Teistmoodi esimene sünnipäev

 

Märkamatult möödus aasta ja meie oh-kui-väike, 2790g kaaluvast imepisikesest beebist on saanud üheksa ja pool kilogrammi kerge aastane väike preili. Aastane! 1! Esmakordsetele vanematele on see üks hästi tähtis sündmus ja mitmetel põhjustel meie perele veel eriti. Ja nii tegime selle esimese natuke ebatraditsiooniliselt- pigem suurtele kui väikestele. Meie piiga ei ole veel päris mängutoa mõõtu ja on eas, kus tunneb rõõmu pigem inimestest kui asjadest. Ja ega tegelikult meie ümber väga palju teisi beebisid polegi- on juba suured lapsed, kes samuti liumäest alla laskmise asemel seal kõrval hoopiski minecrafti mänginud oleksid.

 

 

 

Endale püstitatud ülesanne oli pealtnäha kerge, tegelikkuses natukene raske- leida koht kuhu mahuks umbes 40 inimest, mis oleks äge ja teistmoodi, kus oleks imehead toidud ja kuhu saaks kellegi esinema kutsuda. Ahjaa, ja selline koht, kus ma ise midagi tegema ei peaks, sest see kõik toimus viimastel kolimispäevadel ja Pärnu-Viimsi vahet sõites ei oleks seda aega ega energiat olnud.

 

 

Valituks osutus F-hoone! Panime kinni terve tagumise saali ja nende hästi vastutulelik töötaja Maarja tegi kõik muu minu eest ära. Sünnipäev toimus brunchi võtmes ja nii olid laual pigem päeva esimesse poolde sobivad toidud. Ja toitude osas, kusjuures, sain mina (kuigi ma ju ei teinud midagi..) nii palju kiita ja saan tänukirju siianigi. Kui kedagi huvitab, siis laual oli:

 • Bruschettad nelja erineva hooajalise kattega
 • Tartrapliinid mädarõikakastme ja õrnsoolalõhega
 • Loomamaksapasteet vaarika-sibulamoosiga
 • Tuunikalasalat vutimuna, oliivide, kirsstomatite, suhkruherne, kapparite ja prantsuse kastmega
 • Aasiapärane seasisefilee seesamiseemnete ning tomatu, koriandri ja laimi kattega
 • Hummus
 • Soolakurk
 • Värske ciabatta
 • Muhu leib
 • Ürdi-toorjuustumääre
 • Brüleekreem
 • Smuutid

 

 

 

Et külalistel väga igav poleks, siis meelelahutuseks tellisime teadusetenduse Kolmelt Põrsakeselt. Nendest oli ääretult kena arvestada sellega, et tegelikult sellel sünnipäeval lapsi eriti pole ja nii oskasid nad oma etenduse ülesehitada nii, et isegi mu insenerist isal oli päris põnev ja vahva vaadata. Rääkimata meie enda pisikesest daamist, kes oli nii mõnestki asjast ääretult vaimustuses ja sai isegi lihtsamaid katseid kaasa teha. Etendus kestis 45 minutit ja sellega hõlmaski kogu selle osa, kus ehk muidu pidu “vajuma hakata” võiks. Oli huvitav ja sai nalja- rohkem polegi ju midagi vaja!

 

 

 

Meie jäime peoga väga-väga rahule ja tore on, et mõned härrad sõnasid, et “sellistel laste sünnipäeva pidudel võiks käia küll!”.

Kuidas teie oma lapse esimest sünnipäeva pidasite? Mis vanusest alates mängutuppa kolitakse? Kuigi loodan, et vähemalt pere-sõprade ringis pidades me veel mõned aastad seda tegema ei pea. Järgmisel aastal, kui ilm meie vastu sõbralik on, oleks vahva hoopis matk ette võtta ühes kakao ja vorstikestega!

 

Share:

8 Comments

 1. Mia
  02/03/2018 / 13:08

  Väga vahva mõte! Mu preili saab poole aasta pärast aastaseks seega on aega veel nuputada, kuidas seda tähtsat päeva tähistada.

  Kuidas kingituste tegemise lahendasite? Kas andsite külalistele mingi soovinimekirja?

  • Miramii
   Author
   02/03/2018 / 18:10

   Alguses mõtlesin soovinimekirjale, aga lõpuks ütlesin lihtsalt paar juhtnööri. I. sai sünnipäevaks raamatuid, lastelaulude cd’sid, retro välimusega nukuvankri, nuku, muusikapille, Bebe Organicu riideid, puidust puslesid ja üldse selliseid asju, mis meile endale ka väga väga meeldisid. Ei tea, kas juhtnöörid olid head või sõbrad-sugulased teavad teda lihtsalt nii hästi. Lisaks võisid soovijad talle kinkida raha, mille eest me ostame Babyzen YoYo kergkäru. Reis ootab ees!

 2. Anna-Liisa
  02/03/2018 / 14:09

  Minu lapsed on viieaastased, saavad juunis kuus, ja mängutoa-sünnipäeva pole veel olnud. Kuidagi üldse ei kutsu selline variant. Esimesed neli aastat pidasime kodus, ilm soosis õnneks kõigil aastatel aiapidu.
  Viienda sünnipäeva pidasime mereäärses puhkemajas pika peolauaga ilusal terrassil, jällegi vabas õhus. Tegime ühe matka ka peoseltskonnaga.
  Kuuendaks kahtlustan, et lasteaiasõpradega peo pidamiseks rendime siiski mängutoa. Meie perel pole laste aiakaaslaste vanemate seas selliseid suuri sõbrasuhteid tekkinud ja kuna igale poole mujale kui mängutuppa tuleks vanemad kaasa ja kahtlustan, et tekiks selline pingutatud õhkkond, siis tunnistan ausalt, et siiani me polegi aiakaaslasi kutsunud. Lapsed ise pole soovi avaldanud ka. Aga nüüd järgmiseks sünnipäevaks avaldasid ja arvan, et ju siis ongi paras aeg teha üks selline mängutoakas ka.
  Pere ja sõpradega teeksime siiski ka koduse aiapeo või taas mõne matka ja lõkke vmt.
  F-hoone pidu tundub üldse väga mõnus. Nagu nad seal alati on. Tuli kohe endal isu ka jälle midagi teha seal selle postituse peale :D

  • Miramii
   Author
   02/03/2018 / 18:12

   Suvesünnadel on muidugi kõik hulka lihtsam :D Kuigi mis suvi seal juunikuus ikka on.. Aga mul on nii kahju, et meie peres kellelgi suvel sünnipäeva pole. Piknikud ilusates kohtades, rannasünnipäev, mõnusad matkad…kõik jääb olemata :D

   F-hoone jaoks oli nii väikese sünnipäeva teha esimene kord :D Aga mulle tundub, et nad on nii ägedad ja saavad iga peoga suurepäraselt hakkama.

   • Anna-Liisa
    02/03/2018 / 20:43

    Ohjaa, ma tean seda tunnet, ma olen novembris… :D Kõik vihkavad novembrit ja nimetavad seda kõige jubedamaks kuuks aastas ja ole seal siis oma sünnipäevaga :D Kuigi ise pean novembrit küll väga mõnusaks pisut juba jõuluootuse kuuks ja ei näe teda sugugi koledana.
    Aga mees ja lapsed on vastukaaluks jah juunis enda pidudega, nii et saan siis enda unistuste sünnipäevi neile korraldada. Midagigi.

    • Miramii
     Author
     02/03/2018 / 21:17

     November on jaa natukene eksinud kuu :D Aga samas igal aastal kui november saabub, panen selle kuu nime Pinteresti ja siis olen järsku hästi rõõmus oma pupmkin spice lattede ja kaneelisaiadega :D Nii, et elagu november!

 3. Mia
  13/10/2018 / 10:44

  Kaevasin vana postituse välja aga proovin ikka küsida. Kust need confetti õhupallid ja toredad kuldsed sünnipäevamütsikesed pärinevad? :)

  • Miramii
   Author
   14/10/2018 / 23:14

   Ma mütsides pole kindel, aga õhupallid olid küll siit-
   http://www.happymania.ee/e-pood/ Vist :D Midagi oli e-bayst ka, aga sellel lehel ilusamad.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *