Mini tualettruum, mis ma sinuga peale hakkan?

See pisike ruum alumisel korrusel on olnud mulle “pinnuks silmas” juba algusest peale. See on õige väikene, madala laega ja seetõttu keeruline. Värvisin vahepeal selle kahhelkivid halliks, aga ma ei teinud seda eriti korralikult ja nii on, noh, vigu näha üksjagu.

Zara Home on üks mõnusamaid poode Ülemiste Keskuses! Lisaks nende tõesti headele kodulõhnadele, on seal ka muid nii-nii häid leide. Üsna suur hulk küll minu koju ei sobi, kuid kui olla hea silmaga-osav-kaval, siis leiab siiski üht-teist. Nagu see ilus klaasist küünlakate. Olen otsinud seda väga kaua ja kaalusin juba kookidealuseid kokku osta, jalad välja jätta ja ainult kaaned kasutusse võtta. Aga leidsin! Jee. 11,90

Mul on olnud mõtetes:

Kasutada mikrotsementi ja teha terve ruum sellega- seinad, põrand, lagi. Nii oleks terve ruum ühtlaselt betooni meenutav ja hall. Aga..see mõte mulle enam ei meeldi.

Põrand katta puitparketiga ja seinad ühe samuti betooniefekti andva värviga, mis ka vuugivahed ära tasandab. Aga keegi pole kindel kas see kahhelkividele ka püsima jääb ja oleks natukene riskantne.

Panna ennast ja R’i proovile ja terve vannitoa seinad maha lammutada, panna uued seinad ja õppida plaatima. Kasutada valged plaate musta vuugivahega (tsau, vana kodu!) ja seda terve ruumi ulatuses.

 

Kõige uuem pereliige- tõlvlehik. Sobilik magamistuppa, sest puhastab õhku. Ema ostis Rimist, 4,90.

AGA me teeme hoopis nii:

Seinad lammutame ikkagi, paneme uued asemele (või tegelikult ma ei tea kuidas see käib), ühte seina paneme vineeri ja teistesse valged plaadid musta vuugivahega. Vineerist teeme ka kraanikausi aluse mis ulatub ühest seinast teise ja täidaks ka riiuli funktsiooni. Peegel tuleb range musta raamiga  ja kaunistuseks mõni rohelisust lisav eukalüptioksake. Põrand heledast puidust ja kraanikauss nii minimalistlik kui võimalik. Segistit veel ei tea, aga hakkan uurima.

Mul on kahju, et me lahedat vineerist lampi sinna panna ei saa. See lagi, kuramus, on lihtsalt nii madal.

Ja mul on vedanud, sest R’il hakkab puhkus ja mida muud tarka puhkuse ajal teha kui tualettruumi ehitada, eks :D Aga siis saaks see saaga lõpetatud ja saaks “eluga edasi minna” ja mõelda teistele asjadele. Tahame garderoobikapi natukene ümber ehitada, elutoas uued ideed ellu viia, liistud ära vahetada (seda lihtsalt ei ole vii-iitsinud teha) ja kevadel õue kolida. Mmm, terrassipäike, ma igatsen sind!

Natuke saab ideest aru kui neid pilte vaadata

 

Teil, kellel ka lisaks suurele vannitoale olemas ka pisike, ainult tualetiga ruum, millised teil on ja mida olete jälginud?

 

 

Share:

10 Comments

 1. Kadi
  08/02/2017 / 03:22

  Vanas kodus ei teinud midagi tarka.. Uues kodus tekkis rohkem mõtteid aga teostuseni ei jõua. Tapeet juba ootab aga ülejäänud puudu. Alumine osa tuleb tavaline valge plaat, A4 suurune, valge vuuk. Tahan maksimaalselt neutraalne olla, et oleks tulevikus kergem suunda muuta. Ülesse Cole&Son Nautilus kollaste kaladega tapeet. Põrand juba on tumehall plaat, mis kõiki maailma veeplekke näitab. Kraanikausi kapp muutub kollaseks. Ja tahaseina just need samad valged ümmargused riiulid, mis Peetris Tammiku wc, nii lahedad tundusid, tarne alles mais, ulme. Lähedal asuv välisuks läheb ka kevadel kollaseks. Et oleks midagi lõbusat. Muidu enamus valge, hall, must.

  Uue kodu wc kõige kirkam idee, on kosmeetikakott, kamm, higipulk alumise korruse vetsus hoida. Kui kiiruga kodust välja joosta, ei pea veel sajaviiendat korda ülesse jooksma.

 2. Helen
  08/02/2017 / 16:00

  Hei:) meil on ka eraldi pisike wc, originaalis olid nii laed kui seinad kaetud puiduga- selline läikiv materjal, meenutas pigem mingit jahimaja? Tegime nõnda et põrandale sai sama helehall laminaat nagu ülejäänud majja, seinad laed kipsiga ning valgeks. Kraanikausi jaoks ehitasime ise aluse mille pealispind meenutab musta graniiti.Altpoolt on avatud,avarudt annab lisaks aken. Peegel minimalistlik, kahekepoole peeglit lihtsad ikea valgustid, natuke veel lisaks HM home ja viimane nn kaunistus on nurgas olev vana arsti kohver ning suur vana klaaspudel ? Lihtsuses peitub võlu ? Sul saab kindlapeale väga stiilne see ruumike! Tervitades, Helen

  • Miramii
   Author
   08/02/2017 / 16:08

   Sul tundub päris lahe olevat! Eriti see akna osa ;) Kui ma saaks, elaksin vist üleni klaasist majas :)

 3. Helen
  08/02/2017 / 16:02

  Parandus , meenutab marmorit* ??

 4. Marin
  08/02/2017 / 17:21

  Meil on seinad ja lagi värvitud puusepavalgeks ja kuna WC-pott on seinasisese loputuskastiga, siis see tekitas poole seina peale sellise ääre, kuhu saab asju panna. Hetkel on mul seal ainult üks ruumilõhnastaja ja mõtlen, mis sinna veel sobiks. Põrand ja WC-poti tagune “kast” (ehk siis see pool seina) on kaetud 10×10 plaatidega, millest põhiline osa on heledamad hallid, aga sisse on visatud ka tumedamat halli. Tahtsin, et tumedamad plaadid oleks pandud suvaliselt, aga pidin siis selle suvalise paigutuse ruudulise paberi peale välja joonistama, sest muidu oleks plaatijal tahes-tahtmata mingi muster tekkinud. Lisaks ostsime Ikea Godmorgon sarjast valge kraanikausikapi, aga lasime oma puidumeistril sellele vineerist raami ümber teha nii, et ühele poole otsa jäi ruumi 2 riiuli jaoks. Kapi peal on jällegi Ikeast pärit Yddingen sarja pinnapealne kraanikauss ja kapi kohal vineerist raamiga peegel. Puudu on veel peeglivalgusti, mille osas on mul mõte olemas, aga lihtsalt pole sellist veel leidnud nagu ma peas ette kujutan :)

  • Marin
   08/02/2017 / 17:24

   Ahjaa – ja mu lemmik on Stockmannist leitud betoonist seebidosaator! Tahan sama sarja WC-poti harja ka osta, loodan, et seda seal veel müüakse :)

   • Miramii
    Author
    08/02/2017 / 20:49

    Oo, betoon, mu arm. Lähen piilun ka. Kuigi armastan osta juba ilusaid seebidosaatoreid. Aesop ja La:Bruket ja siis veel üks, mis minulgi ülemises vannitoas.

  • Miramii
   Author
   08/02/2017 / 20:48

   Teil kõigil tunduvad nii ägedad kodud, et ma vahel mõtlen, et mida mina siin üldse kirjutan ja pildistan :D

 5. Kadi
  08/02/2017 / 22:48

  Eksole! :D Tahan ka nüüd kõigi pilte näha!!!

 6. Eneli
  09/02/2017 / 15:56

  Meie värskenduskuur selles ruumis on just lõpusirgel. Valituks osutusid termopuidust põrandaplaadid, mis lähevad põrandalt otsaseina edasi, kuni laeni välja. Lauad vahatasime erinevat tooni vahadega (naturaalne, valge ja hall) ning paigaldatud on need nn kaootiliselt, et kindlat mustrit ei tekiks. Tulemusega oleme ülimalt rahul …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *