Oh söögiaeg, oh söögiaeg

Märkamatult on meie beebi saanud peaaegu pool aastat vanaks ja oma iseärasuste tõttu on ta püreedega juba “ammu” algust teinud. Läbi suure googeldamise, nagu esmakordsele emale kohane, sain teada, et esimeseks püreeks sobib imehästi baklaźaan ja nii me sellega alustasimegi. Baklaźaan on üsna lõhnatu ja maitsetu ja nii ei saa beebi oma meeltega tunda suurt midagi muud kui uut tekstuuri ja kogeda teistmoodi söömist. I’le sobib see hästi! Jätkasime juba teistega ja nüüdseks on ta juba ka pudrutüdruk.

Et aga söömine mõlemale poolele mõnus oleks, on vaja igasuguseid tarvikuid. Kõige tähtsam neist vast põlleke, mis üleliigse turvaliselt endasse püüab. I, korraliku tüdrukuna, armastab ka ise enda suud pühkida ja nii eelistame me tekstiilist pudipõllekesi. Lemmikuim on Little Dutch roosa pudipõll, mis on hästi suur (lausa 43cm pikk) ja mille teine külg on froteest, mis teeb preilile oma kommete arendamise veelgi..pehmemaks. Lisaks praktilisusele on see põlleke ka hästi armsa disainiga, mis meie kodus ju alati ainult plussiks on. Nii ripubki see tihti köögis, uut söögikorda ootamas ja mõjub kui läbimõeldud sisustusaksessuaar.

 

Little Dutch põlle saad soetada SIIT

Lisaks põllele on meil kasutuses Design Lettersi nokaga beebitass. Noka ostsin küll kaasa, arvates, et see on hädavajalik, kuid kui aus olla, oskab I juba ise ilma selletagi juua ja nokk on pigem tüliks. Väljas käies joob ta tavalisest beebidele mõeldud joogipudelist.

Lauanõusid ta ju tegelikult veel ei vaja, aga seoses hiljutise pudru lisandumisega menüüsse, armastame me talle siiski vahel seda “päris” taldrikult serveerida ja plastikust topsid sahtlisse jätta. Taldrik ja teine tassike on kaubamärgilt Buddy and Bear. Meil on tegelikult üks numbritega komplekt veel, aga see on külas käivale E’le, kes lauakommetes juba palju osavam ja oskab toredat disainigi hinnata :)

Share:

2 Comments

 1. 13/08/2017 / 21:13

  Minule isiklikult tundusid kõige mõnusamad ikkagi need pudipõlled, millel on nö kogumiskauss allservas, st see reaalselt kaitses riideid saamast kokku toiduga, mis suust pudenes või hiljem, kui lapsed ise sööma õppisid, suust mööda juhtus minema. Meil olid näiteks BabyBjörni omad: http://www.4kids.ee/files/Product/large/BabyBjorn%20pudipoll_1251994448.jpg . Aga on ka igasuguseid odavamaid alternatiive. Ses mõttes, et see tavaline pudipõll on üsna sama efektiivne kui kraevahele pistetud salvrätt: kaitseb vaid seda osa, mida katab, samas kui need kausikesega kaitsevad ka siis, kui toit muidu näiteks sülle pudeneks.
  Suu pühikimiseks on suurepärased marlilapid – ise eelistasin, et algusest peale oli suu pühimiseks selgelt eraldiseisev ese, mitte ei tahtnud jätta muljet, et millessegi, mis endal nö seljas (nagu pudipõll söögiajal ju on), on OK suud pühkida. Sellest võib kergesti kujuneda halb harjumus edaspidi suu pluusikaelusesse või -varrukasse puhtaks tõmmata.

  • Miramii
   Author
   14/08/2017 / 09:47

   Jaa, mõistan, aga need kausiga on ikkagi selleks vist, kui toit juba asisem on. I’ on hetkel hambutu püreebeebi ja söömine koosneb peamiselt..suu ja kõhu pühkimisest :D Marlist rätikud on alati kõrval, kuid ta aktiivse loomu tõttu pean vahel ka niiskeid salvrätte kasutama.
   Ja tead see suu pühkimine on tegelikult ikka kasulik, minu meelest. Hiljem on tal ju pudipõlle asemel samas kohas salvrätt.
   Õde kasutab juba kausiga versioone ja mul on tegelikult ka üks taskukesega- Elodie Detailsi oma. Aga noh..ega seda püreed sinna taskusse ei lähe küll :D Ükskord oli tilk vett.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *