Tere sügis

Sügis, selle algus vähemasti, on mõnus. Siis oleme me rohkem kodus (kuigi veel mitte, aga varsti-varsti terendab ehk ka mõni “tühi” nädalavahetus, koduseinte vahel), paneme äsja vanematelt sünnipäevaks saadud tulipunasesse minikõlarisse “kodu” playlisti mängima ja laseme Joni Mitchellil, John Lennonil ja Melody Gardot’il endale seltsiks olla. Nüüd pole enam pleedid paljas diivanikaunistus, vaid nendesse saab nina peita nii väike kui ka suur. Ja lugeda raamatuid. Vaadata, kus see Karu end küll peidab ja itsitada isamoodi unejuttude üle. Peas saab hoogu mõte, et peaks valmistama üle pika aja neid maailma-kõige-paremaid kõrvitsamuffineid. Ja esimene õunakookki on pintslisse pistud. Meie sügis.

 

Täidan kodu piltidega. Kui algselt oli mõte seda vaid kahes seinas praktiseerida, siis nüüd olen juba ilmselgelt mujale kolinud ja kaetud saavad ka teised seinad. Küll aga on siin, pealinnast kaugel elades, nende raamidega kitsas käes. Kuni taipasin, et MyPrint teeb ju niiviisi, et prindib pildi ja raamib ja toob ukse taha kohale ka. Nii tellisingi kõige suurema, mis sai ja kinnitasin ukse kõrvale. Pildistan meie tütart hästi-hästi palju ja seetõttu ei tule meil vist prindikõlbulikest piltidest küll puudust. Aga tõesti, seekord sain kõik ühekorraga- pildi prinditud, raamitud ja koju tassitud. Ei maksnud hingehinda ka. Soovitan väga.

 

 

Mul ei saa oma kollasest Pehmöst vist kunagi küllalt. Tõesõna. Vahel mängin mõttega see natukeseks hoopis elutuppa paigutada, kohvilaua kõrvale. Aga vist siis rohkem mõttekas, kui rohkem külalisi, muidu võtab äkki liigselt pisiprili mänguruumi vähemaks. Vaja ju kuskil rolleriga kimada ja nukke magama kärutada, eksju.

 

 

See lamp on ka uus. Sattusin sellele juhuslikult, kui Tartus Gardesti poes käisime. Rippus seal laes ja ootas mind. Mul tegelikult polnud aimugi, kas see päriselt ka meie magamistuppa passiks, kujutasin seal tegelikult natukene teistsugust lampi ette- valget ja õhulist, minimalistlikku. Kui see aga lakke sai, olin müüdud..ja eriti aitasid kaasa mu armsate Instagrami jälgijate positiivsed kommentaarid! Mis ma teieta teeks..

 

 

Selle kodulõhna saatis mulle JOIK. See lõhnab kui kurk ja tervitab kõiki sisenejaid oma värske meelega! Ma olengi tegelikult kodule ikoon-lõhna otsingul- tahaks midagi sellist, mis meile väga omaseks saab ja, mille tootmise lõpetamise pärast kartma ei pea. Noh, nagu umbes Villeroy & Boch. Üks Eesti JOIK võiks ju selleks saada küll. Neil on kusjuures suurenenud lõhnade valik ja juurde tulnud ka toaparfüüme.

 

 

Siis on meil uus see ümmargune laud (veel küll vanade toolide keskel), mille ostsin IKEA’st. Mul oli küll mitu muud plaani, aga tead- kui on pisikene kodu..kuigi üsna suure köögiga, siis tahaks ikkagi ruumi kokku hoida. Ja nii ei tundunud ühtäkki mu välja vaadatud 60×200 laud siia kuidagi passivat. Okei, eks mu argumendid olid natukene kesised ka- et jõuludel mahuks terve pere istuma ja, et mul oleks lahe erinevaid lauaseadeid pildistada. Mõistus tuli aga koju ja nii vedasime selle täispuidust, väga raske tegelase koju. Seda saab pikendada ka, nii, et ehk ei jää pere Jõuluvana oodates söömata.

Ja näed veel midagi? Mul on köögis aken. Kuidas, miks, milleks, misasja. Sellest tuleb üks teine postitus.

 

 

 

 

See pink, küll lahti harutatud äärega, on ülihea abiline köögis. Ei, mitte mulle. See on hoopis I. vara. See on tema kõrgem jõud abistamaks köögitasapinnani, et saaks aidata süüa teha, et saaks sahtlis (ilma luba küsimata) snäkke võtta, et saaks klaasist juua ja kraanikausis veega mängida. Kokku pani selle R. kahest IKEA asjast, mina andsin sellele kergelt välimust. Või siis pigem rikkusin seda. Aga mis seal ikka varjata..

 

 

 

Share:

3 Comments

 1. Elisa
  27/09/2018 / 16:06

  Pärnus Vee tänaval (kohe kesklinna silla lähedal) on fotopood Pilter, kus on kõige suurem valik raame Pärnus. Väga suuri, väikeseid, puidust, plastist jne :) Nemad ka ilmutavad, teevad paspartuud kui vaja ja panevad kokku ka kui ise ei viitsi. Just ise tellisin 2 suurt raami ja lisaks veel eritellimusel raami. Soovitan ;)

 2. JJ
  28/09/2018 / 06:55

  Mis selle Bekvämi peal on? Ei leia Ikea lehelt üles.

  • Miramii
   Author
   28/09/2018 / 08:38

   Tagurpidi keeratud pink. Nime hetkel peast ei tea, hiljem võin otsida.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *