Mu külmetav kapp!

Külmkappe on mul elus olnud mitu, aga ainult üks nendest mu enda välja valitud ja täitsa uuena kasutusse saadud. Kuigi, võiks eeldada, et elukohti vahetades oleks see üsna esimene asi, mida välja vahetada sooviks, siis me pole seda varem teinud. Meie Mereranna kodus läks kogu jõud korteri remontimisele, ja kui kord köögi kätte jõudis- kolisime ära. Meie teises kodus, Viimsis, oli aga seina sisse auk just selle külmiku mõõtudes tehtud ja kuna see polnud üldsegi standardne, siis oleks see vaevarikas olnud. Nüüd, Pärnus, oli aga nii, et see külmkapp, mis siin oli, ei olnud eriti hea. Ütleme nii, et me olime harjunud, et asjad külmkapis säilivad ja ilma hoiatamata vanaks ei lähe.

 

 

Niisiis oli meil vaja uut külmkappi. Esmajoones kiikasin oma suuuurt unistust- Smegi. Aga selle hind, ikka veel, võttis põlvist nõrgaks. Kõige lihtsam oleks ju OK, aga meile meeldivad sellised külmikud, kus sügavkülma osa all on. Ja sellised Smegi omad maksavad üle kahetuhande euro. Noh..teinekord.

Meie valikuks osutus Electrolux – EN3455MFX

Mainisin juba, et meile oli oluline, et sügavkülm all oleks. Ega seal mõistlikumat põhjust polegi, kui see, et tänu sellele on kogu ülejäänud osa ju nõks kõrgemal ja nii ei pea põlvili maas kapist sobivat moosi otsima.

Siis oli mulle oluline, et ma ei peaks une pealt teadma, kuhu mune ja liha kapis seadma peab. Õnneks on leiutatud selline külmkapp, mis suudab endas külma õhu ühtlaselt jaotada ja sellele mõtlema ei peagi. Selle funktsiooni nimi on Intelligent FreeStore.

 

 

Siis oli mulle oluline, et kõik kaua värske ja hea püsiks. Selle tagab mulle TwinTech FrostFree süsteem. Nimelt on sellel külmkapil sügavkülmutus osal ja tavalisel kapi osal eraldiseisvad õhujahutussüsteemid ja nii suudetakse tagada õige niiskustase mõlemas osas.

Ja natukene võlus ka see, et selle ukse küljes saan asju seada nii, nagu ma ise tahan. Need plastikust kastid käivad ära ja saan uksel olevatel “siinidel” neid enda soovi järgi asetada. Ülimõnus. Sest tegelikult saan neid ka ära võtta ja mul vist ei olegi kõik hetkel küljes.

Ka valgus on sellel kapil väga hea ja on samuti jaotatud ühtlaselt. Mitte, et väiksem valgusvihk mul CocaColat üles leida ei aitaks, on see aga siiski mõnus lisapluss.

Sügavkülma osa koosneb kolmest hästi mahukast sahtlist. Need on nii suured, et meil vist üle ühe kunagi kasutuses polegi. Seal hoiame muidu külmutatud juurvilju, külmutatud marju, mu lemmikuid Härmavilja friikartuleid (jep, cocat juba nägite), pärmitainast ja igasuguseid kotikestega külma pandud muid asju- tilli, piparmünti ja muud sellist.

 

 

 

Ja muidugi oli meile oluline energiaklass, mis on sellel tegelasel A++.

 

 

AGA! Üks asi, mis mind alati on häirinud, on see, et kuidas külmkappe korras hoida! Need riiulid ei ole ju tavalistel Euroopa külmkappidel kuigi laiad ega sügavad ja asju üksteise otsa pannes on väga tüütu alumisi kätte saada ja neid toidutegemisel kasutada. Niisiis oma viimasel IKEA reisil (Riia oma on kui õnnistus!), haarasin riiulilt neli valget karpi ühes. Ühte panin kõik juustud, teise kõik vinnutatud vorstid, kolmandasse I. smuutid ja juustud ja neljandasse mõned muud enim kasutust leidvad asjad. Nii on külmkapp visuaalselt palju korralikum ja ka kokkamine on mõnusam. Minu meelest.

Lisaks kasutan külmkapis palju IKEA klaasist kausse koos õhukindlate kaantega. Nendesse panen õhtusöögi ülejääke, mida on hea järgmisel päeval lõunaks süüa, lisaks juustud ja vorstid, et oleks kiirem ja mugavam hommikusööki pakkuda ja tihti ka valmis lõigatud kurgiviile või õunalõike.

Mis on Sinu külmkapi nipid ja trikid, mis ma üle saaksin võtta? Kui tihti sa külmkappi vahetanud oled? Kas iga kolimisega ostad kohe uue kapi, või lepid pikalt vanade elanike pärandusega? Mis sulle külmkapi puhul oluline on?

 

Postitus ilmub koostöös Electroluxiga

 

 

Share:

7 Comments

 1. Muhv
  19/09/2018 / 23:19

  Ma ei hoia kunagi tomateid külmkapis. Enamiku puuviljade koht on meie kodus ka ikka laual puuviljakorvis, mitte külmikus, kus nende maitse kaob. Kindlasti ei hoia ma aga avamata konservipurke külmikapis. Esiteks on see ruumi raiskamine, sest pole mingit vajadust neid külmikus ladustada. Teiseks kuluks hiljem toidu tegemisel nende soojendamisele ju rohkem elektrit. Šokolaad käib kah pigem ikka tavalises kapis kui külmikus, kus selle tekstuur ebameeldivaks muutub. Aga eks igaühel omad harjumused ja loogika :)

  • Miramii
   Author
   20/09/2018 / 00:02

   Tomateid kasutame me ühes päevas nii suurel hulgal, et külmkapis hoidmine neile küll liiga ei tee. Puuviljad kutsuvad aga külla puuviljakärbseid ja pole veel tähele pannud, et kümlkapis hoitud apelsin kehvemini maitseks. Samas, ma pole ekspert ja rahul üsna vähesegagi. Konservid on külmkapis ja ruumi ei varasta, aga peamine põhjus on selleks see, et neid poleks mitte kuskile panna. Ülemised köögikapid on alles tulekul ja alumised kõike mahutada ei suuda. Ma ei usu, et..elektrikulu, nüüd nii märkimisväärne on :D
   Ja külmkapi śokolaad on minu meelest parim :D

   Aga tegelikult polnud ju üldse see postituse teema, kes kus mida hoiab :D Võin selle kohta eraldi teha. Teadsin kohe, et selliseid kommentaare tuleb, sest kunagi sattusin ühele postitusele, kus oli sama teema. Läks lausa naginaks- kes kus mida hoiab. Kõigi meelest on ju nende viis ainuõige :P

 2. Nell
  20/09/2018 / 18:31

  Meie majas on külmiku juures üsna oluline suurus. Ära peaks mahtuma nii igapäevane söögikraam kui ka mõningad varud. Lisaks võiks sügavkülm lisaks “hädaabi” pelmeenipakile mahutada talveperioodiks marju-toormoose-ürte jms. Meie praegune külmik enam hästi kõigile neile kriteeriumitele ei vasta. Ostsin selle üksi elades ning toona oli see väga suur ja ruumikas. Preagu perega oleks veidi rohkem ladustamisruumi vaja. Mulle sümpatiseerivad side-by-side kapid. Need tunduvad sellised, et tavakülma osa on mahukas ning kui lisada veel täiskõrguses sügavkülm siis jahutaks kuis jaksaks :)

  • Miramii
   Author
   22/09/2018 / 22:28

   Jaa! Need on küll lahedad. Ja kusjuures kuulsingi, et need Eestis eriti popid pole. Aga ehk trend tõuseb ja on peagi rohkem saada! Mulle ka suured meeldivad. Teises kodus on kahe uksega küll, aga nii, et need avanesid ikka..nn. ühte kohta.

 3. 21/09/2018 / 20:40

  Kuule! See valgete korvide idee on MEGA! Kuidas ma ise selle peale tulnud pole, et sarnaselt kõigile teistele maailma kappidele saab ka KÜLMKAPPI niiviisi organiseerida? Ma olen valgustatud.

  • Miramii
   Author
   22/09/2018 / 22:27

   Onju :D Ma tegelikult suurt organiseerida ei oska (loe: pole kohtigi, mida organiseerida), aga see külmkapi asi on mind koguaeg häirinud! :D Nüüd OK! Saan jälle magada. :D

 4. Merle
  18/10/2018 / 15:21

  Äkki jagad, mis nende valgete kastide nimetus IKEA-s on? Oleks külmkappi samasuguseid vaja, ent mitte kuidagi ei leia neid ei Soome ega Läti kodulehelt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *