Pühapäev

Pärnus on mõnus elada. Enne, kui kolisime, hirmutati meid tühja talve ja kajavate tänavatega. Ma ei tea, kus need inimesed elavad, aga terve talv oli Pärnu täpselt niisama võluv, kui ta seda suvel olla suudab. Mulle meeldis, et pimedatel talveõhtutel lapsed vallikäärult kelguga alla lasid. Mulle meeldis, et vanaemad ja vanaisad armastasid lastega meie kodulähedal pargis jalutada, neile aega pühendada ja maailmaasju arutada. Ükski mänguväljak ei jäänud tühjaks ka kõige külmemal talvepäeval ja kohalik kohvik teadis minu sisse astudes kohe, mida ma osta soovin. Viimsis nii pole. Viimsi on anonüümsem, tööd täis ja selliseid aeglase päeva asju tehakse peamiselt vaid nädalavahetustel.

 

 

Täna on pühapäev. Tahaksin väga kirjutada, kuidas me terve perega ukse vahelt magamistuppa paistvate päikesekiirte saatel virgume ja päeva alustame, aga mis seal ikka ilustada, meie reaalsus on hoopis teistsugune. Olen tagasihoidlikult varemgi maininud, et pisike I. ei ole just kuigi suur uneloom. Ja nii tähendab üks öö meile seda, et magada saab umbes kella kolme-neljani, siis tuleb ärgata ja lapsele pimedas korteris saatjaks olla. Nädala sees teen ma seda üksi ja nädalavahetustel annan mõne tunni möödudes õiguse sellisel viisil ööd mööda saata ka R’ile. Arvad, et me magame siis päeval? Ei.. I. on lihtsalt väiksema unevajadusega laps ja enne, kui midagi mõelda jõuad, ütlen kohe, et ta on siiski täiesti terve, väga kiire arengu ja peamiselt üsna rõõmsameelne tegelane.

 

 

Kuidas meil muidu Pärnus läheb? Väga hästi. Me oleme end siin üsna kenasti sisse seadnud- kodus on suuremad tööd tehtud ja vaja vaid õigete esemetega sisustada. I ja mina oleme endale siin sõpru leidnud, nii selliseid, kellega jalutada, kui ka selliseid, kellega mänguväljakutel mängida ja niisama aega veeta.

 

Suure hooga panin I. siia kolides kirja igasugustesse ringidesse. Olen alati soovinud oma lapsega hästi palju tegeleda ja teda igast küljest arendada ja maailma näidata. Küll aga on need ringid tema unetuse tõttu natukene keeruline ülesanne mida täita. Kui teised lapsed kell 11:00 tantsukoolis soojendust tegema hakkavad, siis I. hakkab oma magamata jäänud ööund välja elama ja hea juhuse korral ka pikendama. Aga me proovime sügisel uuesti. Õnneks algavad siin peagi avatavas peotoas toredad mänguhommikud ja proovime enda sotsiaalsust hoopis mõnda aega seal arendada.

 

 

Mulle meeldib, et Pärnus on hästi palju mänguväljakuid. Lähim on meie kodust vaid mõnesaja meetri kaugusel ja, kuna elame logistiliselt hirmus heas kohas, on ka kõik teised meile väga lähedal. Viimsis oli vaid üks avalik mänguplats, mis koosnes kahest osast ja polnud just kuigi kutsuv. Pärnu on aga parkide linn ja kohalikud oskavad seda väga hästi ära kasutada ja sellest suurt rõõmu tunda.

 

 

Millest ma siin puudust tunnen? Ehk enim sõpradest, kes telefoni kõne kaugusel on ja kellega peale “rasket” päeva maha istuda ja kõiksugustest asjadest rääkida. Siinsed sõprad ja tuttavad on pigem lapsepõhised. Aga õnneks on mul paar “suurlinna” sõpra ja õde, kellel pole mingi probleem vuhisedes kohale sõita ja vaheldust pakkuda. Olen selle eest väga-väga-väga tänulik!!

 

 

Minu siinne lemmik kohvik on Kalamajakas, lemmik restoran on Villa Wesset ja oma liha-kala ostan turult, nagu õige ongi. Mu lemmik tänav, mida jalutada, on kas Supeluse, Mere puiestee või Ringi, oma toidu ostan ma peamiselt Kaubamajaka Rimist või Delicest ja raamatut loen ma Koidula pargis. Väga cliché, aga see on praegu minu Pärnu. Ehk on aasta pärast teisiti.

 

 

See oli meie pühapäev! Tegelikult lihtsalt hea võimalus kodust mõnda pilti näidata :D

 

Räägi sina, mida sina Pärnus tegemas käis? Mis on su lemmikud kohad ja millal siinne puhkus planeeritud on? :D

Share:

17 Comments

 1. Nell
  06/05/2018 / 18:01

  Minu Pärnu on üsna sarnane. Söögikraami ostan Kaubamajaka Rimist, värsked asjad turult, värske liha Tiina Konsumi tagant lihapoest. Lapse lemmikud mänguväljakud on turu lähedal pargis ja Viikingi juures. Laupäevahommikul on hea Aara kohvikusse värskete saiakeste järgi lipata. Kui tekkib tahtmine jalutada või niisama uidata siis kesklinnast väikeseid tänavaid pidi ranna poole, promenaadile kulgema ja inimesi vaatama ning väikeseid tänavaid pidi sinkavonkatades koju tagasi. Mulle meeldib ka Gildipäevade ja Hansapäevade melu. Samas, teatud massiürituse ajaks ühinen nende kaaslinlastega, kes sel perioodil üritavad pigem koduhoovis püsida või teise linna sõita.
  Puhata meeldib mulle tegelikult augusti teises pooles ja septembris. Kui ilmad on veel suviselt soojad kuid liigne rahvamass linnast lahkuda jõudnud.

  • Helin
   06/05/2018 / 19:40

   Ootan rõõmuga vihjeid, kust Aara kohviku leida võib :)

   • Miramii
    Author
    06/05/2018 / 19:56

    Riia maanteel, mitte kaugel, paremal pool teed kui linnast tuled. Vahetult enne Suur Posti tänavale keeramist.

 2. Blogistaja
  06/05/2018 / 22:26

  Nii tore, et Sulle mu sünnilinnas meeldib :) Ise oleme praegu otsapidi Tallinnas, aga suvel tahan seekord Pärnus võimalikult palju aega veeta. Pean põnni kõrvalt suve lõpus tööle naasma, tahaks enne rohelist ja sumedat Pärnut maksimaalselt nautida.
  Ehk siis Pärnus käime mu emal külas ja seda mitte ainult suvel, ikka palju sagedamini. Lemmikkohad. Jalutamiseks meeldivad mulle ka Supeluse ja Mere pst ja muidugi see suuuuur park, mis jääb Ranna pst kõrvale, kunagi oli seal muideks ühel platsil statsionaarne lõbustuspark :) (nüüdsel ajal korraldatakse seal Rõõmsate Laste festivali suvel), no Rannapark ka ja Jaansoni rada. Jaansoni raja puhul on ideaalne, et meie pisike preili saab seal paaris kohas täiesti ohutult tegeleda oma lemmiktegevusega – kivide viskamisega vette.
  Mänguväljakutest on hetkel lemmik see, mis asub Pärnu Vanapargis (vähemalt minu meelest on tal selline nimi – Pärnu Vanapark). Kohvikutega on keerulisem lugu, ilmselt on neid aja jooksul juurde tekkinud ja pigem ei tea mina uusi ja huvitavaid kohti. Nii et meie puhul on traditsiooniliseks, kust me Pärnus olles läbi käime, Supelsaksad. Aga Aarat tean ma ka ;) Mu ema elutseb sellele suhteliselt lähedal, nii et jah, mis seal pattu salata, sealt ma ikka mingi saia Pärnus käies ostan.

  • Miramii
   Author
   06/05/2018 / 22:41

   Nii tore, et ma kõiki su nimetatud kohti nüüdseks tean ka :D Enne, kui siia kolisime, oli minu jaoks täielik müsteerium, et mis Vanapark ja Jaansoni rada ja lisaks, et kus-mis linnaosa on. Nüüd tekkis hea tunne :D
   See Vanapargi mänguväljak ongi meie kodule kõige lähemal :) Tihti alustame sealt ja siis läheme ranna omasse- see on meie suur lemmik. I. oskab nüüd küll juba 5 kuud kõndimisvärki, aga kukub ikkagi tihti ja sealne kummine “põrand”, on selle jaoks ideaalne. Sest ühtlasi armastab ta ka joosta :D
   Ja see Aara kohvik..kõik räägivad sellest ja kuigi see on mulle hästi-hästi lähedal, siis olen seda suure tee piirkonda vältinud. Kohe homme lähen vaatan, millest te räägite!

 3. Blogistaja
  06/05/2018 / 23:49

  Mulle Aara asukoht ka üldse ei meeldi. Täpselt just selle suure tee pärast.

  Olen sealt ostnud erinevaid saiakesi. Suhkrukringlid on minu lemmikud, AGA iga kord pole need olnud sarnase olekuga :) Ilmselt on mul ka mingi oma kiiks suhkrukringlitega. Need peavad olema ülivärsked ja ei tohi olla nö üleküpsetatud st liiga kuivad. Ma hoiatan – saiakestest müüvad nad end jube ruttu tühjaks :) Nii et vara tuleb ostma minna, mitte õhtul.

  • Miramii
   Author
   06/05/2018 / 23:59

   Nii tore, on kohalikke “saladusi” kuulda. Meie I’ga oleme homme varakult kohal :D

 4. JJ
  07/05/2018 / 00:32

  Mitu tundi und I-l ööpäevas kokku muidu tuleb? Mainisid, et päeval ta ei maga, või siiski on mingid uinakud?

  • Miramii
   Author
   07/05/2018 / 14:41

   Päeval magab umbes 1,5h.

 5. 123
  07/05/2018 / 14:03

  Tere!

  Tahtsin küsida, kas magamistoa seina värvisite ise, lasite värvida või on see tapeet?

  • Miramii
   Author
   07/05/2018 / 14:40

   See on fototapeet. Mõned postitused tagasi on sellest pikk jutt ❤️

 6. Mia
  08/05/2018 / 05:34

  Mida I sööb? On sul mõni huvitav retsept äkki?:)

  • Miramii
   Author
   08/05/2018 / 06:58

   Ta on minigurmaan ja sööb (veel) õnneks kõike- juurvilju, kala nagu lapsed ikka ja lisaks armastab ta selliseid asju nagu sushi, sinimerekarbid, päikesekuivatatud tomatid, kitsejuust :D

   Aga kui reisilt tagasi oleme, võin midagi jagada küll ❤️

 7. 08/05/2018 / 13:27

  See postitus ajas mul nüüd kodu igatsuse peale. :) Mul on küll lapsed juba suured ja Pärnu on pidevas muutuses aga suviti külastades tekivad ikka mingid lemmikud ja ega tesmelised on ka ikka veel lapse meelsed :) Kui nad olid nooremas siis ka parkidest meeldisid meile (ja meeldivad veel :) ) Viikingi esine, ja ranna mänguväljak. Vahel sattusime ka turu lähedale parki aga seal vôib kahtlast kontigenti kohata :) Suvel peame kindlalt mitu korda Jahtklubi külastama ja veini klaasi taga päikeseloojakut nautima. Pontsiku baar on nostalgiline ja kvaliteet on läbi aasta kümnete sama olnud (mis ei ole paha asi) kuigi eelmine suvi avastasime ka. et turul müüdavad pontsikud on sama head ja leidsin ka teisi häid pagari tooteid. Turg on parim kôige värske ja liha kala jaoks – absoluutne lemmik. Piparmünt on viimaste aastate lemmimk ja oli ka lemmik kümme aastat tagasi kui ta oli Kapten Kurgo kohvik alati meeldiv atmosfäär peale päeva rannas. Tore avastus oli ka Café XS, mis oli populaarne lôuna paik argipäevadel ja sôin seal väga maitsvat beef Carpacciot. Oh ma vôingi Pärnut kiitma jääda, kodulinn saab üha rohkem armsamaks kui kauge elad ja vahel harva sinna käima saad. Naudi!

 8. 08/05/2018 / 13:28

  Oi jah – ja teie pere kodu on väga mônus!

 9. 15/05/2018 / 20:56

  Miramii, jällegi nii armas postitus ja tuli suur Pärnu igatsus peale! Ma usun ka, et Pärnu on igal aastaajal omamoodi ja eks see “põnevus” tuleb ikka endal luua ja leida, eks. ;)
  Minu lemmik kohvik Pärnus on Supelsaksad, kuhu ikka ja alati satume. Nädalavahetustel saab nende pagarite poolt küpsetatud kardemoni-sukaadi-kaneeli rulle, mis on täiesti jumalikud! Oleme lausa nende pärast Tallinnast Pärnu sõitnud. Aga, nendega on samamoodi nagu eelnevas postituses kommenteerija mainis – kipuvad kiirelt otsa saama ja tuleb varakult jaole minna. Soovitan väga soojalt proovida!

  Olen Pärnuga nii palju seotud, et õppisin kolm aastat TÜ Pärnu kolledžis ning läbi mingi õnne elasin esimesed kaks aastat Supeluse tänaval. Esimene aasta kohe praeguse Hedon spaa läheduses ja teise aasta Supelsakste kohvikust üle tee. Mõlemal korral vanas renoveeritud puumaja ärkli korrusel. Selline on Pärnu linnas tudengiks olemise eelis. ;) Aga, huvitav on see, et nüüd aastaid hiljem, hindan Pärnut aina enam. Neil aastatel, tudengina, ei osanud ilusaid kohti ja hetki väga märgata. Olin vist nii keskendunud õppimisele ja sellega ühele poole saamisele, et suurem osa linna võlust jäi kahe silma vahele.

  Nüüd, juba aastaid aastaid, on minu vanematel Pärnu läheduses suvila (talumaja), kuhu aina tihedamini sattunud oleme ja peaaegu iga kord ka Pärnusse asja teeme. Seal on lihtsalt tõesti väga mõnus meeleolu ja hing, mida on tunda! Mulle meeldib ka väga see soe ja personaalsem vastuvõtt, mida mainisid. Nii on palju lihtsam hetke nautida ja õnnelikke momente hinnata.

  Nii äge, et oma Pärnu elust ja olust ka kirjutad. Mulle nii meeldib erinevate inimeste elukulgu kirjeldavaid lugusid lugeda.

  Kadi

 10. Birgit
  25/05/2018 / 15:54

  Mina olen ka Pärnust võlutud igal aastaajal. Kõik koolivaheajad sai Pärnus tädi juures veedetud, hiljem ka Pärnus elatud. Koht, kuhu ma alati tagasi tulen. Käin üsna tihti Pärnus, üks kord nädalas kindlasti kui mitte rohkem. Suviti iga päev. Pole kaugel sõita ja kõik minu lähedasemad sõbrad on Pärnus.
  Mulle tohutult meeldib jalutada Pärnus, pole vist kohta, kuhu jõudnud pole. Pärnu vanalinna võlu on ikka kirjeldamatu. Viljandis täpselt sama, iga kord märkad jälle midagi uut ja põnevat. Minu lemmik kohvik on Piccadilly, just menüü poolest, mõnus interjöör ja veinivalik. Koht, mis tunned, et on “minu oma”. Mahedik on ka mõnus vaheldus, aga seal on teenindus halb. Mon Ami, Supelsaksad, Raimond on ka kindlasti külastamisväärt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *