asjad nagu sushi, sinimerekarbid, oliivid, päikesekuivatatud tomatid, kammkarbid ja ta ei ütle ära isegi kaheksajalast. Ahjaa, suppe ta see eest väga ei armasta. Sinna tuleb midagi närimiseks sisse panna, siis sobivad vahel need ka.

 • Lemmikud firmad, kust I’le riideid ostad?

Lemmik küsimus :D

I’l pole kindlaid firmasid. Tema riiete puhul jälgin ma järgnevaid kriteerium: et oleks Euroopas valmistatud, et ettevõte kasutaks pigem öko puuvilla ja materjale, et riided oleksid piisavalt hea kvaliteediga, et need hiljem ka kedagi teist rõõmustada saaksid, et ta riietel poleks statement tekste, kirevaid mustreid ja suuri pilte. Minu lemmikud firmad on Bebe Organic, Bobo Choses, Soor Ploom, Poudre Organic, The Animal Observatory, búho ja jalatsitest Angulus, Salt Water ja Bensimon.

 • Kas on suveks juba plaane?

Jaa! Kindlasti tahaksime käia veel mitu korda Riias ja külastada ka sealset loomaaeda. Siis tahaksime käia Helsingis ja teha Suomenlinna saarel väike matk ja piknik. Kindlasti tuleb suve ära käia kohustuslikes kohtades nagu Viljandi ja Haapsalu ja Kuressaare. Tean ka, et oleme Tartus, kui seal on Hansapäevad. Ja noh, kuna elame ju hetkel Pärnus, siis üritustest puudust ei teki- enim ootan Rõõmsate Laste Festivali ja Augustiunetust. Augusti lõpus oleme aga alati käinud kuskil suvepikenduse reisil.

 • Kust saad inspiratsiooni kodukujunduseks?

Igaltpoolt! Sõprade kodudest, kohvikutest, poodidest, reisidelt, tänaval jalutades, ajakirju lapates ja internetis surfates. Kui kunagi oli peamiseks inspiratsiooniallikaks Pinterest, siis see enam nii ei ole ja sellele lehele satun pigem retsepte otsima ja reisiideid saama.

 • Mis on I nimi?

Seda ma sulle öelda ei saa. Küll aga võin öelda, et meie nimevariandid olid- Yoko, Lumi, Säde ja Pia. Päris nimi on aga nendest väga kaugel ja pigem traditsiooniline. Selle pani talle minu ema.

 • Kas I on vaktsineeritud?

Jah, on küll.

 • Naljakas küsimus, aga olen märganud, et I. on suur granaatõunafänn. Aeg-ajalt tuleb see mulle meelde, kui mõtlen, mida oma lapsele puuviljaletist siis seekord võtta, aga Kuidas ta seda sööma peaks? Kas I. sülitab graantõunaseemned ise välja või neelab lihtsalt kõige täiega alla?

Hmm. Ma ei tea, kas ma saan küsimusest õigesti aru, aga minu meelest on granaatõunaseemned ikka üleni söödavad? Me puhastame õuna ära, paneme seemned kaussi ja ta sööb neid kausist ükshaaval või peoga. Midagi kuskil välja sülitada ei ole. Kui ma valesti aru sain, siis vabandan ja proovin hiljem paremini vastata.

 • Kui palju lapsi sa tulevikus tahaksid?

Olen tegelikult eluaeg vaid ühest lapsest unistanud, seega ei oskagi hetkel vastata.

 • Kus sa Pärnus kodu asju ostad?

Tellin netist, Tallinnast :D Aga Pärnus on paar toredat sisustuspoodi küll- Mööblisahver ja pood, mis asub Mon Ami restoraniga samas majas. Ja H&M Home on siin ka.

 • Mis te täna õhtusöögiks sööte?

Tomatisuppi tõenäoliselt.

 • Lemmikud restoranid Pärnus?

Minu kaks lemmikut on Hea Maa ja Villa Wesset. Raimondis pole ma veel lihtsalt käinud :) Piccadilly meedib ka.

 • Kui palju sul blogis koostööpakkumisi on?

Rohkem, kui ma reaalselt teha jõuan. Aga ma jään oma valikute puhul alati oma teemale kindlaks, et teil ikka midagi lugeda oleks.

 • Kas oled mõelnud ka mingile meetup üritusele?

Ei ole.. ma kunagi mõtlesin, et võiks teha mingi ürituse, kus keegi midagi õpetab ja oleksid mõned toredad blogilugejad ka. Tookord mõtlesin makramee koolitusele, aga..nii see jäi. Ehk kunagi teeme midagi :)

 • Olen sind Pärnus näinud ja sa oled ise ka väga stiilne ja naeratad alati. Kust sa oma riideid ostad ja mis see roosa vanker on?

Seda on tore kuulda, et sa nii arvad, sest tegelikult ma endaga üldse vaeva ei näe. Minu riided pärinevad erinevatest kohtadest- Tallinna Kaubamaja, Stockmann, Noa Noa, COS. Lemmik brändid on Samsøe&Samsøe ja Twin Set. Roosa käru on Babyzen Yoyo ja pärit SIIT.

 • Kui sa saaksid oma ülikooli eriala uuesti valida, mis see oleks? Või jääks samaks.

Just hiljuti mõtlesin sellele ja valiksin tõesti uue. Ma arvan, et ma läheksin õppima sotsiaaltööd. Tegelikult ju võiksin seda veel isegi teha, aga ei taha hetkel terakesti I’ kasvamisest eemal olla. Ehk alles siis, kui ta ise koolitee ette võtab ja sinna, jumal tänatud, on ju väga kaua aega.

 • Sinu lemmik alkohoolne jook?

Omamoodi küsimus, aga ma arvan, et mõni gini kokteil või Aperol Spritz suve perioodil ja punane vein külmemal ajal.

 • Lemmik värv sisustuses?

Sinepikollane, nagu vist suht ilmselge ongi. Hea värv, millega toad elama panna. Veel meeldib ka tueroheline ja sinise erinevad varjundid.

 • Järgmine mööbliese, mis sa ostad?

Kapp teleka alla. Meil pole endiselt seal midagi ja rippuvad juhtmed näevad natukene koledad välja. Aga äkki ostame selle juba homme! See on tegelikult välja valitud, lihtsalt see konkreetne pood kaupa ei saada ja asub Tallinnas.

 • Unistuste reisisihtkoht?

Jaapan!

 • Mis sa täna teed?

Tänane on juba läbi, aga täna käisime me mängutoas, mängutunnil, siis Piccadillys lõunat söömas ja siis sõbranna juures play date’i tegemas. Hiljem sorteerisin natukene I’ mänguasju, värvisin ära ta köögi ronimistorni ja….pesin pesu :D

 

Ja ongi kõik!! Siin kohal teatan ka Kingitus.ee mängu võitja, kes on:

 

KAISA KOLKKONEN

 

Ole hea, kirjuta mulle miramii@miramii.com oma nimi (juhuks kui see pole õige nimi) ja kontaktandmed (telefon, e-mail), et Kingitus.ee oma auhinna saata saaks.

Share:

1 Comment

 1. Ingver
  06/06/2018 / 11:07

  Aitäh toreda postituse eest! Tohutult vahva ja inspireeriv oli kõiki vastuseid lugeda :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *