Mõmm-mõmm, uinub karujõmm

 

Päris esimesel kahel kuul magas beebi meie vahel. Nimelt kimbutasid teda lohutamatud gaasivalud ja nii oli mul lihtsam temaga öösel toimetada. R on nii kõva unega, et teda see ei häirinud ja diivanile keegi nendel kuudel kolima ei pidanud ja usun, et ta vast polekski seda teed ette võtnud. Siis läksid päevad pikemaks ja meie magamistuba täitus pea 24/7 kestva valgusega, kus saavad magada vaid kõige tugevamad..ehk siis..R. ja läbinisti unine mina ise. Beebi aga seda usku polnud ja ühel hetkel tõi üks vanaemadest I. tuppa hallid pimendavad kardinad ja I. hakkas üksi, oma toas magama. Üle öö magas beebi imehästi, terve öö ja sain sõbrannasid imestama panna, et oi..minu beebi magab kella üheksast kella kümneni hommikul. Tema küll, mina seevastu käisin öö jooksul teda mitmeid-mitmeid kordi kontrollimas ja olin iga krõpsu peale püsti. Esimestel öödel magasin beebimonitor (ekraaniga) kaisus. Ja siis.. Siis õppis I. keeramismeisterlikkuse ja tundis vajadust seda iga hinna eest demonstreerida! Läbi une..  Nii keeras ta end muudkui kõhuli, aga tagasi ei saanud ja oli aeg tagasi, meie tuppa kolida. Nüüd koos voodiga.

Oleks ma siis teadnud, et keeramine on alles algus, oleks ma end selleks ette valmistanud. Keeramisele järgnes voodis püsti tõusmine, istumine ja kõikide oskuste korraga, järgemööda läbi tegemine. Läbi une, ise ennast äratades. Ja see kestab siiani. I. on juba 7 kuud noor ja ei möödu öödki, kus ta rahulikult magaks.. Nii peame me terve öö valvel olema ja teda tagasi lamavasse asendisse panema, et ta uuesti uinuks.

 

 

Üks asi, mis talle aga väga meeldib, on uus ja värske voodipesu. Just. Nii nagu seda naudivad väga paljud täiskasvanud, on ka pisike I. igal reedel õndsust täis, kui näeb, et voodis on uus ja puhas voodipesu. Tal on 2 kindlat lemmikut- üks on ühe vanaema poolt õmmeldud mustatäpiline voodipesu ja teine kindel lemmik on see, Little Dutchi orgaanilisest puuvillast komplekt. Leian, et väikestele lastele on suhteliselt keeruline ilusat ja kvaliteetset voodipesu leida ja eriti siis, kui ei armasta multikapilte ja muid tegelasi. Little Dutchis on aga nende valik selline, et igas stiilis lastetuba midagi kindlasti endale leiab.

Tänu Little Dutchile avastasin ma enda jaoks ka kummiga voodilinade võlu. Enne olid tal muudkui tavalised, kuid kummiga on hoopis lihtsam paigaldada nii, et lapse alla ühtki kortsukest ei jääks.

I. vajab, et heaks uneks oleksid täidetud need punktid:

 • Hea ja kvaliteetne, pehmest orgaanilisest puuvillast voodipesu. Ägedaid leiad SIIT
 • Et pea oleks pisut kõrgemale tõstetud ja seda aitab teha Sleep Angeli spetsiaalne beebipadi.
 • Et jänku oleks lähedal..teda on hea näppida enne, kui unne suikub.
 • Keerulisematel öödel aitab sõber täheke, mis tööle vajutades valgust annab ja mingi aja vältel ise ära kustub.
 • Klassikaline muusika või rahulikud klaveripalad, mida laseme talle Spotify’st.
 • Karu mõmmi unelaulu..mis annab talle selge vihje, et nüüd on uneaeg.
 • Meriinovillast ööriietust, mis ei lase ta kehal liiga ülesoojeneda ega maha jahtuda. Tavalise puuvillasest riietusega higistab I. hästi palju, aga villane ja meriinovillane lahendas need probleemid hoobilt!
 • Oma tuditekki, mis on jällegi, meriinovillane ja käinud temaga kaasas sünnist saadik.
 • Et voodipesu vahetataks regulaarselt ja vastavalt vajadusele veel tihedamalt kui kord nädalas.
 • Kindlat magamamineku rutiini, mis hõlab endas teisele vanemale lehvitamist, vannitamist, kikupesu, ööriiete selga panemist, öö piima ja eelpool mainitud muusikat ja laulu.

 

Mina mina kunagi ei teeks?

 • Ei paneks lapsele tehismaterjalist voodipesu. Mikrokiust voodipesud võivad oma toredate piltidega küll väga kutsuvad olla, aga ma ei tea kedagi kes teaks kedagi, kes kiidaks nende siia maailma leiutamist ja igapäevast juurde tekitamist.
 • Ei paneks ta voodisse liigselt palju mänguasju või üldse palju asju. Soovitatakse isegi tekk ja padi voodist välja jätta. I. aga surub oma pea või selja vast patja ja selles me probleemi ei näe. Enamasti jääb ta magama tekita, aga vahel aitab selline pesa tunne tal paremini uinuda. Kuna ta oskab aga muretult keerata-pöörata, siis usume, et see on nüüd juba OK.
 • Ei paneks teda magama samade riietega, millega ta enne mängis, sest..ise ju ka ei teeks seda?

 

Mida ma teen, aga ei peaks tegema?

 • I. jääb magama ainult sooja piimaga. Halb hammastele ja halb harjumus üleüldse, aga..võta näpust.
 • I. jääb magama ainult siis, kui keegi ta kõrval on. Ei mingit üksi magama jäämist..
 • I. jääb magama natukene liiga hilja. Kui teised beebid on juba kell 7-8 õndsas unes, siis I. ärkab tihti sellel ajal alles oma õhtuunest ja öisesse jääb alles kell 22 või 23.

 

 

Muidugi oleksin ma rõõmus, kui meie magamistuba poleks nii täis topitud kui see nüüd on. Ka arvutilaua pidime siia tooma, sest noore daami kahetunnisel lõunaunel (teda siiski iga poole tunni tagant tagasi magama aidates) saan ma natukene ka muid asju teha ja “vaba aega” maksimaalselt ära kasutada.

Little Dutchi juures meeldib mulle veel see, et kui elad õndsas minimalismis, siis tead, et tegelikult saad sa vannilina, voodipesu, mängumati ja nii mõnegi muu asja täiesti ühe mustriga osta. I’l ongi märkamatult voodipesu ja pudipõll ühesugused ja mängumatt ja vannilina jälle teineteise moodi. Ja kuna mõned mustrid erinevad vaid värvi poolest, on hästi lihtne asju omavahel kombineerida, ilma, et liigset müra tekitaksid ja millegi muutmise vajadust tunneksid.

Little Dutch oli nii lahke ja andis kaasa ka sooduskoodi “miramii“, millega saab okroobri lõpuni kõiki asju -10% soodustusega osta! Sa ei oska valida? Ma aitan!

 • Pudipõll – Hästi mõnusalt pikk, nii, et ka kõige ilusamad kleidid jäävad püreekestest puutumata!
 • Klotsikarp – Klotside karpi saamine on arendav mäng kõikidele lastele. I paneb küll klotse veel alles suhu aga..küll ta jõuab!
 • Vannilina – Maailma-pehmeim-vannilina! Lausa lust on pisikest piigat peale vanni selle sisse keerata.
 • Voodipesu – Mõnus ja orgaaniline. Beebit täiesti keemiavabasse ja lisaks ka ilusasse voodipesusse susata on ikka täitsa teine tera.
 • Mängutekk – Kui sa ei armasta kirevaid mängutekke aga tahaksid ikkagi, et su beebil oleks mõnus keeramist harjutada ja kõhuli olla, siis Little Dutchi mängutekid on selleks ideaalsed!

 

Jäta siis meelde, et -10% tagab sulle kood miramii, eks!

Ja te ei usu, mis põrutava uudisega ma peagi tagasi tulen. Oh-oh-hoo

 

 

Share:

2 Comments

 1. K
  20/10/2017 / 14:45

  No mulle nii meeldib see postitus! :) Ja see roosa voodipesu- minu tüdruk saab ka sellise!

  • Miramii
   Author
   20/10/2017 / 14:47

   Ta on kindlasti väga rõõmus selle üle! Mulle meeldib selle puhul, et on küll roosa..aga mitte selline tilu-lilu roosa. Kui saad aru mida ma mõtlen :D

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *