Meil on alati jõulud

 

 

Loen sellest, kuidas paljud pered end kuurikastidesse kaevanud on, et jõulutuled üles otsida ja kindla meelega pimedat peletama hakata. Nii kinnitatakse tulukesed tubades seintele, kardinapuudele, õue räästa alla ja aeda kõikvõimalike puude ja põõsaste külge. Ja siis ma mõtlen, et mina seda tegema ei peagi, sest kui nii võtta, on meil alati jõulud. Elutoas on kaks lambririda (okei, mitte küll klassikalised jõulutuled, kuid treenimata silm võib siiski teisiti arvata) alati põlemas ja käsipuu ümber on seotud ka need päris klassikalised, teie keeli, jõulutuled. Need on juba kaks aastat vankumatult põlenud. Ja nii ei ole ka I. tuba oma ema lambikeste vaimustusest puutumata jäänud..

 

Notsu oli tore kingitus- geggamoja.com

 

Ja ma ei saa sinna midagi parata. Kõiksugused lambid on mu nõrkus. Lihtsalt on. Olin päris väike tüdruk, kui mu unistus oli saada endale taskulamp, mille isa siis kuskilt bensiinijaamast ostiski. See oli punane ja metallist, ühe suure tulega Varta taskulamp, mille sai näiteks telgilakke kinnitada. See oli minuga aastaid koos kuni ühel hetkel lakkas töötamast ja siiani pole ükski teine seda mulle asendada suutnud. Okei, ma pole väga üritanud ka, sest nüüd on mul oma kodu, mis on maast laeni kõiksuguseid teisi tulesid täis ja taskulambiarmastus on vajunud kuskile kaugemale.

 

 

Nii võibki ekslikult mõni mööda jalutaja arvata, et selles peres on alati jõulud. Ja mis seal salata, varsti need juba on ka. Eelmisel jõulud läksid minust natukene mööda- need nagu olid ja ei olnud ka.. Mul oli hoopis suurem jõulutunne siis, kui pühad juba mitu nädalat oma teed läinud olid- siis sadas maha paks valge lumevaip ja sellega koos kattis tervet maad mõnus õndsuse tunne, mis detsembrikuus olemata jäi. Loodan väga, et sellel aastal taipavad need kaks ikkagi käsikäes meid külastada. Kuid ega jõululumi beebil ikka nägemata ei jää, selle joonistasin ma talle juba aknale- nii igaksjuhuks.

 

 

 

 

 

Ja kui ma juba ta toas olin, siis kogemata sattusid mu käed sinna kuhu nad veel 3 kuud sattuda ei tohiks- tema sünnipäevadekoratsioonide kasti kuhu ma juba entusiastliku emana asju kogunud olen. Ja KUI ma juba kätega seal sees olin ja beebi ise lõunaund magas, pidin ma neid proovima.. et kas äkki, noh, sobivad tema tuppa ka.

 

 

 

Sobisidki..

 

Share:

19 Comments

 1. Sc
  25/11/2017 / 19:32

  Minu arvates sinu sõnakasutus ja tekst on liiga ülestiliseeritud. Nagu ka sinu see kodu.
  Kui mitte koike sinu peas olevaid sõnu uhte lõiku panna, siis mõjuks see stiilselt. Praegu on su ohtraid ringlauseid lugedes liiga try hard tunne.
  Ka kodu on minu arust liiga täis topitud.
  Olen Rootsis elanud 10 aastat, see, mida sa viljeled, on vaid kohustuslike pildil olevate asjade ostmine, see sõnuseletamati scandi vibe on puudu. Âra stressa üle:)

  • Miramii
   Author
   25/11/2017 / 20:15

   5 aasta jooksul, mil olen bloginud, on vaid 2-3 kommentaari mis minu meelest ebaõiglased, läbimõtlemata ja pealiskaudsed on. Palju õnne, sinu oma on üks nendest.

   Aga üks küsimus mul sulle on-
   kuidas sinu Rootsis elamine, 10 aastat ja puha, minu koduga seotud on?

   • Sc
    25/11/2017 / 20:58

    No igas sõnavõtus kiitled, kui põhjamaine sa ikka oled:D not that põhjamine siiski

    • Miramii
     Author
     25/11/2017 / 21:10

     Reaalselt, mis põhjamaine uss sind hammustas. Kus ma niiviisi öelnud olen? Pigem igas intervjuus, artiklis väidan vastupidist ja võitlen sõna “skandinaavia stiil” liigselt lihtsa kasutamise vastu. Preili Sc, tundub, et sul seal Põhjamaisel maal on hästi igav, aga..”get your facts straight”.

     • Helen
      25/11/2017 / 22:31

      :) mina arvan samuti, et eelnev kommenteerija oli ikka väqa ülekohtune. Aqa noh mis teha, kõiqile ei saaqi meeldida. See milline on Miramii kodu see ei puutu ju teistesse. Mulle väqa meeldib:) ja mis sõnakasutustesse puutub siis ma olen alati arvanud, et lisaks sisekujunduslikule andele on Sinus peidus ka kirjaneitsi, kuidaqi nii ilmekad ja vahvad jutud alati :) kõike head teie perele :-)

     • Miramii
      Author
      26/11/2017 / 00:33

      Nõustun, et ei saagi kõigile meeldida ja asjaliku kriitika võtan alati vaidlemata vastu. Suvaliselt loobitud laused aga pole minu meelest edasi viiv jõud ja need võiks olemata olla. Aitäh sulle! Kõike head sinu perele ka!

  • Ingver
   27/11/2017 / 16:00

   To Sc: “Nagu ka sinu see kodu” – veel üleolevamalt ei taha end väljendada, kindlasti ju saaks, kui väga püüaks??? :/
   Nii kohutav sellist kommentaari lugeda. Inimese Kodu on püha (ja kindlus), vähemalt minu jaoks. Blogi on ju ka inimese mõtete-kodu. Kui külastad teise inimese kindlust või blogi, mis õigusega sa seda nii vastikult kommenteerid?
   Miramii kodu ja blogi on kõige ilusam, mida olen näinud (läbi netivahenduse muidugi). Kuigi ta pole beebiblogija, siis armastan veel kõige rohkem postitusi, kus beebi ka sees :) Sest vastupidiselt sinule, leian ma, et ta sõnakasutus on lummav! Täis armastust ja kirge oma pere, kodu ja elu vastu. Maitsemeel samuti laitmatu. Hubane ja professionaalne samaaegselt. Silm ja hing puhkab alati pärast siinset külastust :)
   Aitäh selle eest! Ja teie lapsel on vanematega vedanud.

   • Miramii
    Author
    27/11/2017 / 17:51

    Ingver, sa ütlesid praegu nii palju häid sõnu, et mul vist aastane kiidulimiit on nüüd täiesti täis. Ja mulle meeldib, et sulle beebiga seotud postitused meeldivad. Ma ei ole jah beebiblogija ja proovin igati oma joont jätkata, aga tead kui raske see on, kui su elu on- beebi :D KÕIK mis ma teen on ju temaga seotud. Eks seetõttu tema tubagi siin rohkem kui nii mõndagi teist- veedan seal ju nii palju aega. Hullult tahaksin ta riietest ka natukene rääkida, aga kardan oma piire ületada. Kuid äkki kuidagi suudan koduga siduda. Äkki ;)

    Aitäh veelkord, et mind vapra rüütlina kaitsesid!

  • Art
   27/11/2017 / 20:19

   Mõtlen täpselt sama iga kord. Samas, ega mina selle keskel ela, et sellest teada anda.

 2. Kaisa
  25/11/2017 / 23:27

  Ootan ka jõule juba, aga eelkõige, et need lumised oleksid sel aastal!

  Ja hetkel on tunne, et ainuke soov on, et kogu pere oleks koos.

  • Miramii
   Author
   26/11/2017 / 00:33

   Ma ka.. talvepühad ja suveomad võiksid ilma poolest siiski natukene erineda, eksju :D

 3. Birgit
  26/11/2017 / 13:41

  Ilusad pildid, ka mulle meeldib tulekesi aasta ringi kasutada .
  Ja mul tekkis kohe huvi, millega sa aknale joonistasid? Ning kust on pärit need vahvad mänguloomad? :)

  • Miramii
   Author
   26/11/2017 / 16:54

   Aitäh! Klaasile joonistasin sellise asjaga nagu kriidimarker. Ostsin selle Charloti kontoritarvete poest, aga kuna teenindajad ei tea tihti kust seda leida, siis tea, et see näeb välja umbes selline:
   https://charlot.ee/images/items/50/411563/472×450/1.jpg

   Kui sa mõtled neid väikeseid loomi, siis neid olen ostnud XS mänguasjade poest. Need on firmalt Schleich ja olen proovinud osta ühe looma ühes kuus alates I. sünnist. Aga mul on kaks ikka puudu :D Neid korraga osta on päris kallis, sest hind on umbes 7-9 eurot ühe loomakese kohta. Aga see-eest on nende mänguaeg vist igavene :)

   • Birgit
    26/11/2017 / 20:52

    Aitäh, viidete eest :) Lähen soetan ka kindlasti endale selle markeri, kui muidu lund ei saa välja meelitada, siis nendega saab vähemalt veidigi talvist meeleolu luua. Ja ma ei osanud neid XS Mänguasjapoes müügil olevate loomadega kokku viiagi, kuigi olen ise ka neid seal vaadanud.

    • Miramii
     Author
     26/11/2017 / 21:24

     Need mõjuvad vist kambakesti paremini kui üksi, ma arvan :)
     Ja ilusat lumehelbe joonistamist!

 4. 26/11/2017 / 21:06

  Sinu kodus on alati killuke stiili, soojust, veidi segadust, värve ja samas ühte joont. Minu arvates ideaalne stiil, mida meeldiks ka enda kodus kangesti hoida! :)

  • Miramii
   Author
   26/11/2017 / 21:25

   Aitäh Kristhel. Minu meelest on ka oluline, et kõik oleks iseenda moodi ja see “veidike segadust” käib selle juurde vist :D Kuigi vahel mõtlen, et küll oleks vahva, kui kodu oleks puhas ja lage oma kümne asjaga. Kuid sellises vist elada ei saaks..eriti lapsega :D

   • 28/11/2017 / 09:27

    See veidike segadust PEAB kodus olema! Muidu on nagu kataloogis. Ja mu arust tekitab see väike segadus ka mõnusat kodutunnet :)

 5. 28/11/2017 / 10:45

  Tänud kriidimarkeri kasutusidee eest! Mulle näidati seda viimane kord börootarvete poes kui üht teist asja otsisin ja siis ei tekkinud ühtegi ideed, miks mul seda vaja võiks olla. Nüüd ilmselgelt on vaja :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *