Tartu pood Strössel!

Lisaks mesimagusatele Tassikookidele mida Karlovast leida võib, on Tartus ka käputäis sisustuspoode. Seal oli isegi üks suur kaubamaja mis neid äärest ääreni täis..või noh, kus neid siiski üksjagu oli. Üks nendest, mile avastasin autos kibekähku “sisustuspoed Tartus” googeldades, oli Strössel.

Strösseli kodulehtki pani mu pangakaardi rahakotisahtlis kibedalt õhku ahmima ja ei möödunud poolt tundigi kui ma juba nende ukselävel seisin. Pood oli täis just sellist kraami mida mu tulevane kodu endasse ootab. Köök siis ennekõike. Ja nii mõnigi vahva ese leidiski tee minuga mu vahepeatuse koju, kust me üheskoos peagi edasi lähme. 55 päeva, sõbrad.

Panen teile oma valiku siia nägemiseks. Ma ei jõua ära oodata, et neid templeid proovida saaks..

Untitled-1

Poest endast aga näete pilte SIIN! Tartlased, kas see on teil ka popp pood? Ja miks see küll minuni varem jõundud pole. Lisaks..visake oma salapoed uuesti letti sest võimalik, et me sihime oma autonina peagi taas Lõuna poole.

Share:

9 Comments

 1. 19/10/2015 / 09:26

  Tartu Kaubamajas on näiteks DI5AIN ja Kodusalong. Lisaks on veel Tartu Loomemajanduskeskus (Kalevi 13) ja Aparaaditehas (Riia ja Kastani tänava nurgal), millel võib pilku peal hoida.

 2. 19/10/2015 / 09:31

  Aga DI5AIN on tänaseks vist tegelikult juba Antoniuse õue ruumidesse kolinud…

  • Miramii
   Author
   19/10/2015 / 09:46

   Aitäh Sirle! Vaatan need kindlasti üle. Kena sinust oma teadmisi jagada :)

 3. 19/10/2015 / 20:13

  Strössel on tõesti hullult mõnus pood, sealt on minu meelest alati raske tühjade kätega ära tulla :D nii mõnigi meie kodu lemmikleid on sealt pärit! seal samas e-kaubamajas on Zipi mööblipood, millel nüüd päris suur valik Voxi kaubamärki sees – neil on ka toredaid ja omanäolisi asju. aga üldiselt on Tartus sisustuspoodidega täpselt nii nagu ütlesid – käputäis..

  • Miramii
   Author
   20/10/2015 / 09:08

   Zip on Tallinnas ka, aga kuidagi hoopis teise alatooniga. Natuke nagu…vanamoodne. Tartu väljapanekud olid jah palju huvitavamad :)

 4. Svea
  20/10/2015 / 09:03

  Strössel meeldib mulle ka, olen seal mitu korda uudistamas käinud :) Seal samas majas on vahva tapeedipood ka :D

  • Miramii
   Author
   20/10/2015 / 09:06

   Seal oli veel üks äge pood..aga kinni. Eesti disain- lambid jms.

   • Svea
    20/10/2015 / 09:08

    Ahjaa, meenub isegi, sisse ma ei jõudnud, sest ma niigi hoidsin teisi kinni oma tapeedipoe ja Strösseli külastusega, haha :D

 5. Eleene
  22/10/2015 / 15:17

  Jõe keskuses (Sõbra 58) on ka terve hunnik kodupoode, enamik neist on Tallinnas ka. Näiteks Mööblifurnituur (koduleht on muidugi pisut hirmutav: http://www.mooblifurnituur.ee/), kust igasugustele isetegemisprojektide jaoks geniaalseid lahendusi leiab. Seal on ka Vox Mööbel olemas, sealjuures hea leiunurgaga, kust leiab nii mõnegi täitsa odava asja, mis on lihtsalt nii ilus, et isegi kui seda vaja pole ja juba ette tead, et tolmupühkimine on lähim kontakt sellega, tahad seda siiski.

  See pood, millest rääkisid, mis kinni oli, on ilmselt North|Ville (http://www.northville.ee/). Jutustasin disaineriga üsna pikalt ja põhjalikult. Ta oli valmis kõik pistikud maha kruvima (tegigi seda), et ma asjast aru saaksin. See oli temast väga kena. Lisaks isetehtud ägedale mööblile, müüb see pood edasi Fontini porteselanpistikuid ja -lüliteid. Kuskil Tartus müüakse neid ehk veel, aga seal tundub valimine-tellimine väga lihtne ja abi kohe saadaval.

  Aga see on ka tõsi, et meil on siin mõned säravad kohad, aga laias laastus ongi kõik need siin kommentaarides ka mainitud. Antiigiga on muidugi juba hoopis teine – natukene parem lugu.

  Kuna kommentaar tuli juba isegi pikk, lisan, et leidsin just eile Diivaniparadiisist ülimugava diivani meie oma Eesti tegijalt Empak (http://empak.ee/et/meist), alaselg oli väga hästi toestatud, disainist rääkimata.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *