Tegime rohelisega algust!

Ei, me pole veel jõudnud värvirulle haarata ega seina roheliseks võõbata. Küll aga otsustasime me koju natukene rohkem taimi tuua. Just, neid samu, elusaid, hoolitsemist vajavaid taimi, mida ma oma senise elu nii väga kartnud olen. Kuna aga pisike I. on nüüd juba tervelt üks kuu noor, siis küllap saame me ka mõne rohelise iludusega sama hästi hakkama.

 

 

Ma ei tea taimedest eriti midagi ja otsustasin suure tähtsa otsusega otsemaid Hansaplanti pöörduda ja mõnelt taimede vahel jalutavalt eksperdilt “nööbist” kinni haarata ning teadmisi suurendada. Tegelikult käime Hansplantis igal kevadel ja jõuludel. Inspiratsiooni kogumas ja hooaja uusi tuuli sisse ammutamas. Seekord otsisin ma kolme taime- midagi magamistuppa, midagi kontorisse ja midagi oma tagurpidi pottidesse. Oleksin ma ise otsustanud, laiutaks mu kontorilaua ees pikk ja võimas kaktus ja magamistoas midagi hoopis suursugusemat. Kuna ma aga kaotuseid ei armasta, oligi tark tegu taimetargaga nõu pidada ja päriselt, oma koju sobivad valikud teha.

 

 

 

Mu kodus on küll suured aknad, kuid sisse tuleva valguse varjab ära akende kohal olevad katused. Valgus kodus on taime valimisel ääretult oluline. Sain teada, et mida suuremad, paksemad, rohelisemad lehed, seda vähenõudlikuma taimega tegu. Minule hea uudis, sest suuri värvilisi õisi ka enda koju ei igatsenud. Nentisin, et ka kastmist ma väga tihti harrastada ei tahaks ja taim võiks olla minu unustamiste suhtes üsna leplik. Nii valisime me mu koju kaks uhket taime! Magamistuppa tuli ääretult populaarne Sulgvõhk. Sulgvõhk vajab kastmist vaid korra kuus, suvel veidi rohkem. Talle sobib meie magamistoa jahe temperatuur ja talvine, kesine valgus. Kuna meie magamistoas on ka rõdu, mille uks suvel pigem lahtises asendis, siis on hea teada, et Sulgvõhk ei karda tuuletõmbust. Ka minu jaoks nii keerulisena tunduv väetamine pole selle taimega kuigi kaelamurdev- piisab väetisepulgakestest või rohelisest vedelikuampullist, mida mõlemat samuti Hansaplantist leiab.

 

 

Sulgvõhk ei jää tegelikult igaveseks magamistuppa. Algselt valisin selle kontorisse, sest usutakse, et Sulgvõhk aitab tööalast õnne koju tuua, mis mööda külgi maha ei jookseks. Kuna aga kontortuba peagi lapselikumaks toaks muutub, siis edaspidi saab see taim enda ülesandeks rahulikku meelt tuppa kanda. Tema heaks omaduseks peetakse õhu puhastamist ja ta olevat suur abiline just neile lastele kellel on erinevad allergiad ja ninakinnisus. I’kesel neid probleeme pole, aga sobilik tema tuppa sellegipoolest.

 

Minu teine uhkus on Kummi-viigipuu. See oli tegelikult valitud just magamistuppa, aga R. arvas, et koridoris, trepist üles minnes on seda uhkem näha ja ka väljast paistab täitsa tore välja. Mulle nii meeldib, et see nii suur on. Suur ja võimas, üldse mitte hirmuäratav. Selle lehed on mu lemmikus rohelises toonis ja läigivad kenasti. Viigipuu sobib hetkel koridori just seetõttu paremini, ei ta ei armasta väga radiaatorite lähedust. Neid on aga meie magamistoas ja kontoris üksjagu. Ka on see taim pigem soojalembeline ja eelistaks, kui tuuletõmbuseid ei oleks. Need tingimused on meil koridoris just hästi täidetud ja loodan, et tal on seal hea kasvada.

 

 

Valisin mõlemale taimele suursugused potid, mis niigi kõrgetele taimedele veelgi enam uhkust lisasid. Nende valik oli Hansaplantis väga hea, leidsin kõikides toonides mida otsisin. Lisaks jäid mulle poes silma ka natukene põnevamad, kootud välimusega amplid mida kevadel-suvel õue riputada. Tavaliselt on amplid üksluised valged-mustad, aga seal olid palju põnevamad. Seoses kevadega kuulsin, et neile tulevad müügile ägedad taimekasvatamise riiulid! Jep..meil oleks veel ühte vaja. Ka meie Kekkilä istutuskast on just Hansaplantist pärit. Veel jäid silma ilusad aiavalgustid, mille jahile me samuti sellel aastal minna kavatseme. Et ikka seda õues viibimise aega veelgi mõnusamaks teha.

 

 

Ahvileivapuu, mis varem akna ees peesitas kolis nüüd pingile valgust püüdma. Pink on koridoris ajutiselt, kuni I’ voodi ta vana koha enda all hoiab. Aga täitsa sobib koridori elu lisama, kas pole?

 

 

Ka mu Boskke tagurpidi potid vajasid uusi taimi. Seekord oli hea, et sain Hansaplanti spetsialistiga nõu pidada, kes teadis täpselt mis sinna kõige paremini sobib. Ja see, mis sobib, meeldis ka mulle. Kuuking oli selles potis ka eelmisel aastal ja tõesti pidas kaua vastu ja kannatas ära sellise eriskummalise kasvamise viisi. Nii valisin nendesse pottidesse kaks toredat, valgete õitega Kuukinga. Boskke taimepotid on sellepärast ka head, et ei pea kastmise värki muudkui meeles pidama. Poti ülemises osas on väike anum, mille saab vett täis panna. Sealt jõuab taimeni vajalik kogus vett iseenesest. Ka Boskke potid on Hansaplantis müügil.

 

 

 

Minu meelest on need nii toredad! Mäletan, et nägin neid potte kuskil reklaamis ja nende tagaajamine võttis mitu minutit aega. Kui need aga lõpuks tuvastasin ja teada sain, et ka Eestis müügil, siis oli mu õnn üüratu. Need on üks esimestest asjadest, mis ma “uude” koju ostsin ja mis kodutunnet looma hakkasid.

 

 

 

 

R. armastab viimasel ajal meie Kähleri vaase toredate leidudega täita. Nii üllatas ta ühel päeval mind ja I’d nende vahvate kollaste trummipulkadega, mis said hoobilt mu lemmikuteks vaasitäitjateks!

Meie “reis” Hansaplanti oli igati tore ja hariv. Sain veel teada, et kaktused vajavad rohkelt-rohkelt valgust ja sukulentide kasvatamine-elus hoidmine on piltidel palju lihtsam kui päriselus. Kes aga seda kunsti valdab, siis veel jäid mulle poes silma hiiglamavahvad taimeakvaariumid, kuhu sisse oli sammalt poetatud ja sukulente asetatud. Ja siis meeldisid mulle nii-nii-väga ühed pikad-rippuvad sukulendid, mis sobiksid imehästi mõnda (hästi valgustatud) seina kaunistama.

 

Millised taimed sinu kodus on? Kas pead end pigem hoolsaks taimekasvatajaks või “ma alles alustan” inimeseks, nagu mina olen? Kas poes käies pead nõu spetsialistiga või puurid nina tarkadesse infolehtedesse?

 

Postitus ilmus koostöös Hansaplant Aianduskeskusega.

 

 

Share:

9 Comments

 1. Ket
  21/03/2017 / 23:28

  Kas kuskil kirjas ka, mis I pärisnimi on?:)

  • Miramii
   Author
   21/03/2017 / 23:39

   Ei ole :)

   • J.
    24/03/2017 / 01:11

    Aga miks ei ole? :)
    Kui nt kommentaaridesse kirjutad kas siis ka lööb googlis ette? Või tee nagu Miiu omal ajal (kes ka ei kasuta lastest rääkidrs täisnimesid) tegi pildi nimest (sünnitunnistusest) :) või sa ei taha üldse blogilugejatele avaldada siis on muidugi teine lugu :D

    • Miramii
     Author
     24/03/2017 / 01:50

     Sest see blogi on meie kodust, mitte temast. Sõbrad ja sugulased ja tuttavad teavad, mis ta nimi on ja sellest täiesti piisab. Aga nimi on ilus ?

 2. Kadi
  22/03/2017 / 14:01

  Sulgvõhk minu suur lemmik juba üle 5a. Soovitan ka kõrget postament potti. Sellega saab juhtmeid blokeerida. Kui hoolega vaadata, siis näha et üks parketi tükk on ka kapi taha pandud juhtmeid peitma. Toimib ideaalselt. Mängumaja on hea ressiiveri blokeerimiseks seni kuni “EI” tähendusest aru hakkab saama :D Umbes 1.5a äkki, oleneb kumb järjekindlam on.

  Peaks ka Hansaplanti kiikama, üks aknalaud on kuhu poisid ei ulata, tahaks ka kaktuse trendist osa saada :)

  https://www.dropbox.com/s/sxf2lwh4wpnjm28/DSC_7916.JPG?dl=0

 3. Eleene
  01/04/2017 / 16:49

  Kust need puidust nagid-nupud pärit olidki? Ühes postitudes kunagi oli, aga ma ei leia seda momendil.

 4. 02/04/2017 / 13:04

  Kuidas orhideed vastu peavad? Mul on samuti need tagurpidi rippuvad lillepotid, kui orhidee ei taha üldse õitseda. Lehed ilusad ja neid kasvatab juurde, aga õisi ei tule ega tule :)

 5. 03/04/2017 / 19:40

  Kust need vahvad vaibad – lastetoa ja elutuba oma pärit on?

  • Miramii
   Author
   03/04/2017 / 19:41

   H&M Home ?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *