Teistmoodi mänguasjad

Minu laps (1a7k)  mänguasjadega eriti ei mängi. Ta armastab hoopiski tantsida muusika saatel, raamatuid lugeda, joonistada pliiatsitega, värvida vesivärvidega, turnida diivanil ja hüpata pallimerre, teha kukerpalle, vudida vudirattaga, käia duśi all, mängida veega kraanikausis ja..teha süüa. Vahel ta ikkagi mängib ka, aga mänguasju on meie peres pigem vähevõitu. Meil on nukk ja nukuvanker- sellega ta vahel jalutab küll ja annab nukule süüagi. Siis on hiirepere- neid pannakse aeg-ajalt magama, suurt hulk raamatuid- lemmikuim on “Kus on karu?” – Jonathan Bentley, lahe puidust vikerkaar, millega saab torni teha, veel hulk puidust lelusid SIIT poest, palju Schleich loomi, ja siis need puidust krõpsuga lahti käivad juurviljad-puuviljad, mida noaga lõigata saab. Ja natukene on veel, aga suurt mitte. Jah, ma tean, et see mängimise periood on alles ees ja mänguasju tuleb meil veel kastiautoga koju vedada. Aga praegu on niiviisi.

 

 

 

 

Kõige rohkem meeldivadki mulle erinevad puidust asjad. Näiteks need Opadii saadetud komplektid. Võin tunnistada, et alguses ei võtnud minu pea mitte, et mida ja kuidas sellistega mängida saab, kuni ma ise, koos lapsega, maha istusin ja neid proovima hakkasin. Kiirelt leidis mu pisike puidust aluse, kuhu vahva installatsiooni ladus. Värvilistest pulgakestest said justkui valvur-sõdurid ja kettad ning mündidki said oma rolli. Kogu mäng oli hoogne ja lõbus ja kuna me veetsime aega õues, mu vanemate kodu trepil, siis käis ta mändide alt ka loodusest asju juurde korjamas, mis otseloomulikult selliste mängukannidega ideaalselt kokku passib. Ja siis ma võtsin aja, et lugeda, mis seal paberil siis kirjas oli, mis väga väga lahedates karpides sees oli. Ja seal oligi täpselt nii kirjas- neid asju vaadates ei pruugi täiskasvanu midagi tunda, aga laps see-eest näeb kõike! Värvilised pulgad pole tegelikult mingid pulgad, need võivad olla mäed, tegelased, puud- mis iganes! Näotud Ninsid on tegelikult kas väga rõõmsad, tõsised või hoopiski üllatunud-täpselt nii, nagu mängus vaja.

 

 

 

Kausikesed võivad olla kellegi kodud, hea koht käbide hoidmiseks või hoopiski millegi peitmiseks. Mängimise võimalused on piiritud ja mänguasjad kasvavad kindlasti koos lapsega. Need meeldisid hirmsasti ka mu emale, kes oli üllatunud, et ta selliseid asju varem kuskil näinud pole- nii lihtsad ja toredad.

 

 

 

Kui juba puidust asju näitan, siis näitan ka seda vikerkaart. Meie ehitame sellest veel ainult tornikesi, aga olen näinud, kuidas suuremad lapsed ägedate palliradade ja uhkete “skulptuuridega” hakkama saavad! Vist nägin videoid isegi Facebookis.

 

Siin on I. natukene vanem kui aasta. Vist aasta ja üks kuu. Aga juba siis oli vikerkaar väga lahe asi, millega koos mängida.

 

 

Selle nukumaja ostsin talle ühel hilisööl Riia hotelli voodis lamades. Või ostsin selle hoopis endale.. Olen sinna juba natukene “põrandat ladunud” ja ühel aknalgi kardinad ees. Varsti näitan seda projekti lähemalt.

 

 

Aga mitte miski- mitte-mitte miski ei ületa Jänest. Selle kinkis I’le minu sõbranna, kui ta sündis ja alates sellest hetkest on need kaks lahutamatud. Jänku üks jalgadest on lugematuid kordi tagasi õmmeldud, ta kõrvad on närimisest augulised ja ta on käinud nii tules kui vees. Aga need kaks on parimad sõbrad igavesti!

Ükskord, kui reisil käisime, unustasime meeltesegaduses Jänese maha, ostsin talle kähku poest asenduse. Reisi ajal asendaski, aga koju jõudes ootab ikka nurgas. Ma natukene lootsin, et saan originaali kappi, mälestustekasti ära panna, enne kui ta lõplikult koost laguneb. Aga mis seal ikka. Kõike saab parandada, eksju :D

 

 

 

Opadii.ee poolt saadetud kingitus sisaldas:
Värvilised pulgakesed

Komplekt Sügis

6 värvilist alust

12 värvilist kaussi

 

Kasuta koodi “piirideta”, et oma ostult -10% alla saada!

 

Share:

9 Comments

 1. Karin
  02/10/2018 / 16:34

  Kust see imeline lastetoa vaip pärit on?

 2. Kerttu
  02/10/2018 / 18:10

  Tahtsin just sama küsida vaiba kohta – nii kena!!! 🙂

 3. 02/10/2018 / 18:22

  Ma uuriks selle nukumaja kohta, kus see pärit on? :)

  • Miramii
   Author
   02/10/2018 / 20:34

   Selle maja ostsin cissywears.com lehelt, aga tead, ma ootasin seda üle kuu aja. Aga nägin, et see on ühes teises e-poes ka olemas, nemad on saatnud oma pakid hulka kiiremini :P
   http://hiplittlepeople.com/product-category/toys/

 4. Annika Kurs
  02/10/2018 / 20:16

  Olen su emaga nõus, nii lihtsad ja toredad lelud! Kas see puidust vikerkaar on samuti Opadii poest pärit? Ning I. on üks väga armas ja õnnelik tüdruk, palju mängulusti talle:)

  • Miramii
   Author
   02/10/2018 / 20:32

   Nii nii kena sinust niimoodi öelda. Aitäh!

   Vikerkaar on firmalt Grimms ja ostetud poest memme.ee. Aga seal need koguaeg otsas :(

 5. Kerli
  07/10/2018 / 13:00

  Muidu ülilahedad mänguasjad, aga tead, see arvega tasumine on niiiiii tüütu ja minu ost jäi ära.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *