Linnu lamp ja roheline kapp

Hubase kodu reegel nr. 1- valgusta ära toa kõik nurgad! Ei, see ei pea olema alati lamp ja vahel piisab ka küünlast, aga proovi järgi ja näed, millest ma räägin.

Aga siin pole nii. Esiteks on lampide leidmisega natukene kehvasti- tunnen ju suures osas vaid Skandinaavia brände ja need sellesse koju kuidagi ei passi. Pigem tuleb suurem osa sisustusest leida vanakraami või klassikalist stiili esindavatest sisustuspoodidest, aga need ju oma kaupa internetiteel ei müü ja nii oleme olnud pool aastat ilma hubase valguseta. Valgust meil on küll- on ju kamin ja telekas ja laelamp ja kaks seinalampi. Aga neid hubasust loovaid isendeid üldse mitte.

 

 

 

Ja siis kui lootusetult kohalikest mööblipoodidest nurgakappi otsisin, vaatas mulle Mööbliaidas vastu see lamp. Imeilus, portselanist jala ja lindudega väga uhke lamp. Sirm küll natukene kulunud ja minu meelest pisut liiga suur, aga ikkagi võlus see mind otsekohe. Aga tead mis? Ma ei ostnud seda ära. See tundus liiga hea, et olla tõsi ja ma jätsin selle sinna. Öösel aga tuli ta mulle jälle meelde ja nii pidi R peale tööd selle siiski koju tooma. Ma olin nii õnnelik ja olen siiani. Selline leid! Selline pärl! Ja minu kodus. Sellised pilkupüüdvad esemed on väga ägedad koduloojad, kas pole?

 

 

 

Aga see ei jäänud selle päeva ainsaks rõõmutekitajaks. Mainisin, et läksin poodi üldse nurgakappi otsima. Tegelikult olin sisimas sobiva ammu välja valinud ja leidnud. Ükskord käisin oma sõbrannaga uues kohas kokteili joomas, see asub Supeluse tänaval ja nimeks Simple Day. See on selline koht, mis lisaks kokteilidele ja kookidele ja toidule on põnev ka sisustuse poolest. Nimelt on nende suurem osa sisustusest pärit Mööblisahvrist ja samal ajal ka müügis. Just seal see kapp mulle silma jäigi. Aga nagu lambiga..ma ei haaranud seda õnnejoovastuses kohe esimesel korral ühes. Meie koju tuli see alles kaks nädalat hiljem!

 

 

Alguses R küll tahtis mulle öelda, et see värv ei lähe mitte..aga tuletasin talle meelde, et meie esikusein on just nimelt samas toonis ja kui elutoas olles esiku poole kiigata, harmoneeruvad need kaks ideaalselt.

 

 

 

Ja siin ma istun oma linnulambi hubases valguses ja vaatan oma kena kappi. Nii põnev on kodu tükk haaval kokku sättida- mitte kunagi ei tea, kes kodu järgmiseks liikmeks saab. Kuigi hirmsasti tahaks, et keegi riidekapi ehitaks ja siis augu ühte kohta lõhuks ja siis umbes kõik lambid ootavad välja vahetamist. Aga aega on!

 

Share:

6 Comments

 1. D
  12/07/2018 / 17:02

  Mulle niiii väga meeldib su Pärnu kodu stiil! Värskendav on vahelduseks ka kodusel sisekujundusblogide maastikul värve ja veidi külluslikumat kujundust näha. Väga inspireeriv ja ootan huviga lisa ?.

  • Miramii
   Author
   12/07/2018 / 21:02

   Oi, nii tore on kuulda! Eks tihti keskkond dikteerib sisustuse ja siia ma sellist must-valget asja kuidagi teha ei saaks. Aga naudin selle kodu sisustamisprotsessi palju rohkem, kui eelmiste omi. Sest see on nii teistmoodi ja üldse mitte lihtne :) Aitäh toetuse eest!

 2. Kaisa
  13/07/2018 / 07:33

  Nõustun eelmisega! Mulle endale sümpatiseerib väga skandinaavia stiil (valge ja hall), inspiratsiooniks loen üldiselt ainult sama stiiliga blogisid/jälgin instagramis, kuid sinu Pärnu kodu stiil ja hubasus on nii hinge pugenud! Ja mis mulle väga meeldib ja millest plaanin eeskuju võtta, on see rahulikkus ja mitte tormamine :) ei peagi KOHE kõike sisustama kukkuma :)

  • Miramii
   Author
   19/07/2018 / 11:48

   Jaa. Viimasega olen väga nõus. Peamine on paika saada eluks vajalik- kraanikausid, voodi jms. Ja siis tasakesi ümber asju lisama hakata. Eks see eluks vajalik asi on ka toimub garderoob, mida meil siiani pole :D Aga varsti hakkame tegelema.

 3. Epp
  17/07/2018 / 11:18

  Nii ilus lamp ja niiii ilus kapp!

  • Miramii
   Author
   19/07/2018 / 11:46

   Aitäh! Nii ilus kommentaar :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *