Tehtud! Tuba asenduskodu lapsele.

Postituses olevad pildid on seekord kehvad. Nimelt, oli mu kaamera kogemata valedele seadetele läinud ja kuna olen harjunud “kõike-andeks-andvas” RAF formaadis pildistama, siis ei arvestanud selle faktoriga, et teen vaid JPG faile. Nii, ei saanud ma pimedaid pilte piisavalt päästa ja olen endas õige pisut pettunud. A-l-a-t-i tuleb kõik üle ära kontrollida- ALATI!

 

DSCF1267

 

 

Kui me Narva Jõesuu SOS Lastekülla kohale jõudsime, ootas väikene E juba uksel. Temas polnud tilkagi võõrastust ja nii rääkis ta ruttu ära loo sellest, kuidas ta öösel äikest ja müristamist kartis ja D juurde kaissu jooksis. D, on samas majas elav umbes 9-10 aastane hakkaja noormees, kes käis kohe ka küsimas, et kas ka tema võiks aidata. Nii oli ta nõus  viisakalt mitu tundi ootama kuni tuba pahteldatud sai ja siis lõpuks peretädi A saatel värvimisriided selga panna tohtis. Asjalik poiss kruntis ära kõik liistu ääred, nurgad, radika taguse ja ukse ümbrusegi. Ta oleks ilmselgelt veelgi teinud, aga kuna krunti vajas see tuba vaid ühe kihina ja teadagi- värvid vajavad kuivamist. E aga turvas kogu protsessi aja mõtlikult uksetagust, ühes käes Nerfilaadne plastikpüss ja aeg-ajalt küsides- kas me ikka tõesti ei taha, et uks veel rohkem lahti oleks?

 

DSCF1259

Tuba enne

 

Kui me päris värvi peale kandma läksime, siis olid nii E kui ka D õues jalgratastega sõitmas, koos kõrvalmaja poistega. Rattad tundusid selles asenduskodus üldse väga popid olevat ja pisikesed poisid, silmajärgi vaid kolmesed, kimasid nii nagu suuredki- hoogsalt ja kartmatult, samal ajal suuga mootori häält juurde tehes. Kõrvalmaja pereema teadis rääkida, et neil ongi kõik poisid, ühe väikese erandiga. Kahe maja peale on vaid üks tüdruk ja tema oli sellel hetkel laagris suve veetmas. Kas teadsid, et asenduskodudes ongi peamiselt poisid? Ja kas teadsid, et lapsendajad eelistavad enamasti tüdrukuid poistele? Tallinnas töötav ametnik teadis nimelt rääkida, et usutakse, et tütarlast on kergem nö. “ümber kasvatada” ja..nii tundub perekonnale lihtsam. Mõttekoht.

 

DSCF1261

 

Tuba oli küll vaid 13m2 suur, aga peagi saime aru, et vaid pooleteise päevaga töö ära teha on üsna suur katsumus. Lisaks oli toas palju nüansse millega me arvestada ei osanud, kuid me andsime endast parima! R. on juba osav värvija ja tema sujuvalt juhendamisel sai kogu töö tehtud siiski õigeaegselt. Peale esimest päeva kui oma asjad kokku pakkisime, tuli E murelikult küsima, et kas me olemegi lõpetanud? Saades teada aga, et naaseme juba järgmisel hommikul, valgus ta näost üle vaevumärgatav naeratus. Küsimuse peale, et kas võime ukse sulgeda või soovib ta veel tuba vaadata, vastas pisike E, et ta veel hea meelega natukene vaataks. Ja nii jäi ta meist uksenajale seisma- pilk klammerdunult uuel seinavärvil, justkui sooviks ta selle kuivamisele kuidagigi kaasa aidata.

 

DSCF1268

 

Kui tuba valmis sai, magas E päevaund. D oli aga koguaeg ootel, et vaatama tulla. Lahkudes, kui pilgu veel korraks tehtud tööle suunasin, seisis D toas ja tõmbas sõrmega hellalt üle uhiuue voodipesu.

 

DSCF1279

 

DSCF1281

 

DSCF1272

 

DSCF1269

 

DSCF1287

 

Küll aga ei saa see tuba mitte kummagi poisi omaks. Sellest saab tuba mõnele uuele lapsele. Sellele, kes asjaolude tõttu kodust lahkuma on sunnitud ja asenduskodusse elama suundub. Me ei tea, kes see laps on, aga loodan, et ta end oma uues toas hästi tunneb. Loodan, et valgete kardinate tagant paistvad Narva-Jõesuu männid ja ratastega sõitvate poiste naerukilked ka temasse rõõmu ja usku süstivad. Loodan, et selles toas tunneb ta end kui kodus ja, et ta pehme teki all muretult unemaale reisida saab- sinna, kus kõik on täpselt nii, nagu tema tahab!

 

Ma tänan väga-väga Hemtexit, kes andis mulle kaasa uhiuue teki ja padja. Tekk oli väga kohev ja sellega ei hakka külm ka kõige tuulisemal talvepäeval. Padi valiti lapse järgi, et poleks väga kõrge ja pisikese pea all mugav. Hemtex andis kaasa ka valge voodipesu, kuid see läheb kasutusse järgmises toas.

 

Aitäh imetoredale Stockmanni kaubamajale, kes kutsus mind külla, et ma saaksin lapsele sobiva voodipesu välja valida! Valisin halli, kummiga lina, mida on ka lapsel endal mugav paigaldada ja voodipesu sai mõnusalt toale värvi juurde andev.

 

Aitäh VivaColor, kes Eesti Blogiauhindade jagamisel auhinnaks 30l värvi välja pani ja kes kannatlikult ootas, kuni ma oma otsused ära teen!

 

Aitäh-aitäh Alpina ja Caparoli profikeskus, kes andsid kaasa suure ämbri pahtlit, mida veel kauaks-kauaks jagub!

 

Loe lähemalt SOS Lastekülade kohta SIIT

Vaata, mida sina ära saaksid teha SIIT

 

 

Share:

12 Comments

 1. 09/08/2016 / 10:26

  See on kiiduväärt projekt Sul!
  Sa oled tõesti väga suure südamega ja usun, et selles toas on lapsel hea ja hubane! :)

 2. M.
  09/08/2016 / 10:32

  Olen ka Hemtexi tekkidega väga rahul:)

  Ja väikeste asjade tegemine muudab toa ilmet märgatavalt! Tubli, et sellised asju ette võtad:)

 3. CT.
  09/08/2016 / 16:49

  Väga liigutav lugemine ja ettevõtmine. See kuidas otsustasid oma blogiauhinna realiseerida on lihtsalt imeline! :’)

  • Miramii
   Author
   17/08/2016 / 22:13

   Nii tore, et meeldib!

 4. tarieli
  16/08/2016 / 15:14

  Tublid olete!

 5. Margot
  16/08/2016 / 21:23

  Väga super tegemine . Kuid kuid koik on kena seal toas aga voodi oleks voinud olla lauaasemel seal nurgas ja laud seal voodi asemel . Kui pea on seal pool magades kus radiaator on lapsel kehva magada . Samuti paistab valgus otse näkku . Pimedas nurgas on rahulikum magada ja ei sega ka kuuvalgus und . . Laud on pimedas nurgas , laua taga olles peaks just olema loomulik valgus . Lisaks saab laps õppimise ajal vahepeal kaugusse vaadata ja ei väsi nii kiiresti . Või jälgida mida teevad teised sealt aknast . Ning samas on mõnus soe jalgel .

  • Miramii
   Author
   16/08/2016 / 21:25

   Toas on õnneks rulood ka. Ja laua puhul pidime lähtuma pistikute asukohast.

 6. 06/09/2016 / 00:47

  Ilusa mõttega tegu ja mõnus olustikukirjeldus :)

  • Miramii
   Author
   09/09/2016 / 10:55

   :) Varsti juba tuba nr. 2!

 7. Kristel
  08/11/2016 / 13:26

  Väga kena :) kas ütleksid palun kust tähekujuline lamp pärit on?

  • Miramii
   Author
   08/11/2016 / 13:27

   Hemtex :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *