Indiavaibasõbralikud beebinõud

Mul on see jama, et ma ei jõua üldse blogida ega kodu protsessi näidata. Miks? Sest mu imearmas tütar suudab rahulikult magada vaid minu kaisus ja nii neid vabasid blogihetki mu päevadesse suurt ei satu. Aga me alustasime suure õppetööga ja anname endast parima, et kevadeks see armas mudilane oma voodisse harjutada ja lõunaunede kõrvalt natukene aega ka endale võita.

Igatahes- ostsin enne uut kodu ühest oksjonikeskkonnast uhke India käsitöövaiba. Suure ja võimsa ja kujutasin seda eredalt ette meie Pärnu kodu elutoas. Küll aga, nagu ikka võib juhtuda, ei sobinud see siia kolides elutuppa teps mitte. Sest üsna väike ruum + tume vaip + tume diivan, annavad kokku ühe mitte väga hästi valgust kandva toa ja nii suutsin ma R’i veenda, et see on vaja kohe kööki ära viia.

Köök on meil üsna suur, või noh, võrreldes mu seniste köökidega siiski küllaltki ruumikas. Aga see asub kahe koduosa vahel ja on seega täiesti ilma aknata ja nii ei ole seal oluline, et kõik mis ruumis asetseb, aknast saabuvat valgust ka edasi suudaks kanda ja seega passib see sinna üsna hästi. AGA….

Aga meil on beebi. Selline omamoodi. Omade soovide, nägemuste, tõekspidamiste ja kommetega. Nagu üks õige, päris aastane laps olema peakski. Ja see beebi armastab nimelt asju ümber keerata. Kõike. Mänguasjakastid, topsid, vannid, kausid..kõik tuleb ümber valada. Söötmine käis ainult nii, et tema istus oma toolil ja kauss oli kindlalt söötja käes- valveta ei tohtinud jätta hetkekski. Muidu… Ja siis see india vaip. Erendamas kohe tema söögitooli all, ootamas millal ta oma pudrukausi teistpidi keerab ja koerale suurt rõõmu valmistab. See, et neil Sidiga omavahel väga hea usalduslik (toitja-sööja) suhe on, on ju hea, aga ega Sidi vana keel suuda neid kõiki pudrukübemeid villase vaiba niitide vahelt kätte saada ja nii oli vaip ikka väga ohustatud olukorras.

Aga see mida Juku ei õpi, Juhan ei tea ja nii viis saatus mind Sipsti.ee e-poeni, kus on just sellistele vanematele mõeldud matid ühes toidualusega. Need nimelt kinnituvad võluväel laua külge ja nii ei saagi su pudrusuu neid sealt oma sõrmekestega kätte. Või noh, vahel ikka saab ka, aga kuna töö on tema jaoks raskemaks tehtud, siis ega väga enam üritada ei viitsi.

Üleval paremal on vahva reisi toiduanum, vasakul ezpz Mini Mat, salveirohelises toonis. All paremal on ezpz Mini Bowl puudriroosana ja vasakul Bobo ja Boo bambusnõud

 

Mis mulle ezpz juures meeldib?

 • Need on imelihtsalt pestavad- pesen masinas ja igal korral näivad kui uued ja kulumisjälgi ei ole
 • Ideaalsed lapsele, kes ise söömist harjutama hakkab. Taldrik ei libise eest ära kui ta kahvliga oma brokolit taga ajab.
 • Neil on olemas nii kauss pudru, risotto, püreesupi või millegi muu tarbeks ja samas ka eraldi sektsioonidega matt, kus on hea eraldada asju, mis kokku käima ei pea.
 • Enamasti ta tõesti seda laualt lahti ei saa, aga vahel saab ka..

Igatahes on meie Indiavaip beebi söögitooli alt (veel) täpselt samasugune kui mujalt ja meie tohutu söömisprobleem sai ilusa lõpu. Oleme juba nii kaugel, et ta tegelikult enam ka tavalist kaussi ümber pöörata ei viitsi ja nii sööb ta oma mitmed toidud päris ise kahvli või lusikaga Bobo ja Boo bambusnõudest. Need on sellised, mis sobivad lauale siis, kui laud natukene ilusam välja võiks näha ja päris silikooni lauale asetada ei tahaks. Näiteks saabuval laupäeval!

 

 

Ja siis on meil ezpz toidukarp. Kujutame ette, et kevade saabudes hakkame I’ga hirmsasti matkadel käima ja selleks puhuks peab noorel daamil olema ju päris oma toidukarp. Ka see on lihtsalt puhastatav ja ka peale mitmendat kasutamist on koguaeg sama särav kollane kui alguses. Hea on ka, et sellel on kaasas pael, millega karp ilusasti koos püsib ja tomatitel kotipõhja veerema minna ei luba.

 

 

Seoses sipsti.ee kingitusega saime lahti päris mitmest toidunõu probleemist. Aga üks meil veel on- kahe sangaga tass! Kust ma selle saada võiksin? Ja millest teie lapse toidukordadel kõige rohkem puudust tunnete? Sellest, et taldrik ei liiguks, unistasin ma küll kaua.

 

Toidunõud saatis kingituseks sipsti.ee

Share:

13 Comments

 1. L
  21/02/2018 / 23:58

  Mõtlesin just täna sellele, kuidas ma oma esimest last tavalisest klaasist jooma õpetasin. Olid ka igasugu spets.nõud ja ei kujutanud muud moodi ettegi. Lasi ennast sööta kuni lasteaeda läks. Oskas ise küll, aga keeldus. Teine laps sõi juba aastaselt nagu vana kala suurte inimeste nõudest ja ei tahtnud midagi teada titenõudest. Putru lendas igas ilmakaares, aga toita ennast ei lasknud, tahtis ise, muidu oli kisa taevani. Kolmas sai u 10k tavalise klaasi kätte ja joob sellest väga ilusasti. Alguses meie abiga, ca aastaselt juba hoidis ise. Oli olemas Tommee Tippee nokaga tops, aga seda kasutas suht vähe. Ühtegi muud beebinõud temaga kasutanud pole, va kuumatundlik lusikas, kui alustasime tahke toiduga. Kõik nõud olid algusest peale “päris”. :D Kui täna alustaksin, teeksin kõigi kolmega nii, nagu viimasega. :D

  • Miramii
   Author
   22/02/2018 / 16:17

   Jaa, I’ oskab ka tavalisest tassist juua, aga arvan, et ta oleks lihtsam sellise kahe sangaga. Tal on nii pisikesed käed ja nendest oleks mugav kinni hoida.
   Tavalisi taldrikuid ma aga postituses nimetatud põhjustel kasutada veel ei saaks.. peavad ikka olema mitte kergesti purunevad ja mürgli-beebi-sõbralikud. Aga neid nokaga tasse ja muid imeasju ma sinuga sarnastel põhjustel püüangi vältida. Üks kõrrega tops on tal küll, aga see rohkem selline kaasas käiv asi. Ja eks kõrrest joomine on ju ka hea oskus :D

 2. Tasja
  22/02/2018 / 23:26

  Tassidel ei ole sangad, vaid on kõrvad. Teekannudel on sangad.

  • Miramii
   Author
   22/02/2018 / 23:46

   Vabandan. Kahe armsa kõrvakesega tassi otsin :)

 3. Mari-Liis
  23/02/2018 / 02:48

  Hehee. See India vaip elutoas selle tumeda diivani ees tundus piltide pealt vaadatuna nii mõnus ja sume teil. Olin ise veel pool aastat tagasi täielik valge pooldaja. Ma võinuks ka üleni valges elamises elada xD Aga jumal tänatud, et lapse kõrvalt nii vähe oleme jõudnud kodu sisustada. Nüüd unistangi nii mõnegi valgena planeeritud mööblieseme asemel navy-sinisest, tumepruunist :P

 4. M.
  24/02/2018 / 01:46

  Meil on selline. Kaant ei pea peale panema, toimib väga kenasti tavalise kruusina, aga vajadusel hoiab suurema katastroofi ära. http://www.donebydeer.com/collection/product/spout-cup–happy-dots–gold-powder
  Ülejäänud nõud on meil päris, aga sellised, mille puhul ei ole kahju, et katki läheb. Mõni kauss on ka purunenud, sest kui preilil (peaaegu 1) on kõht täis, siis tuleb kõik ebavajalik alustuseks ümber keerata ja siis, kui lapsevanem-ettekandja neid ikka pole minema viinud, siis põrandale loopida.
  Ma igatseks mingit ilusat ja kergesti puhastatavat katet söögitooli alla, sest isesöömine on üks ilge mökerdamine. Andes tõele au, ei ole ma ka otsinud väga, sest pärast iga söögikorda põrandat küürida on ju palju mõnusam… Kass aga käib ja nuusib ainult ega ulata oma abistavat keelt.

  • Miramii
   Author
   02/03/2018 / 11:27

   See on hea mõte! Aga kuna mul on vaip, siis ei saa niimoodi teha :(

 5. 07/03/2018 / 16:37

  Hei hei!

  Sattusin täna Sterntaler’i Ülemiste keskuse poodi ja nägin, et seal müügil erinevate piltidega kahe sangaga tassid. Iseasi, kas just selliste piltidega sobib, aga märkasin ja kohe turgatas pähe, et kirjutasite sellest. ;)

  Kodulehel on vaid mõned valikud, poes reaalselt oli rohkem.
  http://www.sterntaler.ee/tooted/tass-leo/lastenoud

  Kadi

  • Miramii
   Author
   07/03/2018 / 17:02

   Aitäh! Kui linna satun, vaatan :) Muidugi kahesangatassipuuduses õppis ta juba ühe sangaga tassi kasutamise ära. Aga see on hästi hea pisike ja bambusest tass ka ja talle sobivaid võiks vähemalt kaks olla. Teine siis näiteks kahega. Aitäh Kadi!

   • 15/05/2018 / 20:39

    Pole tänu väärt! Alles nüüd märkasin Su vastust minu kommentaarile. Tahtsin ka öelda, et mulle väga meeldis Su viimane reisieelne postitust väikelapsega reisimise teemal. Sellelaadseid pole kunagi liiga palju. Oleme isegi neljapäeval väikemehega tema elu teisele lennureisiga puhkusele minema ja praegu see eriti aktuaalne. :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *