Friendsgiving

Beebi kõrvalt võib juhtuda nii, et igal aastal toimuv Halloweeni pidu..ununeb ära. Ja siis on vaja leida alternatiiv ja panna kõrvitsad lauale mõnel teisel päeval, näiteks Mardipäeval, nagu juhtus minuga. Nii ootasingi ühel reedeõhtul sõpru külla, et üle pika aja taas kokku saada. Meil on tore komme aeg-ajalt üksteise juures kohtuda, juttu rääkida ja natukene süüa. Enne last oli sedasorti õhtute korraldamine erinevates sõprade ringis mu üle kõige lemmik tegevus ja vahel võis juhtuda, et pea igal nädalavahetusel laud uut moodi katta tuli. Nüüd oli aga tõsiselt keeruline selle ühegagi hakkama saada ja pidin natukene ümber mõtlema, iseendale andeks andma ja olukorrast õppima.

 

 

Söögilaud peab olema loomuliku valguse vahetus läheduses. Kas pole? Üks asi, mis mulle meie praeguse kodu juures ei meeldinud oli see, et laud kuidagi nurga taga peidus on ja loomulikku päevavalgust ei jõudnud temani ei eemal olevast köögiaknast ega ka suurtest elutoaakendest. Nüüd avastasime aga, et suuremateks õhtusöökideks saab laua elutuppa tõsta. Vaja on vaid kahte asja nihutada ja nii mahub see sinna kenasti ära. Meil on varemgi söögilaud elutoas koha sisse võtnud, aga siis pidi see enda ümber mahutama lausa 13 inimest. Aitäh universum pikendatavate laudade eest!!!

 

 

Kõik jäi väga lihtsaks ja minul kui…sisustusasjade fännil, on ju kõike päris palju. Nii lendasid lauale tavalised valged taldrikud, sõlme keeratud tekstiilist salvrätid, kolm kõrvitsat millel tuled lisailu lisamas ja rohkelt puidust aluseid. Linikud on meelega ja mitte meelega triikimata. Meie koju lihtsalt sobib selline silumata, kergelt õdus rustikaalne stiil. Toidud olid ka, aga…

 

 

Need saabusid vahetult enne külalisi kolmes kotis. Sest ma poleks jõudnud. See on see andeks andmise koht.. Õnneks Viimsis elades on vahvaid toidukohti siin ja seal ja kuna proovisin võimalikult lihtsalt läbi ajada, siis noa-lusika järgi võite aimata, et laual laiutas India toit. Kuid, võin öelda, et keegi ei nurisenud.. Ja India toitu sõime me ka järgmisel päeval..ja ülejärgmisel.

 

 

Kas sina ka oma sõpradega ühiseid istumisi korraldad? Kas õhtusöökide näol või hoopis veiniõhtutena?

 

Ja kuna näen, et viimastel päevadel on mu lugejanumbrid lakke tõusnud (kuid ma ei saa aru, kes-kus-mida jagas) siis tervitan kõiki uusi lugejaid!! Proovin rohkem kirjutada..luban ma endale iga päev.

 

Isadepäeva loosi võitja on ka selgunud! Ole heam vaata, kas su kommentaari all mis jätsid on võidu teade või ei :)

 

 

 

Share:

6 Comments

 1. 14/11/2017 / 21:12

  Mina plaanin tänavu esimest korda meie maakodus sõpradele jõuluõhtusööki teha! Tegelikult eelmisel aastal tegime kolmele suurele abilisele maaatööde juures ühe tänuõhtusöögi aga see polnud üldse selline nagu vaimusilmas ette kujutasin. Tänavu olen palju juba nuputanud dekoratsioonide ja kaunistuste osas! Niiiii ootan!

  • Miramii
   Author
   14/11/2017 / 22:40

   Tundub väga lahe. Jõuluõhtusöökidega tuleb kaasa selline äge müstiline aura ka ja maakoht töötab selle kõigega kindlasti väga hästi kaasa!! Oh..jõulud… :D

 2. Pille
  14/11/2017 / 23:59

  Mul küsimus tekstiilist salvrätikute osas. Kuidas neid pesed ja kas saad puhtaks?
  Ma sain kingituseks need, aga pole siiani mallanud lauale panna.

  • Miramii
   Author
   15/11/2017 / 00:09

   pesen täiesti tavalise cotton programmiga ja seni olen kõik puhtaks saanud :) Kasutan kuivatit ka, siis on hästi pehmed ja mõnusad.

  • Miramii
   Author
   15/11/2017 / 12:47

   Ei, see on..”vana” :D

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *