Killuke ehedat disaini meie kodus!

Minu lugejad teavad, et ma armastan tohutult Eesti disaini. Mulle meeldib selle juures see, et see on nii uus ja veel üsna õrn, see on leidlik ja kergelt mässumeelne. Aga natukene rohkem armastan ma juba end tugevasti kivisse raiunud Skandinaavia disainerite tööd. Pole ime, eksole, sest seal on PALJU mida armastada!

DSCF0920_v

Nii olin ma tõeliselt lendutõusvalt õnnelik, kui Taanist ühes lambikupliga tagasi reisisin. See on &Traditioni poolt loodud uuendus Verner Pantoni poolt loodud lambile, mis lõi laineid ehedatel kuuekümnendatel. See “FlowerPot” lamp saavutas oma kuulsuse tegelikult tänu Stanley Kubrickule, kes oma 1968 loodud filmis “2001: A Space Odyssey”, ühte Verner Pantoni loodud toolidest kasutas ja tänu millele disainer suure kuulsuse osaks sai. Peagi leidus tema loomingut, ja suures hulgas just sääraseid “lillepoti” lampe, nii mõneski restoranis, näitustel ja ka kodudes.

DSCF0914_v

Lamp on oma olemuselt lihtne ja minu oma on sinakasmusta tooni. See toon on üks uutest värvitoonidest selles seerias- teised “uued” on sügavpunane, vanaroosa ja sinepikollane.

DSCF0919_v

 

DSCF0913_v

 

Seda, disainiklassikat, saab soetada Eestist läbi ELKE Mööbel kauplusest ja hinnad algavas 199.- eurost.

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *