Üks vahva värviline lastetuba

Ma isegi ei tea, kust alustada. Kas sellest ägedast voodist? ääretult lahedast seinavärvist? Või nii armsatest detailidest. Proovime kõigest korraga!

 

Pisikese tuba pole veel pooltki valmis. Aga on valmis see kõige tähtsam osa- tal on nüüd päris oma voodi (kus ta tegelikult ööund veel magama ei hakka), kus päevaund mõnusasti magada saab ja vahel õige pisut uudistadagi, kuni ma näiteks pesu pesema panen. Voodi leidmine oli vast kõige keerulisem töö, olin ju veendunud, et Stokke Sleepi või Leanderi oma on parimad valikud siin ilmas. Olin selles kindel juba aastaid. Küll aga olen ma viimasel ajal õppinud kõike seda, mis POP on, siiski vältima ja leidma alternatiivseid ja huvitavamaid lahendusi. Ma nimelt ei saa vahel aru, kas mulle meeldib miski tõesti selle olemuse pärast või sellepärast, et ma näen neid hästi palju. Pinterestis, Instagramis, blogides. Vahel mõned asjad kinnistuvad liigselt ja siis oledki veendunud, et need on parimad ja seal juures unustades ära oma päris “mina” ja oma enda eelistused. Eks see ole ju ka üks turundajate nippe- saata mingit toodet võimalikult paljudele “mõjutajatele” ja tulemused tulevad pea iseenesest. Mõistad?

 

 

Nii kannatasingi ma voodiga natukene kauem kui peaks ja lootsin, et õige tuleb ise minuni. Vaatasin lisaks Sleepile ja Leandrile ka natukene tavalisemaid voodeid- kriteeriumeid, nagu õigetel emadel olema peaks, mul suurt polnud. Plaan on ju tegelikult neiu kõndima õppides siiski juba teistsugusesse voodisse ümber seada. Ja siis ta tuli, vitstest punutud käsitöö voodi, mis pärit eelmise sajandi lõpust. Kasutuses olnud suurt polegi, seisis antiigipoes aksessuaarina, kuni ta osta.ee’sse müüki pandi. Oksjon kestis päris kaua ja närvitsesin väga- kas ma võidan, kas hind jääb normaalseks ja kas praegused madratsid sinna ära mahuvad (välja toodud mõõdud olid väga imelikud). Aga nüüd on see siin, lapse toas uhkelt seismas ja oma uut elu elamas nig uusi lugusid kogumas. Desinfitseerisin ta ära ja asetasin kookos-tatra madratsi peale, mis sobitus ideaalselt ilma probleemideta. Uhke!

 

 

Kõige üllatavam asi tuppa sisse astudes on muidugi seinavärv. See on Caparoli 3D värvikaardilt värv nimega Verona 140. Algselt oli plaan värvida toon tumedamaks, kuid poes otsustasin ma ümber. Tuba pole väga suur ja on pikliku kujuga, nii kardan, et isegi toon tumedam värv oleks toa visuaalselt väiksemaks teinud. Verona 140 on küll üsna julge valik, aga annab ruumile hoogsat särtsu juurde ja tekitab hea tuju, koheselt!

Oleme siiani värvinud seinu peamiselt ainult valgeks ja nii tore oli näha, kuidas sein rulli all lõbusa tooni külge saab. Ja kuigi meil oli värvi mitme kihi tarbeks, siis tegelikult oleks piisanud Alpina Starke Für Innen värvi puhul ka ainult ühest. See oli tõeliselt kattev ja kergesti peale kantav värv. Ei jäänud peale mitte ainsatki rulli triipu ega midagi muud ja sellega oleksin ka mina ise väga edukalt hakkama saanud. Kuigi R. nõudis, et ta ise seda teha saaks- arusaadav, see toon oli kunagi ta kõige lemmikum värv üldse. Lisaks on Starke Für Innen värv lastetoa puhul õigeks valikuks seetõttu, et see on üsna sõbralik määrdumiste vastu- ei võta neid kergelt külge ja kui juhtub, siis pole probleemi plekkide puhastamisega.

 

 

Mu kõige lemmikum detail selles toas on see luigepea, mis julgustavalt lapse und valvab. See on pärit Roku e-poest, kus on väga palju erinevaid tegelasi. Ma oleks algselt hoopiski väga tähenduslikku kurge tahtnud, aga lõpuks valisin luige ja flamingo vahel. Samast poest on pärit ka hiigelsuur ja lõbusasti kollane vannipart, mis sobib toale veelgi rohkem värvi andma ja hiljem vahvaks vanniseltsiliseks. Puidust I ja punane padi on pärit Seinastseina e-poest. Nendest rääkisin lähemalt SIIN

Vaip on veel ajutine, tahaks millegagi asendada, aga olen mitme vaiba otsingul- üks, mis läheks voodi alla ja teine, mis kataks üle poole toast ja millel oleks kena mängida, ja muid beebile omaseid oskuseid harjutada. Küll aga ei suuda ma otsustada kas vaip peaks olema valge, värviliste detailidega või hoopis ühevärviliselt helehall, aga mõnusate pikkade ja pehmete karvadega.

 

 

 

Vildist lillekesed saadeti preilile kingituseks Norrast ja pilvekesed seinal, tellisin e-bayst. Sattusin nendele kogemata, kuid tundusid toredad lastetoa aksessuaarid, mis sinisele seinale natukene teist värvi juurde lisada oskavad.

 

 

Ka teine sein, mis muidu valgeks jäi, tahtis natukene lapselikkust ja nii leidsin ma Kukupesa e-poest imevahvad postrid, millesse ma koheselt armusin. Kolm läksid kohe seina ja neljas ootab, et toas veel mõned muudatused tehtud saaks ja siis ühineb sõpradega. Valisin lapselikud loomad- jääkaru ja rebase ja alati kasuliku tähestiku. Mäletan, et kui mina väike olin, oli meie toas üsna mitu postrit ja fotot, mida mulle ikka ja jälle vaadata meeldis ja nii tahan seda rõõmu ka I’le pakkuda. Mu lemmikud olid fotod beebidest, kes olid loomakostüümides. Äkki oli Anne Geddes, aga ma pole kindel.

Tähestik on aga tore seetõttu, et saab juba pisikesele lapsele süles olles tähestikumaailma tutvustada. Lisaks on sellised harivad aksessuaarid kodus alati väga IN. Annab silmailu, aga samas on suur põhjus varajaseks õppimiseks või seletusteks.

 

 

 

Et seinale veel midagi lisada, avasin taaskord ebay ja tellisin pisikesed kleepsumummud erinevates värvides. Värve, mis tellisin, oli muidugi rohkem kui reaalselt seina läks, sest kardan, et kõiki mummukesi ära kasutades oleksin seina liiga kirevaks teinud. Kolm värvi tundus aga mõnus ja kuldne kesktee, mis meie silma ei kriibi.

Tegelikult pole selliseid asju üldse raske ka ise teha. Bauhausis on kleepsude riiul, kust õiged värvid valida saab ja siis Tigerist saab õige kujuga auguraua. Miks mitte teha hoopis südamed või tilgad või lilled.

Sellesse seina tuleb üks kena valge kummut ka, mille homme kätte saan ja mis pisikese I. riideid peitma hakkab. Ka see pole IKEA ega mõni muu levinud kaubamärk vaid hoopis vana ja korda tehtud kummut mis sündis ammu aega tagasi Rootsis. Arvasid õigesti, ka see on osta.ee’st oksjoniga võidetud.

 

 

Et toas hea õhk oleks, rändas üks Hansaplantist saadud taimedest hoopis I. tuppa. Niipea kui ma selle punutud antiikse voodi kõrvale lisasin, sai tuba hoopis teise ilme. See on kui sinna loodud! Kahtlesin küll poti puhul ja arvasin, et pean kasvõi valge vastu välja vahetama, kuid minu meelest on ka see pott selles toas õiges kohas ja viib üsna värvilise seltskonna viisakalt omavahel harmoneeruma.

 

 

Selles toas on kõik hoolikalt välja valitud ja nii läks meil jupp aega aega, et õige voodipesu leida. Mõtlesime päris valge peale ja samas meeldisid ka Ferm Livingu tooted, aga siis, olles tutvunud Taani brändiga Fabelab ja nähes nende tõesti kaunist kergelt geomeetrilist voodipesu, mis ühele natukene punapäisele neiule ideaalselt passiks, olime müüdud. Eriti tore oli see, et tellimusega saadeti kaasa ka vankri külge riputatavad tekstiilist origami linnud, mis I’ koguaeg naeratama panevad ja mille lendamist oma vankri ääre küljes, võiks ta vist tunde vaadata.

Üldse, mulle nii väga meeldib, kui e-poed lisa kingitusi saadavad. See tekitab palju parema ostukogemuse ja suure rõõmu. Panen tähele, et välismaised e-poed teevad seda tunduvalt rohkem kui kodumaised, kes tihti ilusa pakendi pealegi ressursse kulutada ei raatsi. Aga mulle on ostukogemus oluline algusest lõpuni ja eriti pööran tähelepanu detailidele nagu pakkepaber, kleepsud, nöörid. Olen ka Eestis imeilusaid pakke saanud, näiteks Bebe OrganicustDadamorast, Hunteriorist.

 

 

Voodipesu puhul ei pööranud ma alguses üldse tähelepanu tekikoti mõõtudele ja nii pidin veel kuu aega lisaks õiges mõõdus tekki otsima, mille küll lõpuks leidsin, aga mis ei vasta tegelikult minu soovidele vaid on tavaline beebitekk. Aga mis seal ikka. Ta magab tegelikult praegu siiski õhukese meriinovillase tekikese või tavalise villase teki all ja jahedamatel õhtutel on veel erinevaid tekke mida kasutada.

Millised on teie lastetoad? Mis on teie kõige lemmikum ese oma lapse toas?

 

 

Share:

17 Comments

 1. Mia
  04/05/2017 / 14:40

  Mul on ka kohe-kohe lapsetoa sisustamine plaanis ette võtta:)

  Nii inspireeriv postitus.
  Kust vaatad üldjuhul vaipasid? Nii raske on sobilikku vaipa leida.

  • Miramii
   Author
   04/05/2017 / 19:59

   Ääretult raske tõesti! Kuna tegu on lastetoaga, siis ma ei taha väga suurt summat vaiba alla panna. Peaaegu lahedaid ja sobivaid nägin Decora e-poes. Natukene meeldisid ka need Norma vaibad, või õigemini üks nendest.

   Ja aitäh, et loed ja lased end inspireerida!

 2. Külli
  04/05/2017 / 15:58

  Voodi eesmine äär tundub pildilt hästi madal. Kui ta ennast püsti hakkab ajama, kas ta üle ääre ei või kukkuda? See püsti ajamise aeg tuleb varsti-varsti :)

  • Miramii
   Author
   04/05/2017 / 15:59

   Katsetasime :P all good!

 3. 04/05/2017 / 17:53

  Nii äge värviline tuba. Oleks enda laste toa seinad ka hea meelega mingit värvi võõbanud, aga ei oska ma seda tasakaalu hoida värviliste mänguasjade ja värvilise toa vahel, nii et said ikka valged seinad, lihtsalt värvilised detailid.
  Lemmikum asi enda laste toas on ilmselt nende nö meisterdamisjaam. Seal pole midagi erilist: IKEAst pärit valge ja puiduvärviga laud, kaks kaltsukasse jõudnud, aga korralist lastesõbralikust plastmassist tugevat tooli (mitte need õhukesed odavad plastmasstoolid, vaid ikka ilusad :) ) ja seinal rippuvad topsikud ja riidest riiul kõige meisterdamiseks vajalikuga. Lapsed on seal lihtsalt nii õhinas ja lemmikuks muudabki just see.
  Poppide plakatite asemel olen seina ostnud hoopis Lindgreni raamatutest tuttavate joonistuste reprosid ja need ära raaminud. Lihtsalt olen nii suur Lindgreni fänn.
  Tähestikuplakat on meil ka üks väga tähtis tegelane. Oleksin tahtnud ka must-valget minimalistlikku, aga mulle ei meeldinud selle konkreetse puhul, et täidetud tähed loovad lapsele vale ettekujutuse tähekujust. Meil on see juba väga oluline ja aktuaalne, et õige pilt silme ees oleks. Seega ostsin Nordic Bebeest Little Harri piltidega plakati.

  • Miramii
   Author
   04/05/2017 / 20:02

   Ma ka natukene kardan seda värviliste mänguasjade aega, aga mitte sobivuse vaid sellepärast, et kas ma oskan leida viisi, kuidas väikene inimene omi asju korras hoida oskaks. Seal ju see, et kui neid liiga palju on, käivad need tal üle jõu.

   Meisterdamislaud tundub lahe! Neil on siis päris suur tuba?

   Ja su mõte tähestiku osas on midagi, millele ma mõelda ei osanud. Aga eks mõne aasta pärast võib Kukupesast ametlikuma tähestiku tellida, näiteks :) Aga hea point!

 4. JJ
  04/05/2017 / 22:55

  Igaks juhuks mainin, et kui pisike liikuvaks saab, oleks hea sulgvõhk kuskile mujale komandeerida. Käeulatusest kaugemale. See on nimelt söömise korral mürgine, ja sellega, et beebi seda suhu pistma hakkab, peab arvestama (meil on see just väga aktuaalne teema; üks tükike jõudis ka kõhtu ja sulgvõhk kapi otsa).

  Muide, üks väike soovitus juhuks, kui peaksid (või peaks mõni su lugeja) puslematile mõtlema. Otsisin omal ajal meie tipsile mürgivaba ja samas ilusat matti ning leidsin selle: https://www.amazon.co.uk/d/3q5/Skip-Hop-Playspot-Geo-Foam-Floor-Tiles/B00SHYJ0G6 ja ka teises toonis
  https://www.amazon.com/Skip-Hop-Toddler-Playspot-Playmat/dp/B018G4R56I/ref=dp_ob_title_baby
  Vahva on see, et saab ise erinevaid geomeetrilisi mustreid laduda ja värvigamma ei riiva silma. Soomes peaks need matid paremini kättesaadavad olema.

  • Miramii
   Author
   04/05/2017 / 23:00

   Oi, muidugi. Seal on igasuguseid asju, mis ühe liikuvama lapse puhul teisiti olema peaks :) Aga seni, kuni ta vaid “Guguu” ütleb ja õndsalt naeratab, võib üks taimeke nurgas peesitada küll. Aga atäh informeerimast, ehk kellelgi teisel selline mure.
   Ja su puzzlemati leiu eest olen eriti tänulik! Need on ju nii-iii ilusad! Ma siin lubasin endale, et puzzlematti mu laps kunagi ei näe, sest, noh. Aga nüüd söön sõnu! Mida küll teieta teeksin..

 5. JJ
  07/05/2017 / 21:13
  • Miramii
   Author
   09/05/2017 / 11:36

   Aitäh! Sest vaatasin, et seal Amazonis on saatekulu üüratu. Soome võib ju isegi kohale minna :)

 6. Riina
  08/05/2017 / 13:22

  Tere

  Nii tore ja lahe on lugeda sinu postitusi. Sattusin sinu blogi peale just lastetoaks ideid otsides. Sinu ideed on vägevad ootan huviga uusi postitusi. Soovin sulle jõudu ja jaksu.

  Endine pinginaaber Riina

  • Miramii
   Author
   09/05/2017 / 11:34

   Oi, tere Riina! Nii tore :)

 7. Ingrid
  08/05/2017 / 15:14

  Hei!

  Kirjutan igaks juhuks infoks siia, et ise igatsesin juba ammu-ammu üht väga poppi Ellose vaipa koju, aga hind tundus suht kallis (vaip on kahjuks sünteetika, aga pidi väga pehme ja kvaliteetne siiski olema) ja otse siit ei saa tellida ka, aga kui nägin, et neil on hetkel kampaania, et esmatellija saab ühelt ostult -50%, siis otsisin ühe vana tuttava Soomest üles ja palusin tal proovida teha tellimus – ja justkui toimis ehk siis saan oma soovitud vaiba 50% soodsamalt ja vist ka saatekulu neil teatud kuupäevani seal polnud. Jääb vaid üle mõelda, kuidas see nüüd Soomest Tallinna saada :-) Nii et kui teil Soomes toredaid tuttavaid, kes viitsivad jamada ja vahel ka Tallinna liiguvad või postiga viitsivad saata, siis katsetage! Seal on palju ilusat sisustuskraami, Ellose insta on üks mu lemmikuid!

  • Miramii
   Author
   09/05/2017 / 11:35

   Oo, päris hea! Soomes ma ei tea, aga Norras on küll :) Ehk saab sealtki. Aitäh!!

 8. Anet
  30/06/2017 / 21:16

  See suur taim pole sul lastetuppa just kõige parem valik. Taim on inimestele ja lemmikloomadele mürgine! Lapsed kipuvad absoluutselt kõike suhu panema, nii et soovitan taim kuskile kõrgemale vähemalt panna!

  • Miramii
   Author
   30/06/2017 / 22:09

   Ta on 4 kuud noor :) õppis alles keerama, seega rahu-rahu!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *