Ja siis lisa natukene rohelist!

Kaasa küünlahoidja

Kui ma peaksin valima lemmikud toonid sisustused, siis need oleksid sinine, kõik soojad beeźid toonid ja roheline. Igas variatsioonis. Jep, ikka veel roheline, nagu aastaid tagasi kirjutasin.

See kodu siin Pärnus armastab värve, nagu sa juba tead. Ja nii saab olla väga julge iga uue aksessuaari lisamisel- sest tegelikult kõik justkui sobiks. Peale punase. No punast ma tõesti siin ette ei kujutaks, aga kõik muu- vabalt! Ja nende värviliste aksessuaaridega on nii tore mängida, neid omavahel sobitada, asukohti vahetada ja sättida vastavalt meeleolule, sündmusele, tähtpäevale või tujule.

Iittala toodete lemmiktooniks on mul samuti roheline- samblaroheline. See näeb kaunis välja mu mustal söögilaual, valgel aknalaual ja kõige rohkem ärkab ellu mu uhke Groveneeri seina taustal. See on soe ja puidune ja see samblaroheline lööb selle ees eriti lõkkele.

Alvar Aalto vaasid on mulle koguaeg hirmsasti meeldinud ja olen salamisi endale ühte igatsenud. Küll aga pole ma kunagi suutnud otsustada, mis värvi see olla võiks ja olen pigem kaldunud läbipaistva poole. Aga nii nagu minu maailmas ikka tihti juhtub- otsustan ma viimasel hetkel ümber ja nii kaunistab minu kodu nüüd roheline, legendaarne, 1939 esmakordselt esitletud, imekaunis vaas. Ja tead, mis mulle Aalto vaaside juures enim meeldib? See, et kui nendes parasjagu lilleõisi ei ilutse, on need ka niisama ilusad vaadata. Natukene nagu ajatud skulptuurid, mida nad ju iseenesest, justkui, on ka.

Nappula küünlahoidjad ja Alvar Aalto vaas
Nappula küünlahoidjad ja Alvar Aalto vaas


Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *