Meie kivine rohelus

Seda rohelist on siia koju juba natukene saanud- meie elutoa tapeet, paksud rohelised sametkardinad (veel) elutoas ja siis see uus tuba- pisikene tualettruum allkorrusel. Äge-äge roheline ruum!Lamp – Snug.ee , Seinaviimistlus – Mikrotsement Disain

Nagu enne mainisin, oli see pisike tuba üks suur peavalu. Nii vajalikud ruutmeetrid hetkedeks kui külalised külas ja väikene laps majas- aga no jäi see esimese hooga remontimata ja nii ei pakkunud see peale kasutustarviduse mitte midagi. Ei silmailu raasugi. Keerasime isegi lambid niimoodi hämaraks, et seal väga ümbrusele tähelepanu pöörama ei peaks.

Aga mis see siis ümber teha ei ole? Küsid sa.

Kui oled kord ühes valmis, sees elatavas kodus, vannitoa/tualettruumi remonti teinud, siis ega teist korda väga ei kutsu. See lärm, see tolm, see sagimine, see..hulk naabrite koputusi su välisuksel, sest nende beebi ei saa magada. Lihtsalt kui sa oled seda ühe korra teinud, siis edaspidi sobivad need lohakalt üle värvitud kahhelkivid sinna pisikesse ruumi küll. Ausalt.

Lamp – Snug.ee , Seinaviimistlus – Mikrotsement Disain

Aga meie tulime ju tagasi ja nii oli mul kaks aastat mõelda, et “mis ma siis teeksin, kui ma Viimsi-koju tagasi koliksin”. Üks nendest mõtetest oligi, et esimese asjana teeme korda alumise tualettruumi. Maksku mis maksab! Ja siis, kui ma kuulsin, et seda saab uuendada nii, et mitte keegi seinu maha lõhkuma ei hakka- olin müüdud. Noh, ettevaatlik, aga siiski- müüdud! Ja nii ma jõudsingi mikrotsemendini.

Mikrotsemendi küsimuste ja vastuste postituse leiad sa SIIT, aga kirjutan uuesti välja, mis just mu enda mõtted selles osas olid.

KAS päriselt saab vannituba ümber teha nii, et midagi lõhkuma ei peagi?

Jah! Ja see võtab umbes vaid 4 päeva aega ja igas päevas vaid paar tundi. Ainus “lõhkumine” on lihvimine ja tolmu sattus mujale elamisse ikka väga vähe.

KAS vuugivahed jäävad ikkagi paistma?

Ei, ei jäänud. Praegu seinu vaadates ei reeda miski, et seal kunagi hoopis lillad-ülevärvitud hallid plaadid olid.

KAS see kõik on ikka veekindel?

Kuigi see mu enda esmane mure tegelikult polnud (veega kokkupuude selles ruumis pole kuigi suur), siis on küll veekindel. Juba peale vaadates.

KAS on ehk liiga libe?

Mikrotsemendi puhul saab valida erinevaid viimistlusastmeid, aga isegi meie sile põrand pole üldse libe.

KAS see on seda väärt?

Ojaa! Lõpptulemus on silmale nii ilus vaadata, käele nii siidine katsuda. Ja meie enda juhtumi puhul- ma lihtsalt ei arva, et nii väikeses ruumis oleks plaatimine kõige otstarbekam. See teeb ruumi visuaalselt veel pisemaks ja kui seal lahtist vett ju otseselt pole, siis pole see ka väga mõtekas.

Teeksin ma seda uuesti?

Jah! Esiteks olid Mikrotsement Disaini töötajad ise nii asjalikud ja toredad, siis see lõpptulemus on lihtsalt nii puhas ja kena, et usun, et kui ma kuskil jälle samasuguse olukorra ees seisan- “mida selle vannitoa/tualettruumiga peale hakata?”, siis teeksin seda kõike uuesti. Värve on nii palju, et kindlasti leiame midagi sobivat ka meie unistuste Vanalinna korterisse.

Lamp – Snug.ee , Seinaviimistlus – Mikrotsement Disain
Lamp – Snug.ee , Seinaviimistlus – Mikrotsement Disain

Kuigi mikrotsemendis olime me üsna ruttu kindlad, jäi kõik muu üsna lahtiseks. Teadsin, et mikrotsement saab olema rohelist tooni. Aga mida sellega sobitada? Mul tuli uitmõte kuldse tooni näol, aga proovi sa üsna ruttu leida kuldset (kvaliteetset) valamut ja seigistit ja muud kena-kraami. Mina igatahes ei leidnud.

Küll aga olin ma ühel ööl tellinud ära sooduspakkumisega selle Hübschi roosa peegli. Mõtlesin siis, et mis see ära ei ole teisi detaile samades toonides leida ja reageerin sooduspakkumisele kiiresti. Teate kui vähe on sedasorti roosasid asju, vannitoa tarbeks? Väga vähe. Olematu kogus.

Ja siis ma taipasin, et tegelikult sobib ju rohelisega lihtne valge kõige paremini! Ja kui kapp oli paigas, Snugist hoolikalt valitud lamp, mis ei meenutaks liialt tualettruumi valgustit, seinas ja peale pikka otsimist, siiski-siiski leitud lihtne valamukapp omal kohal… nägime, et tegelikult sobib see roosa peegel ikkagi ka. Ja päris hästi.

Lamp – Snug.ee , Seinaviimistlus – Mikrotsement Disain

Kui meie Snug’ist saadud valge lamp paika sai, siis tegelikult nägin kohe, et sellest ruumist sai hoopis midagi muud, kui see mõni minut tagasi olnud oli-

Kuigi selle peamine eesmärk on teadagi mis, siis sedasorti natukene kontoriliku lambi lisamine andis tualettruumile hoopis hubase mulje. Sellise, et “jah, olen küll siin selleks, et sa käsi pesta saaksid, aga tegelikult olen täitsa õdusa olemisega”.

Meil on tegelikult hästi kena valge tualettpaberihoidja ka, aga kuna ehituspoodi sammumine ilma suurema põhjuseta on mõeldamatu, siis ootab see veel oma korda paika sedamiseks.

Lamp – Snug.ee , Seinaviimistlus – Mikrotsement Disain

Ja nii lihtne oligi tegelikult mitu kuud kestnud peavalu lahendamine. Pisut Mikrotsementi ja Snug’i ja tehtud ta saigi.

Kuidas sina oled lahendanud sarnase olukorra? Oled sa kunagi mikrotsemendile mõelnud?

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *