Sein beebikindlaks!

Enne kui beebiga kodu jagama hakkasime, oli lihtne sõprade lausete üle naerda. “No need valged seinad…oodake, kuni beebi majja tuleb!” oli üks nendest. Meie beebi nüüd küll midagi meie valgete seintega tegema ei hakka, me õpetame teda nii, et need valged seinad on alati sama kriiskavad nagu enne ja toit on ilusti taldrikus! Noh, okei, päris nii see nüüd siiski välja ei kukkunud ja pidevast toidu plekkide eemaldamisest on meie söögilaua tagune sein juba kergelt hallikaks muutunud. Lisaks on sinna lisandunud toolidest tulenevad jäljed ja armas sein justkui hüüdis igal mööda minemisel, et “palun-palun tee mind sama ilusaks kui enne”.

 

Aga me ei teinud. Sest mis mõtet on selle valgeks värvimisel, kui beebi ju endiselt sööb ja teeb seda ikka veel sama entusiastlikult, rõõmsalt, puristavalt ja hoogsalt. See oleks ju maha visatud aeg ja raha ja ootame kuni ta natukene kasvab ja teeme seda kõike siis. Jah, on olemas “pestavaid” värve ja tegelikult just samasugune “pestav” on ka meie seintes. Kuni saime tuttavaks uue värviga- Sadolin EasyCare  mis pidavat tegelikult kergesti hooldatav olema ja beebide ja laste arenemisega kaasas käivatele tegudele vastu pidama.

 

 

Nii sõitsimegi oma mõmmiks riietatud beebiga Peterburi maantee Värvikeskusesse ja palusime endale ka ühte sellist. Teenindaja kiitis samuti värvi ja selle omadusi. Nimelt sisaldab Sadolin EasyCare vaha, mis annabki tootele vedelike ja mustust tõrjuva omaduse. Aga üks mure oli meil veel- kuna sein ei olnud ju varem selle värviga värvitud ja me kohe-üldse ei viitsinud tervet seina üle värvima hakata, siis tundsime muret, et ka see kuivab sama ühtlaseks nagu tavalised värvid. Või on sellel mingi omapärane tekstuur ja nii jääks vaid ühe u. 4x3m tüki värvimisel natukene veidrad jooned. Värv aga lubas, et tasandub ühtlaselt siledaks ja  nii julgesimegi me ära värvida vaid ühe, vedelikke ja mustust kõige enam saava tüki.

 

 

Värvimine ise oli meie jaoks lihtne, sest noh, oleme ju terves kodus kõik seinad ise ära värvinud. Ostsime Värvikeskusest teenindaja soovitusel hea rulli, mis ei aja ebemeid ja teeb seetõttu värvimise puhtamaks-lihtsamaks, rulliga ideaalselt sobiva värvimisaluse, mis on oluline, sest liiga suure korral ei ole mugav sealt värvi võtta ja liiga väikese puhul..ehk aimad isegi. Maalriteibi, et lage kaitsta ja ala ära markeerida ja sellist kaitsekilet, mis sa saad põrandale liistu juurde panna ja seega põrandat pritsmete eest kaitsta. Ja muidugi kindad. Sest ei taha värviste kätega lapsega tegeleda.

 

Enne värvimist tuleb alati veenduda, et värvitav pind on puhas. See tähendab, et nüüd on õige aeg kõik pritsmed ja toidust tekkivad plekid leige veega ära puhastada. Kui sulle tundub, et sinu seinal plekke pole, aga soovid ikkagi värvida, siis tegelikult on igal seinal ka natukene tolmu, mis samuti värvi all natukene mängima võib hakata. Tark on seina puhastada igal juhul.

Seejärel kata maalriteibiga kõik pistikud, lagi, ja kohad mis sa ei taha, et värvi saaks. Ja kusjuures pane tähele, et sa maalriteibi kindlasti koheselt peale värvimist ära võtaksid. Sest kui sa lased värvil kuivada, võid pärast tahtmatult teibiga ka osa oma maalritööst kaasa tõmmata.

Kaitse kindlasti põrandapinda. Kuigi Sadolin EasyCare on värv mis väga ei pritsi, siis tuleb ikkagi ettevaatlik olla. Kui aga juhtub, siis tea, et muretsemiseks pole põhjust ja poodides on erinevaid värviplekkide eemaldamise vahendeid. Mina olen hakkama saanud ka pahtlilabidaga.

Enne värvimist pese kindlasti rull puhtaks. Nii eemaldad rullilt väiksemadki ebemed ja kindlustad selle, et need su seinale ei jõua.

Värvi kaks kihti ja lase kihtide vahepeal värvil täielikult kuivada. Muidu võib juhtuda nii, et tõmbad vana värvi rulliga kaasa ja seinale võivad jääda pisikesed augud. Nende eemaldamine ei ole just kuigi lõbus töö.

 

 

Meil võttis terve protsess aega vaid mõned tunnid, kuid puhas sein on ikka hoopis teine tera! Ja meie hirm tekstuuri erinevusest oli samuti alusetu. Värv kuivas täpselt samasuguseks nagu eelmine. Ideaalne!

 

Kuidas sina oma kodu seinad beebikindlaks teinud oled? Kas kasutad mõnda kindlat värvi või teed lihtsalt kindlaks, et beebi neile liiga teha ei saa?

 

Postitus ilmus koostöös Sadoliniga

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *