Nappula

Iittala Nappula vaas tumerohelises toonis, disainer Matti Klenell

Ühel “kevadisel” (mitte päriselt, aga väljas oli justkui kevadehõngu ja seda kuulutavaid päikesekiiri) pärastlõunal kogunes kogu huviliste seltskond Põhjala tehase valdustele, et kohtuda ja jutustada ja imetleda ja kuulata.

Ma armastan Iittalat väga ja seda Sa juba tead, aga hoopis teine tera on istuda põnevas keskkonnas ja kuulata kuidas miski päriselt minu riiulile jõudis. Et see polnud kellegi lihtsam valik, kergem vastupanu, kiire mõte või juhus, vaid päris suur töö ja vaev. Ja nii kuulasingi ma lummatult Matti Klenelli teekonda Nappula vormini.

Disainer ei salanud üldsegi seda teada ja tuntud tõde, et kõik on justkui tehtud ja meie mõtted on kellegi teise mõtete edasiarendus ja, et see on täiesti OK. Nii jõudis temagi Nappula voolujoonelise ja haaravalt põneva vormini läbi inspiratsioonituhina, mis teda kord Nuutajärvi klaasimuuseumis ühte põnevat lauda vaadeldes tabas.

Elu Iittalaga ongi mind õpetanud disaini armastama. Kuigi R. vahel ikka küsib, et kas see vaas ikka peab siin seisma, sest see on ju täiesti tühi ja ei kanna pealtnäha mitte mingit eesmärki, siis saab ta kohe peagi pika loengu osaliseks ja teinekord saab temast endast see, kes pealtnäha tühja vaasi või kausi mõne kapinurgale asetab.

Nappula küünlajalad ja Nappula vaas uues puudri toonis

Nappula valikusse lisandus ka puudri toon, mis on mu lemmik-lemmik. Ja kuigi ma ju armastan rohelist ja valget samamoodi, siis olengi õnnelik, et see uus toon nii hästi kõigega sobitub. Isegi mu armas “kõik peab olema must-valge” õde pani oma uut kodu kaunistama just puudri toonis Nappula lillepoti. Ja kuigi alguses ma enda aknalaual kujutasin ette neid kahekesi ja kõrvuti, siis rändas üks Matti Klenelli disainides hoopiski pisikese Bella riiulile, kus ta jällegi beeźi seina ja kõige muuga imehästi sobitub.

Share:

1 Comment

  1. Loore
    27/02/2020 / 16:54

    Kust see klaasist kastmisasi pärit on? Väga ilus on!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *