Tere, Pärnu!

Paar päeva tagasi astusime sisse ilusasse notaribütoosse, ronisime puidust treppidest ülesse, võtsime osa lepingu läbirääkimistest ja andsime mõned allkirjad. Nüüd on meil ka teine kodu. Tere, Pärnu!

 

 

Seda, miks me siin oleme, olen varem maininud – juhtus lihtsalt nii, et R. sai Pärnusse huvitava tööpakkumise. Kui ta mainis, et siis vist peaks Pärnusse kolima, olin mina entusiastlikult, mõtlemata, kohe nõus. Siis. Olen ju tihti meie suvistel kodumaa reisidel öelnud, et siin samas Pärnus, võiksin ma ju elada küll. Küll aga, kui ta oli paar kuud sellega tegelenud ja töökoha vahetamine selgemaks saanud, hakkasin mina suures kabuhirmus pakkuma, et ehk saab ikka ka nii, et me ei koli, või, et elame mõnda aega Kalevipoja elu. Aga ei, nüüd tuli Pärnusse kodu vaadata ja polnud enam pääsu.

Hakkasin hoogsalt Pärnust mitte-kui-midagi teades kortereid (ja ka maju) vaatama, aga minu kriteeriumites-

 • 4 tuba
 • uus
 • terrass või rõdu
 • pigem moodsate lahendustega

…kodusid lihtsalt polnud. Üks oli, aga see kahjuks valmib alles kevade saabudes ja nii kaua ei soovinud ma üksikema rolli mängida. Kuid see kuu ja pool, kui ma seda siiski teha sain, pani mind väga-väga austama neid, kes sellega igapäevaselt toime tulevad ja eriti 1+ laste kogusega.

 

 

Ja siin me nüüd oleme. Ühes muidu 1940 kanti ehitatud, kuid mõned aastad tagasi renoveeritud korterelamus. Meie uues kodus pole nelja tuba, on kolm ja pole terrassi ega rõdu, on hoopis Prantsuse stiilis rõdu. Aga see-eest on meie magamistoal topelt uksed, aknad ruudustikuga, kõrged laed ja tammepuidust põrandad. Ja natukene igapäevast nutikust ka, kuid see vist on teistes kodudes juba täiesti tavapärane.

Mainin, et Viimsi kodu on ka alles. Ma ei raatsinud seda siiski müüa.

 

 

Täna Pärnu vahel jalutades loetlesin ma R’ile kodude plusse ja miinuseid ja kumbki ei saanud esikohta- neid on mõlemal umbes täpselt sama palju. Viimsi kodus on terrass, kaks korrus, rohkelt-rohkelt panipaiku, aga siinne miljööväärtuslikkus, vana maja kerge hõng, no-need-samad-topelt-uksed ja nutikus ja ülim kvaliteet ei lase otsustada kumb siis tegelikult parem on.

 

Jah, mul pole siin veel sõpru ja tänavale astudes ajan sassi kummale poole minna (ma olin varem pärnus vaid mõned üksikud korrad käinud), aga ma usun, et varsti võin ka hõigata, et tere tulemast Pärnusse! Minu koju.

Share:

19 Comments

 1. 07/01/2018 / 22:13

  Palju õnne uue toreda etapi alguse puhul! Pärnus tekib kodune tunne/kodutunne õnneks üsna kiiresti. Minu esimesed päris mälestused Pärnust, on kummalisel kombel just talvised. Silme ette tekivad pildid suurtest lumehangedest teede ääres, laiast langevast lumest ja lumega kaasnevast vaikusest. Selle taustal loomulikult kumab ka suvine Pärnu, sest noh. Suvi ja Pärnu, eksole. Olen hakanud ka viimastel aastatel mõtlema, et kui peaks, elaks ka täitsa seal.

  • Miramii
   Author
   07/01/2018 / 23:45

   Aitäh!
   Täna jalutades mõtlesin küll, et kui Pärnu Tallinnale natukenegi lähemal oleks, oleks see vist puupüsti täis. Siin on ju nii ilus! Sellistes koolimajades oleks vaid au käia ja see, et linn austab vana ja ei torma seda maha võtma ja uuega asendama, on eriti kena. Igatahes täna jalutades olid silmad muudkui ilu täis. Nüüd peab õppima ka enda jaoks pärleid leidma. Oma kohti, kohvikuid.. Talv selleks vist hea aeg :) Loodan, et kohtume Pärnus! :D

 2. Kaisa
  07/01/2018 / 22:18

  Kui jalutus-või kohvikukaaslast soovid, siis võime viiekuuse preiliga seltsi pakkuda.

  Tere tulemast Pärnusse:)

  • Miramii
   Author
   07/01/2018 / 23:42

   Aitäh vastu võtmast :) Kindlasti soovin! Õnneks veel ära eksinud pole, sest elan sellises kohas, et kuidagi ikka siia saab :D Aga hea meelega jalutaks julgemalt :D

 3. 07/01/2018 / 23:11

  Tere tulemast! Niiiii lahe :)

  • Miramii
   Author
   07/01/2018 / 23:40

   Aitäh vastu võtmast :)

 4. Kerttu
  07/01/2018 / 23:14

  Tere tulemast ? Pärnu suvesid ei saa ju millegi vastu vahetada ?

  • Miramii
   Author
   07/01/2018 / 23:40

   Jaa. Ja noh, ma loodan, et kevadeid ja sügiseid ka :D Talv on…selline nagu ta on, ja selle ma vahetaks silmagi pilgutamata millegi muu vastu. Kuigi R. vaatas aknast välja ja ütles, et lund sajab. See on tore!

  • Miramii
   Author
   08/01/2018 / 00:09

   Ma nii loodan, et saan varsti seda sama öelda! Praegu olen veel ettevaatlik ja kardan, et äkki harjun kogu selle iluga ära ja siis pole enam nii roosiline ja tahan “koju” tagasi. Aga ehk mitte. Suvi tuleb peale ja siis vist ei saa nii või naa sedasi mõelda. Viimsis on suviti nii suur tuul ja kellele seda ikka vaja.. :D

 5. Liina
  09/01/2018 / 15:15

  Tere tulemast Pärnusse! Ma võtsin ka lõpuks julguse kokku ning pakun enda ja 8kuuse tirtsu seltskonda. Kui Sul tuleb pakkumisi juba uksest ja aknast, siis mõistan… või siis ajame seltskonna kokku ja teeme ühise kärutamise :)

  Liina palju-loen-vähe-kommenteerin

  • Miramii
   Author
   09/01/2018 / 22:27

   Aitäh! Tead, ma võtan vastu kõik pakkumised :D Hetkel pole veel kellegagi jõudnud :( Aga enda süü tõttu.
   Aitäh, et loed ka!

   • Liina
    10/01/2018 / 17:34

    Super! Kirjutan peagi :)

 6. 12/01/2018 / 00:29

  Palju õnne teise kodu puhul! Tundub väga ilus, topeltuksed ja profiiliga laiad liistud ja ruuduga aknad.. ohh! :)

  Aga ei saa mainimata jätta, kui sarnased meil viimased kuud on olnud – ka minu mees sai teise linna tööpakkumise ning oktoobrist kuni jõuludeni olin kahe põnniga üksikema (ja tõesti – kõik aeg kulus lastele ja nendele projektidele, mis ma olin juba enne seda elumuutuse teatavaks saamist vastu võtnud… blogist ja instast võis ainult unistada:D) ja nüüd elame uues linnas. Meil siis oli tavalisem linnade vahetus ehk Tartu-Tallinn. Kuna tulime esialgu aastaks, siis tahtsime korterit üürida ja no see sobiva leidmine oli ikka juberaske – üürikodu ju enda äranägemise järgi ümber ka ei tee ja mul oli vahepeal juba tunne, et kas olengi terve aasta üksikema või kolin kuhugi, kus peaksin lihtsalt silmad kinni pigistama ja ära kannatama selle aasta. Õnneks siiski nii hullusti ei läinud, kuigi pidin ka mitmeid järeleandmisi tegema oma esialgses otsitavale korterile seatud nõudmiste nimekirjas. Kuna meie Tartu kodu oli ka uus ja moodne, siis oleksin hea meelega valinud miskit miljööväärtuslikku vahelduseks (näiteks topeltuste ja laiade liistude ja ruuduaknatega;) aga läks nii, et ikka oleme uues ja moodsas majas.

  Mõnusat uue linnaga kohanemist ning põnev on jälgida, kuidas te uut kodu sisustate. Võibolla jõuan ise ka millalgi sinnamaani, et miskit meie uuest kodust üles panna. Hetkel annavad need kuud üksikemana veel veidi tunda ja pole tegemistes-töödes veel joonele saanud :)

  • Miramii
   Author
   12/01/2018 / 17:07

   Oi, tere tulemast mu teise kodu kanti! Kuigi eeldan, et Tartust siia tulek ja Tartu vaimu maha jätmine on samuti omamoodi keerukus. Aga vist on siis lihtsam, kui tead, et esialgu vaid aastaks.. mul seda pidepunkti pole ja pole aimugi, kauaks ja kuhu. Äkki saavadki eluks ajaks Pärnakad..
   Kuid tõepoolest, teises stiilis kodu omamine teeb asja minusuguse kodusisustaja jaoks natukene põnevamaks. Sest ma veel ei oska seda mitte kuidagi sisustada. Mitte, et üks kümne kuune tegelane mul sellega üldse tegeleda lasekski.. :D
   Ja elagu töötavad emad! Ja blogiemad!

 7. Piia
  18/01/2018 / 00:31

  Armastan seda linna, loodan ise selle aasta lõpuks korteri Pärnusse saada.
  Aga üks mitte teemasse minev küsimus, kuidas oma piltidele nii kauni pinteresti nupukese lisasid?

  Aitäh ette ära :)

  • Miramii
   Author
   18/01/2018 / 23:27

   Mul on see vist selles “kujunduses” sees. Ostsin selle Pipdig lehelt. Ei maksnud palju, 50.- umbes :) Ja kõik mis siin näha, oli sees ja erinevate valikutega.

 8. 21/01/2018 / 11:12

  Ooo, see korter tundub olevat kui unelm ju. Ilusad kõrged laed ja need uksed!! Vau!

  • Miramii
   Author
   27/01/2018 / 18:16

   See natukene nagu on ja :D Kuigi noh…peab veel sisse elama. Aga tellisin kaks vaipa ära ja üks samm jälle edasi :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *