Turvalises kodus turvaline..kodutehnika!

Enne last ei mõelnud ma suurt turvalisuse peale. Elasime Viimsis, mis nüüd, tagantjärgi mõeldes, hoobilt praeguses vanuses I’le enam ei sobikski. Seal oli selline trepp, millele lapsepiirde kinnitamine suhteliselt suur teadus oleks. Ja lisaks olid trepiastmed alt lahti ja terve trepp ise niisamuti- potentsiaalne läbikukkumise oht ja korduv pea ära löömise oht kergelt tagatud! Meie üürnikel on õnneks suured lapsed ja nendega selliseid muresid pole.

 

Praegune kodu on aga mitmes oas turvalisem- esiteks ainult üks korrus. Oh kui hea asi on väikelapsega elades ainult üks korrus! Ja siis see, et kujundasime selle täpselt tema järgi- pildid piisavalt kõrgel, lahtiseid riiuleid ei ole, asju pigem vähe ja kõik ohtlik ettenägelikult eemale pandud.

Ohutust jälgisime ka kodutehnika valimisel, kuigi ma päris kõiki soove ikkagi täita ei saanud. Näiteks- kust leida selline blender, mis ei hakka enne tööle, kui sellel kork peal on? Jah, I’ otseloomulikult blenderiga veel midagi ei tee, aga ikkagi. Enim leiab meil kasutust spordiblender, millest rääkisin pikemalt SIIN. Aga tahaks mingit suuremat ja võimsamat ka kõrvale, mis suudaks jääd purustada, kõik väga ühtlaseks ajada ja mahutaks keskmiselt palju. Ootan häid soovitusi!

Kuna valisime siia uue ahju, siis ka selle võtsime sellise, kus uks väljast väga kuumaks ei läheks. Meie Electroluxi ahjul on nimelt automaatselt tööle hakkab jahutusventilaator, mis selle töö ära teeb. Nimelt oli üks mu suurimaid hirme see, et kui ahjus midagi grillib (sellel ahjul on väga võimas grillimise funktsioon- must have, kui pole aeda ega rõdu, ega midagi), siis pisike tegelane huvi pärast nina vastu klaasi paneb ja.. tead küll.

Ma tegelikult sooviks ka seda, et ahjuuksel mingi lapselukk oleks. Aga see on vist juba liiga suur soov.

Pliit on meil samuti natukene rohkem läbi mõeldud, ja kuna ahi on Electrolux, on see sama firma oma. Täpsemalt Electrolux EHI6540FHK, kus on selline, minu jaoks, uudne funktsioon, nagu stop and go. See on abiks jälle väikelaste emadele. Nimelt I’ võib vahel keset lõunaund ootamatult üles ärgata, aga see on just see aeg, kus ma meile mõlemale sööki valmistan. Tema nuttu kuuldes saan stop and go nuppu vajutada ja ta uuesti magama sättida. Tagasi tulles saan sama nupuga täpselt pooleli jäänud kohast jätkata. Ehk siis, pliidi seaded jäävad samaks.

Meie pliit on induktsioon, mis on taaskord lapsega kodus natukene parem valik. Nimelt kuumeneb see ainult sellest kohast, kus reaalselt pott või pann on.

Lisaks on sellel väga hea lapselukk, see lülitab end kohe välja, kui midagi maha läheb ja hoiatab kohe, kui midagi pliidile asetatakse.

Lisaks, ma ei tea, kas see otseselt turvalisus on, aga mu pliit on ühendatud ka õhupuhastiga. Niipea, kui ma süüa teen, läheb imur ise tööle ja reguleerib oma tugevust ise, vastavalt toidust tulevale aurule. Et see toimida saaks, tuleb valida pliit, millel on Hob2Hood funktsioon.

Külmkapi osas ei osanud suurt midagi mõelda, mis seal turvaline olla saaks. Küll aga valisime sellise, mille puhul ei pea mõtlema, kuhu mida panema peab. Kindlasti olete teie ka internetis ringlemas näinud pilte, et kus tuleks liha hoida, kus mune, kus piimatooteid jne. Kuna ma seda kõike iial meelde ei suudaks jätta, siis tutvustati mulle külmkappi, mis suudab jahutatud õhu külmkapis ühtlaselt jaotada ja tagada, et kõik püsib kapis ühtmoodi värske ja hea.

Tolmuimeja läks meil just katki ja see vajaks küll asendamist. Kas oskate midagi soovitada, mis oleks nagu eelpool mainitudki asjad, natukene innovaatilisem, tehnoloogiliselt uuenduslikum ja teeks ära töö laitmatult? Meil on küll ustav sõber robot, millest rääkisin pikemalt SIIN, aga teate küll neid aastaseid.. karp kuskussiga lihtsalt..kukkus maha. Keegi ei visanud. See kukkus ;)

Share:

11 Comments

 1. Adele
  29/08/2018 / 15:28

  Kas võiks uurida, kust on pärit valge köögikapp ja valamu?

 2. Terje
  29/08/2018 / 20:58

  Valge vitriinkapp on Võru Wermo tehase toodang, nimeks Monaco. Seda ma ei tea, kas nad sama asja enam toodavad.

 3. Elis
  02/09/2018 / 00:20

  Minul on näiteks selline robot, mida ma saan rakenduse abil suunata vastavasse kohta tööd tegema. Joonistan aga oma toa map’il ruudukese ümber alale, kus ma tahan, et ta koristaks, ja siis sinna ta tööd tegema suundubki.

 4. JJ
  03/09/2018 / 00:42

  Nüüd on teise nime ja veidi teise disainiga need valamud. Pole päris seinani, so puudub nö esemete hoidmise serv.

  Aga muudest asjadest rääkides, siis mina teadsin uut kööki soetades, et soovin pürolüüsiga ahju, kuna mulle pole kunagi ahju küürimine meeldinud. Sellega omakorda kaasneb kolmekordne klaasuks, mis tähendab, et välispind ei lähe isegi soojaks.

 5. Helene
  06/09/2018 / 15:11

  Uurin laelambi kohta. Kust sellist leida võiks?

  • Helene
   06/09/2018 / 16:27

   Leidsin juba ise Ikeast

  • Miramii
   Author
   12/09/2018 / 16:26

   Oi, suur aitäh! Me tegelikult just muudame seda natukene. Loodan varsti rohkem jagada :)

 6. Karin
  16/09/2018 / 21:05

  Olen üsna kindel, et su ahjul on lapselukk (vt juhendist punkt 10.2, lisafunktsioon on see). Mul nimelt on ka uuem Electroluxi ahi ja olen mõne korra lukku pannud, aga endalgi raske vajutada neid nuppe õigesti :) see on küll hea muidu, et ahjuuks väljapoolt kuumaks ei lähe.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *