Kes see laulab köögis?

Mina! Ja R. niisamuti. Nimelt, ei lasknud me oma selgadelt reisitolmul maandudagi, kui juba kastsime peale pahtlitolmu. See tähendab, et juba reisile järgneval esimesel päeval võtsime me maha oma köögikappide ülemise rea! Jep..läinud. Need nüüd ootavad kuuris, et ma need müüki panna viitsiksin.

k88k

 

Mõte sellest, milline mu köök olema saab, on paari nädalaga tundmatuseni muutunud. Nimelt pidin loobuma tasapinnatagustest plaatidest, sest selliseid mis mina soovin lihtsalt ei ole. Ka tasapind pidi tulema meil mikrotsemendiga kaetult, kuid kuna köögis on hetkel ümmargune valamu mille me soovime asendada kandilisega, siis selgus, et need mõõdud ei klapi kohe mitte ja tuleks uus tasapinna plaat panna nii-või-naa. Otsustasime siis, et jätame toreda DIY projekti oma väikesesse tualettruumi ja ostame kööki täitsa uue ja hea tasapinna.

Nädalavahetusel tõmbasime (jah, sa loed õigesti- tõmbasime) maha kogu eelmise värvi, parandasime pahtlikesega augud ja ebatasasused, ootasime, pahteldasime (ma ei tea, miks ma “me” kirjutan, sest mina lebasin migreeniga voodis), värvisime tasapinna taguse, paigaldasime riiulid, kaklesime kipsseinaga ja nüüd enam polegi palju jäänud. Köögitasapinna otsimine oli muidugi omamoodi lõbus. Kas teadsid, et mõte “lähen ehituspoodi, valin tasapinna välja, lõigatakse augud jooniste järgi sisse, saadetakse koju”, on täiesti ennekuulmatu meie juhtivates ehituspoodides. Nimelt, teatas K-rauta, et neil võtaks selline protsess aega 4 nädalat! Bauhausi lõikaja-mees sõnas aga, et tema läheb kolmeks päevaks puhkusele ja ehk paarimees saaks hakkama, aga pole kindel. Bauhofi lõikusosakond on avamisaegade järgi rohkem kinni kui lahti ja Ehituse ABC ja Espak pole kumbki mõistnud, et mõned tasapinnad on pikemad kui 3m.

Siis aga leidsime ettevõtte, kellel õige värv, õige mõõt ja kõik muud toredused täiesti olemas on. Ja nüüdseks tasapind tellitud, makstud (pea poole odavam kui mujal) ja paari nädala pärast ehk juba käes! Tore! AM Furnituur on nimeks, tean, et te küsite.

Ma ei räägi rohkem köögi detailidest, sest nii on nii teil kui ka mul põnevam, kui lõpptulemus käes. Kuigi, oh well, mu snapi ja instajälgijad juba üht-teist näinud.

 

 

Share:

14 Comments

 1. mai
  13/09/2016 / 11:15

  Niisama uudishimust küsin, milliseid plaate sa oleksid soovinud töötasapinna taha?

   • mai
    13/09/2016 / 14:00

    uh :) ma siis ei imesta, et meie kaubandusvõrgust ei leidnud selliseid.

    • Miramii
     Author
     13/09/2016 / 22:21

     eksole :) Aga kui ma päris aus olen, siis TEGELIKULT leidsin, aga maksid 600.- m2, ja isegi, kui mul läheb neid vaja vaid 2m2, siis on see minu jaoks naaatukene liiga palju. Eriti, kuna nägin neid Tśehhis tunduvalt soodsamana. Lihtsalt tellimisaeg ei klappinud meie kohal veedetud ajaga ja saatmine pole nende pärusmaa :D

 2. Kadi
  13/09/2016 / 14:14

  https://www.pipstudio.com/en/shanghai-bows-behang-wit
  Selline tapeet mul silma jäänud. Su lemmik plaadi kauge sugulane..

  Miks sa musta kraani ei ostnud? Mulle hakkasid täiega meeldima. Aga sügan kukalt, et miks teil ei ole :D Ja huvitav kuidas veeplekid näha jäävad.

  Su köögi tempo ei klapi minu köögi tempoga, mul oleks kohe nüüd kõiki häid asju vaja näha :D

  • Miramii
   Author
   13/09/2016 / 22:20

   On jaa sugulane :) Aga tapeediga lisanduksid muud toredused ja seekord jääb see teine lahendus. Õnneks on see tehtud nii, et nii pea kui plaadid leian, saan neid siiski ilusti kasutada :)
   Must kraan pole nagu selle köögi teema. Ja..see köök läheks sellega liiga mustaks ;) Pealegi, selliseid ägedaid polegi mustana mu meelest. Mul see multifunktsionaalsus ja innovaatilisus nii oluline :D
   Ja ära muretse, ma arvan, et sa ei jää millestki ilma, sest mu köök ei tule teps mitte klassikaline ja arvan, et see on seda masti, mis meeldib pigem vähestele :D Aga eks paistab!

 3. Anzelika
  14/09/2016 / 15:54

  Ei teadnudki varem sellisest asjast nagu mikrotsement..vanasti oli ehituspoodides myygil selline asi nagu alpina beton effekt..arvan see sarnane asi..kas oskad oelda akki midagi mikrotsemendi hindade kohta juhuslikult? Muide tunnen kaasa migreeni parast…olen kaaskannataja:)

  • Miramii
   Author
   14/09/2016 / 18:27

   Kui ma ei eksi, siis 50.- m2 äkki. Saab tellida ka koos töötegijatega aga väitsid et üsna lihtne värk ja peaks ka ise hakkama saama. Tunnen ka sulle kaasa :)

 4. Helen
  15/09/2016 / 16:14

  Meil on seesama Egger’i tööpind mida AM Furintuur ka müüb (meil EEK Trade kaudu tellitud), süsimusta värvi ja 1 aastaga on must värv täiesti ära kulunud. Kui päike peale paistab siis on eriti kole :( Kaalusin ka selle tööpinna mikrotsemendiga katmist aga samamoodi uus valamu, mida tahaks ei kattu olemasoleva valamu avaga. Ilmselt tellime kunagi uue kunstkivist tööpinna, millel valamu küljes.

  • Miramii
   Author
   15/09/2016 / 16:54

   Okou, ma tellisin ka musta. Aga kerge tekstuuriga. Kas selline asi garantii alla ei lähe?

   • Helen
    15/09/2016 / 20:07

    Kusjuures tõesti peaks selle asja käsile võtma, äkki vahetavad välja mõne säbrulisema vastu, ehk see peab paremini vastu :)

    • Miramii
     Author
     16/09/2016 / 08:33

     Ma vist panustaks sellele. Nad tunduvad sellised head suhtlejad ka, et ei hakka kohe “sõrgadega” vastu :)

 5. Helen
  20/09/2016 / 10:36

  Hei! Jep, garantii kehtib ja tuleb uus tööpind :) Seekord siis teise firma toodang ja musta värvi betooni välimusega.

  • Miramii
   Author
   20/09/2016 / 14:07

   Jee! See on küll hea! Ja, imselgelt, ka julgustav :D

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *