Loo ise – Anna Lutter

Kuna meie suvi on selline nagu ta on- heitlik, siis ei jõua ma õue päikese kätte jalutama just nii palju kui  talvel sellest unistasin. Olgu, ka väga ilusate ilmadega ma koduhoovist tihti kaugemale minna ei saa, sest üks noor daam ei armasta vankri jalutuskäike nii palju kui mina. Ta on nimelt veendunud, et süles on teekonnad poodi ja tagasi hoopiski lõbusamad ja uhke Cybexi vanker võib ka üksi sõita. Ja nii me siis oleme- terrassil, murul ja linaga jalutuskäikudel lähitänavatel.

Kuna lõunauned koduses keskkonnas mööduvad, siis tihti leian end mitte midagi tegemas, noh, siis kui koristamiseks mahti pole ja kõik muud olulised asjad samuti tehtud. Preili kõrvalt lugemiseks pole ammu aega olnud ja nii ma ei mäletagi, kuhu mu viimati loetud raamat asetatud sai. Aga sellest pole midagi, sest Annal tuli välja uus raamat, mis mõneks ajaks teisi enda kõrvale ei tahagi!

 

 

Loo ise- 25 ideed tuppa ja õue on ideaalne teos neile, kes oma kodus end muudkui rahutuna tunnevad ja aina midagi teha tahavad. Ja neile, kes internetis nähtud piltilusaid asju ka endale tahaks, aga ei soovi mitte kuidagi poe hinda maksta. Nii peidabki see raamat endas rohkelt ideid ja õpetusi kõige kodus paikneva kohta- tee ise unistuste riiul, äge piknikukast, betooni sisse valatud lipuhoidjad või tuledega täht, mis ju nii-nii populaarne on, aga poes hingehinda maksab.

Kõik õpetused on lihtsad ja pea iga projekti juures on ka näpunäiteid, mida silmas pidada. Õpetused on välja toodud sammudena ja peaksid olema jõukohased igale täiskasvanule (…või nende meessoost kaaslasele :P). Minu lemmikuks projektiks sai peatükk nimega “mitme kilo jagu tekki”, mille kindlasti ära tahan teha. Mis see on? -Vaata ise raamatust järgi ja vean kihla, et leiad ennastki peagi õmblusmasinat vuristamas.

Mina leian, et sedasorti raamat on ideaalne kingitus just kooli lõpetanud noorele, äsja uue kodu saanud paarile või tahtmist-tegemist täis sõbrannale. Arvad sama? Siis on sul vedanud!

 

 

Nimelt saab üks õnnelik selle raamatu täitsa endale, päriseks! Selleks ei pea tegema muud, kui kirjutama kommentaaridesse oma isetegemistest. Kas teed DIY projekte tihti? Kas tulevad alati välja? Kas oled seni kartnud midagi ise korda saata? Ja ära unusta lisamast ka oma e-maili aadressi, nii saan võitjaga kergesti ühendust võtta! Raamatu loosin välja 28.06! Juhhei!!

Kes aga loosis osaleda ei taha, peab teadma, et raamat on müügil Rahva Raamatus ja Apollos ja on igati ostmist väärt! Loo ise! :)

Share:

55 Comments

 1. Britt
  22/06/2017 / 13:11

  Varem tegin rohkem, nüüd oleks nagu motivatsioonikriis :) Välja tulevad pooltel kordadel, aga eks ma olen selline siuh-säuh-präuh kah :D

 2. Kaisa
  22/06/2017 / 13:35

  Oeh tahaks ka kangesti kuuluda nende isetegijate hulka, kuid tihti leian ennast siiski kergema vastupanu teed minemast ehk siis asju poest ostmast.

  Kuigi isetehtud asjad on väga ägedad ja tegija moodi, siis usun, et selle raamatu abil saaksin ehk ka endale mingisugusegi isetegemise pisiku külge :)

 3. 22/06/2017 / 13:38

  Ma armastan DIY projekte, kuid 99% asjadest, mis ma (täiesti ise) teen feilivad. Mul ei ole kannatlikkust! Õnneks on mul aga abikaasa, kel on nii kannatlikust kui oskust minu ideed teostada ja temal vastupidiselt mulle tulevad asjad 99% välja.

 4. Kaie
  22/06/2017 / 13:50

  Ma olen ikka suht diy fanatt ja samuti minu mees. Oleme ise teinud vannitoa sisustuse, esikukapi, magamistuppa renoveerinud lampe ja kapikesi, lastetuppa voodi ja mängumaja, suurde tuppa riiulid ja rõdule mööbli. See raamat annaks ilmselt veelgi inspiratsiooni juurde.

 5. Anne
  22/06/2017 / 14:14

  Aeg-ajalt ikka juhtub, viimasel ajal kuidagi harvem, aga ideid on pea täis küll… Suvel laste kõrvalt kuidagi keeruline aega näpistada… järgmine plaanis olev projekt on igatahes väike kolmnurk nagi garderoobi, et kõik ilusa ilmastiku riided ära mahuks :D

 6. Olga
  22/06/2017 / 14:18

  armastan DIY ❤️ Praegu beebiga kodus istudes see raamat oleks suurepärane inspiratsiooniallikas!

 7. Merje
  22/06/2017 / 14:36

  Väikese lapse kõrvalt on tegemised harvemad, kuid aega leides naudin ikka täiega. Uusi ideid oleks kohe kindlasti vaja.

 8. 22/06/2017 / 14:39

  Meeldib väga ise teha. Mõned korrad olen mäkerdanud kriidivärvidega ja paarile kummutile uue näo andnud. Seda vist võiks lõpmatuseni teha ?Lisaks väiksed tegemised. Kui ikka hea idee leiab, siis tahaks kohe järgi proovida ?

 9. Jana
  22/06/2017 / 14:52

  Mulle meeldib kangesti igasuguseid asju katsetada- kord on need heegeldamise/tikkimise/kudumise vallast, siis meisterdan midagi või katsetan ajalehest punutisi. Viimaseks katsetuseks oli väike lauake, täieliku taaskasutuse vormis ;). Pidev rahutus sees, seega otsin muudkui uusi ideid , sest niisama istuda ei malda kohe kuidagi ;)

 10. Kaie
  22/06/2017 / 15:25

  Oo, ma olen kogu aeg suur isetegija olnud. Pigem kiirelt valmivad asjad on minule sobivamad seni. Nüüd on viimased üsna mitu aastat pausi olnud sellisel lihtsal põhjusel, et üürikodus pole midagi ägedalt suurt saanud ette võtta (no mingid korvid jmt on pisike tilulilu). Nüüd aga on mul uus tuhin sisse tulnud ja unistan vaikselt järgmisest kodust. Sellega koos ka omanäoliseks tegemisest täie rauaga, sellest võiks saada siis esimene eluase, kus täiesti teadlikult tahan sisekujunduses hoida üht joont ja seda eelkõige isetehes. See mõte paneb hinge laulma lausa! Unistada ja planeerida on tore! …ja kõige toredam asi ära teha ja isetehtust seda mõõõõnusat rahulolevust tunda.

 11. Helina Spiegel
  22/06/2017 / 15:39

  Soovin loosis osaleda et midagi põnevat meisterdada!

 12. Epp
  22/06/2017 / 15:40

  Vaatan siin kodus ringi ja pean tõdema, et silmaulatuses pole mitte ühtegi asja, mis ma ise teinud oleks…kodu on uhiuus ja seinad nii valged ja kõik puhas ja puutumata ja tühi – nüüd olekski aeg hakata kodule mingit nägu andma oma isetegemisega! Hea meelega ammutaks Anna raamatust ideid :)

 13. M.
  22/06/2017 / 16:24

  Kui alles kolisime oma koju siis tegime DIY projekte tihedamini. Olime ja oleme siiani tulemustega rahul :) Anna raamat oleks heaks motivatsiooniks taaskord millegi uue loomiseks! ?

 14. D
  22/06/2017 / 17:17

  Mulle meeldib küll asju ise teha ja olen ka teinud- tikkinud, õmmelnud ja isegi Anna blogist inspireerituna olen ühe ägeda vannitoavaibaga hakkama saanud. Aga tahaks teha veel rohkem- eriti kuna ees seisab uue kodu sisustamine. Seega, see raamat oleks just see, mida vajan ?.

 15. Mari
  22/06/2017 / 17:40

  Teen aeg-ajalt ikka mingeid asju. Lõpptulemus on 50-50. Osad jäävad poolikuks, osad on ilusasti lõpetatud ja kasutuses. Rõõm on teada, et vähemalt mul on seda alustamise julgust ning ka pooleli jätmise julgust, kui asi poole pealt enam midagi ei paku või lihtsalt viitsimine otsa saab. Viitsimise taha jäävad asjad leiavad õnneks mõnikord ka oma õnneliku lõpu valmisprodukti näol :)

 16. Karmen
  22/06/2017 / 18:27

  Viimasel ajal olen vähe DIY-projekte teinud, sest magistrantuuris õppimine on võtnud kogu vaba aja, mida varem meisterdamiseks ja käsitöö tegemiseks kulutada sai. Siiski – talvel kudusin sõbrannale sünnipäevaks säärised ja eelmisel nädalal kritseldasin sülearvuti ümbrise tegemiseks visandeid paberile. Loodan, et suvepuhkuse ajal on rohkem aega muuhulgas ka isetegemiseks.
  Anna uut raamatut tahaksin küll väga. Sirvisin poes ja näpud sügelesid võrgust riiuleid tegema, sest panipaigas on juhtumisi tükk sobivat võrku ootel.

 17. Ella
  22/06/2017 / 18:46

  Voh see on asjalik loos, teema käib minuga ikka läbi aegade käsikäes. Nii kaua, kui mäletan, olen midagi ikka meisterdanud, hea meelega võtaks töölt vabaks ja meisterdaks veel rohkem. Kui siin enda ümber korraks vaatan, siis rõdul on enda kätega tehtud rõdukast ja rannatool, toas mõned enda valmistatud savi- ja klaasnõud, kell, “teadetetahvel”, pärg, ehteid, pappskultuur jne. Järgmine projekt on välidušš ja väliköök, sest tundub, et elu on sel suvel täitsa õue kolinud ja tundub, et oleks maru vajalikud ehitamised, et elu mõnusam oleks ja menüüs peale grillitud roogade nt ka oleks. Anna raamatust oleks huvitav vahelduseks ka midagi juhendi järgi teha, sest tavaliselt on mu meisterdamised pigem omalooming.

  • Miramii
   Author
   23/06/2017 / 00:34

   Tundub, et sa võiksid hoopiski oma raamatu peale mõelda ;)

   • Ella
    30/06/2017 / 10:11

    Hih, aitäh selle kommentaari eest! Äkki kunagi tõesti! :)

 18. Aigi
  22/06/2017 / 21:00

  Olen suur isetegija, kuigi viimasel ajal on ajapuudusel paljud projektid seisma jäänud. Sageli asjad ka ei õnnestu, kuid see ei takista mind kunagi uuesti proovimast!
  Raamat tundub põnev ja siit saaks palju häid ideid.

 19. Kätlin
  22/06/2017 / 21:24

  Mulle väga-väga meeldib DIY projekte teha ja ise nokitseda. Enamasti olen ma asjadega väga rahule jäänud, sest need on ju ikkagi enda tehtud ja enamasti ka odavamad kui poest osta. DIY projektide juures on üks asi, mida ma tahaks veel õppida, aga seni pole jõudnud- õmblemine. Raamat tundub väga huvitav ja täpselt minu sugusele DIY fännile.

  • Miramii
   Author
   23/06/2017 / 00:33

   Ma tahaksin ka, et oskaksin õmmelda. Mul on üsna hea masin, aga annet poest masinaga kaasa ei antud :(

 20. Liina
  22/06/2017 / 21:46

  Mulle väga meeldib ise meisterdada ja oma kätega asju valmistada, jäävad kohe palju erilisemad ja südamelähedasemad. Tavaliselt otsin/leian inspiratsiooni pinterestist, aga oleks väga mõnus vaheldus teha seda hoopis sellisest toredast raamatust. Suurem osa ettevõtmistest õnnestub, vahel ei tule küll päris nii välja nagu algul planeeritud, aga sellegipoolest vahvad,

 21. Moonika
  22/06/2017 / 21:49

  Isetegemine meeldib mulle väga ja enamasti tuleb ka välja. Kuid on ka olukordi, kus olen pidanud midagi mitu korda ümber tegema enne kui lõpptulemusega rahule jään.
  Viimane DIY projekt oli esikusse peegliraami tegemine. Nimelt oli peegel ilma raamita ning see hakkas mind lõpuks häirima.
  Üks õhtu tekkis idee teha köiest ääred, aga parasjagu ühtki köit kodus polnud ja poodi ei saanud ka minna. Olemas oli aga 1mm paksune linane niit suures rullis. Niidi kerimist oli omajagu, aga mis sa teed, kui on vaja nüüd ja kohe ega kannata enam minutitki oodata, rääkimata siis veel ööst. Igatahes keritud see sai ning valminud “köied” punusin kokku nagu tavalise punupatsi, mille siis kinnitasin kuumaliimipüstoliga peegli külge. Ma nüüd ei tea, kas sellest kirjeldusest on aru saada, aga tulemus sai väga äge ja on kindlasti aega ja vaeva väärt.

  • Miramii
   Author
   23/06/2017 / 00:32

   See kannatamatus, on meil ühine voorus :D Kuigi minu asjad on lõppenud pigem, noh, mitte väga positiivselt :D Elukaaslane ikka aegajalt meenutab, kuidas mul oli seina KOHE auke vaja, et pilte riputada ja olin veendunud, et haamri ja naelaga saab betooni sisse edukalt auke teha. Noh, ei saanud :D

 22. Kätrin
  22/06/2017 / 23:29

  Mulle väga meeldib nokitseda ja midagi ise teha, aga aega tihti napib. Minu viimane suurim projekt oli tütre esimeseks sünnipäevaks kutsete tegemine, ligi meetrise põrandal seisva number 1 tegemine ja need kolmnurksed lipukesed seinale tütre nimetähtedega. Mina ise jäin väga rahule ja ka teised kiitsid, et ilusad kutsed ja kaunistused olid :) mu instagramis peaks neist pilt ka olema (k2trinv). Uus projekt mis ees ootab on maja-voodid lastele.

  • Miramii
   Author
   23/06/2017 / 00:30

   Vaatasin ja tõesti ilusad asjad. Eriti see nr. 1 :)

 23. Merike
  22/06/2017 / 23:49

  Isetegemine on tore tegemine :) Mulle meeldib heegeldada, nt mütse, mänguasju. Samamoodi meeldib mööbli ümber tuunimine, minu puhul tähendab see seda, et Sõbralt Sõbrale poest ostetud (tavaliselt) pruun mööblijupp saab uue (tavaliselt) valge kuue. Minu seni põnevamad projektid on olnud tikkimisraamidest ja linikutest unenäopüüdjate tegemine ja eelmine suvi proovisin oma käel muhu tikandist inspireeritud portselanimaali. Aga nende isetegemise projektidega on mul nii, et need võtan ette siis, kui mul on väiksem või pikem puhkus. Stressirohke töö vahepeale see mul kuidagi ei mahu. Lisaks meeldib mulle väga pinterestist ideesid otsida ja lugeda/vaadata isetegijate blogisid, sealtki on mõni asi mällu salvestatud. Nii et ma väga loodan, et kunagi on ka mul see Anna äge raamat, raamatupoes olen näpus hoidnud ja sirvinud, aga oh! kodusesse raamaturiiulisse polnud seda võimalik hetkel tuua. Soovin kõikidele diy-fännidele inspireerivat suve!

  • Miramii
   Author
   23/06/2017 / 00:28

   Sul tunduvad küll kuldsed käed olevat :)

 24. 23/06/2017 / 01:17

  Ega sellistega lihtne ei ole, kui pea muudkui töötab ja käed sügelevad. Siis juba ammu keegi ei imesta, kui koju tulles diivanit enam toas ei ole ja lapsed pidevalt uut tuba nõuavad. Esimene laps muidugi suudab mulle juba pika puuga ära teha, aga õnneks tal veel seintest ja diivanitest jõud üle ei käi.

 25. Kerli
  23/06/2017 / 01:21

  Mul on rumal haigus kangaid kokku osta. Kangapoes ideed jooksevad peas nagu film, mida mingist kangast teen. Kodus pesen kangad läbi ja nii nad seal virnade viisi seisavad. Enne laste saamist vuristasin ikka iga suvi endale paar uut outfitti õmmelda. Nüüd vahel õmblen nt paar tundi ööune arvelt vahetult enne lennukile astumist. Aga kui koolis vihasin kudumist ja heegeldamist, siis pean tunnistama, et neid viimaseid käsitöö võtteid olen viimasel ajal enim harrastanud, oma lemmiku õmblemise ees, maakoju kaks põrandavaipa, laste mänguasja korv ning beebitekid on emme ikka neile varrastelt ja heegelnõelalt poetanud. Aga suvi on ju ees ja teadagi on Eestimaine suvi kesise võitu, siis puhkuselainel olles, võiks Anna raamatu seltsis inspiratsioon peale tulla küll.

 26. Jaanika
  23/06/2017 / 07:57

  Ma olen pigem Pinteresti hoarder ja reaalselt võtan tegevusi ette harva. Praegu on ajaga nagu ta on, aga kui vabadust oli rohkem, siis teinekord ikka. Teeb hingele head. Kõige parem osa on see, kui saab tehtud tööd pildistada. Vot see on mõnus. Kui ei loo, siis tekib tunne justkui midagi oleks puudu. :)

 27. Agnes
  23/06/2017 / 08:36

  Mulle väga meeldib nokitseda, kui vaid aega oleks rohkem ? Viimane DIY projekti, mida tegin, oli vaipade heegeldamine. Vaibad tulid väga-väga ilusad ja ehivad nii mõnegi sõbra kodu lisaks minu omale. Antud raamatust saaks uusi ideid, mida suvepuhkusel teostada ?

 28. Triine
  23/06/2017 / 08:43

  Viimane projekt oli voodi ja öökapi värvimine, mis näevad nüüd väga vinged välja. Step2 on rõdu tuunimine- värvida köik valgeks ja lisada riiulid juurde? Mõnikordei kuku diy projektid ootusääraselt välja, aga siis tuleb veidike tuunida asja ☺️

 29. Nele
  23/06/2017 / 13:45

  Minul on pidevalt mitmeid projekte käsil ja naudin isetegemist väga. Hoogustus see just siis, kui lapsed sain ja koju jäin. Teengi põhiliselt neile midagi või koju üldiselt, et keskkond ikka kodukootud oleks. Viimati tegin tipitelgi ja mänguasjakorvid :)

 30. Liisi
  23/06/2017 / 14:16

  Varem katsetasin rohkem. Viimased 2 aastat on kuidagi nii möödunud et pole midagi nokitsenud. Muidu heegeldamise ning toidu valdkonnas katsetasin erinevaid projekte. Muidugi kõik ei tulnud välja. Vahel tuli parandada, vahel ei õnnestunudki.

 31. 23/06/2017 / 15:14

  Õudsalt meeldib ise igasugu asju valmis teha, kuid minu puhul on see selline kätte võtmise asi. Kui tuhin peale tuleb, siis võin terve päeva ühe põneva DIY projektiga tegeleda ja selleks, et see tuhin peale tuleks on taolised blogid nagu Sul ja ka raamatu autoril Annal väga vajalikud, ma leian :) Oh, kuidas tahaks seda trükivärsket teost lehitseda!

 32. Tuuli
  23/06/2017 / 20:28

  Kunagi sai ikka ise lihvitud, värvitud aga nüüd on lapse lasteaia esinemiskostüümid:)

 33. Johanna
  24/06/2017 / 09:44

  Mulle tohutult meeldib meisterdada. Alates kaartidest kuni mööblini. Viimane millega tõesti rahule jäin oli üliambitsioonikas õnnitluskaart. Aga vanematest lemmikud elutoalaud ja kassipesa vanast kohvrist ning vahva oli paper mache hiiglasliku kuldse hoiupõrsa valmistamine :)
  Anna raamat tundub selline, millesse koheselt armun. Koju tuleb see mul igaljuhul, kas siis loosiõnnega või raha vastu vahetades :)

 34. Helena
  24/06/2017 / 15:04

  Ma olen selline..naiivne üritaja DIY projektidega, mõtted on grandioossed ning väge täis, reaalsuses ei tule asjad välja, aga üritan beebisamme teha ja selliseid väiksemaid asju nokitseda (ala savipottidest värvilised ja kaunistustega hoiukohad, kassile mänguasju, tekid/padjad jne). Aga loodan, et raamat oleks vinge inspiratsioon ja tekitab sellise väge täis tunde jälle, mis vahepealsete feilidega on kaduma läinud :)

 35. Helin
  25/06/2017 / 12:50

  Üldiselt DIY projektide puhul teostan neid, mis on lausa rumalalt lihtsad ja kuna nad nii lihtsad on, siis nad on enamasti ka õnnestunud :).

 36. Maris
  25/06/2017 / 17:58

  Paar DIY projekti ootavad hetkel, et puhkus hakkaks ? Pole seni küll suur meisterdaja olnud, aga uues kodus tahaks kangesti ise käed külge panna, et kodu ikka omanäoline oleks ?

 37. Mari-Liis
  26/06/2017 / 00:29

  Mulle väga meeldib ise igasuguseid erinevaid asju teha. Heegeldada, kududa, õmmelda, mööblit värvida jne jne :). Hetkel aga pole väikse lapse kõrvalt niipalju vaba aega, et kõiki mõtteis olevaid asju teostada ja nii need ideed kõik ilusti oma aega ootavad. Viimati värvisin nt šabloonidega puidust kaste. Väiksemale lapsele mänguasjade jaoks, suuremale meigi ja muude (ilu) vidinate tarbeks ning sõbrannale sünnipäevaks. Anna raamatust leiaks kindlasti veel mitmeid lahedaid ideid mida ise järgi proovida teha :)

 38. Marin
  26/06/2017 / 08:36

  Meie peres käivad asjad tavaliselt niipidi, et mina aitan ideede osas ja mees meisterdab valmis – tal lihtsalt on seda osavust ja oskust kõiki tööriistu kasutada jageniaalseid insener-tehnilisi lahendusi välja mõelda :) Aga aitan ikka ka nii palju, kui suudan. Vajadus ise teha tuleb aga sellest, et poest lihtsalt ei leia meie visiooniga kokku sobivaid esemeid. Viimati said valmis 3 betoonist valgustit, mis ripuvad punase tekstiilkaabli otsas ja järgmine projekt on köögisaare valgusti, mille planeerime vineerist teha :)

 39. Liisi
  26/06/2017 / 17:07

  Olen üsna mitmes valdkonnas suur isetegija, kuid viimastel aastatel määrab asja teostuseni jõudmine aeg. Õmblen riideid nii endale kui teistele, samuti kodutekstiili. Viimasel ajal on tegevused olnud rohkem puitmööbli renoveerimise ja remondivaldkonnas. Uue kuue on saanud mitu kappi ja söögilaud toolidega ning kodu siseuksed. Mida rohkem ette võtan, seda julgemini ja suurema lennuga lähevad mõtted ka uutele projektidele.

 40. 26/06/2017 / 23:55

  Viimane DIY projekt oli lapse sünnipäevaks kaunistuste tegemine 9 kuud tagasi. Sealt edasi tegelesime ehitamisega (tegelikult ka suures osas DIY) ja nüüd oleks aeg kodule viimane lihv anda DIY projektidega. Mõtteid on palju, aga teostuseni pole jõudnud.
  Palun anna vihje, kas sealt raamatust võib leida ka ümmarguse riputatava peegli õpetuse?

 41. 27/06/2017 / 15:28

  Finantsilistel kaalutlustel olen päris palju ise remonti teinud, mööblit restaureerinud ja värvinud, riiuleid ehitanud jne. Enamasti on sellel ka lisapluss, et siis saab sellise, mis meile mahub, kuna meil ruutmeetreid vaid 35 ja harilikult vaja kõike kõige väiksemat. Remondiosa enamasti tuleb välja, väiksemate asjadega tahaks aga tihti, et näeks kuidagi klanitum välja. Üldse ei tegele õmblemisega, sest kooliajast trauma ja kannatust pole kopikagi eest, aga tahaks.

 42. H
  27/06/2017 / 21:28

  DIY projektid on alati hästi südamelähedased olnud, kuid õige tegemise tuhin tuli nii loomulikult koos esimese lapse ootusega. Veetsin tunde, kui mitte päevi Pinterestis, et leida ägedaid ideid oma beebi tuppa. Nt selle asemel, et maaler kutsuda otsustasime ise lapsetoa seinale said mäed joonistatud. Ägedad said! Tahtsin lapse sünniks ilusaid puidust klotse, mis haakuks toa värvigammaga ning oleks värvitud lapsele ohutute värvidega. Need tulid samuti ägedad välja (tähtede ääred on natukene ”karvased”, aga kaugemalt vaadates ei ole sellest hullu ;) Järgmine kord muudaks natukene tehnikat, et tulemus oleks kvaliteetsem). Jõuluvanalt sai küsitud ka õmblusmasin, et põnnile voodipesu ning riideid õmmelda. Tahaks vahvamaid ja eriilmelisemaid riided kui kaubandus seda pakkuda suudab. Samuti parematest kangastest, mis ka pisipõnnile ohutumad. Neist asjadest võiks lõputult rääkima jääda, sest Eestis on veel beebiasjade turg väljaarenemas. Enne seda kui Balula hakkas mängukaari tegema, meisterdasin pisikesele ise ühe sellise valmis. Sh tegin juurde vahetatavad jubinad, mis nüüdseks juba ära mängitud. :D No ja siinjuures jätan välja selle, et IKEA asjadest on samuti oma tuuningud tehtud, mis on saanud ka külalistelt heakskiidu. Ootejärjekorras on veel palju rõõmu valmistavad asju, sh nt IKEA häkk laste narivoodist. Ei jõua ära oodata, et uuesti pintsel või pastakas kätte võtta! Anna raamat oleks mulle tõeline kink, sest senimaani olen rohkem ise konstrueerinud ja välja mõelnud. Nii hea oleks vahelduseks ka õpetussõnade järgi tegutseda ning teada, et tulemus on kindasti ÜLIÄGE! :) Minu käed juba sügelevad selle mängutelgi ja nimetähe loomise järgi. Sellest ei hakka rääkimagi kui palju rõõmu see ühele lapsele valmistab!

 43. jana
  28/06/2017 / 12:08

  Viimane tõeliselt õnnestunud DIY projekt oli seinalambid! Need riiulikandurist, mis varsti vist kõigil kodudes:) Tulemus jäi täpselt nagu soovisime! Lisaks võõpasime oma köögi ise kriidivärviga valgeks!

 44. Eva-Liisa
  28/06/2017 / 12:09

  Olen 100% igasuguste DIY projektide poolt! Olen tähtkujult kaksik ning selle tõttu vajan pidevalt mingeid muutusi ja ümberkorraldusi enda ümber. Minu õnnetuseks olen ma kohati siiski üsna vaimuvaene ja enamus mu isetegemistest kukuvad läbi :D Olen suhteliselt kärsitu tegutseja samuti…aga juhendeid oskan hästi lugeda ning nende järgi nokitsedes on mõned vahvad asjad isegi õnnestunud. Igatahes oleks see raamat mulle väga vahvaks abimeheks ning aitaks lõpuks ehk kodu mõnusamaks ja hubasemaks muuta :)

 45. Anu
  28/06/2017 / 13:54

  Väga meeldib ise miskit teha. Pooltel kordadel ei jõua küll lõpptulemuseni, aga see ei ole minu jaoks probleem. Veel meeldib vaadata, kuidas teised miskit valmis saavad ja Anna töid imetlen ka ?.

 46. 28/06/2017 / 14:35

  Minul käib see isetegemine samuti lainetena, kevadeti olen eriti inspireeritud ning ka talvõhtutel on mõnus sumeda valguse käes nokitseda :)

 47. Kristel
  28/06/2017 / 15:31

  Umbes 10 korda aastas võtan mingi projekti käsile. Tulemus sõltub enamasti ettevalmistusest – kui on olmid mahti ja püsivust korralikult eeltööd teha, siis on täitsa kenasti tulnud välja. Teinekord hooga asja kallale asudes on tulemuseks feil – nt kriidivärviga rikkusin korraliku söögilaua.

 48. Jana
  28/06/2017 / 16:31

  Viimati tuunisin lapsele IKEA laua ja toolid (kriidivärv ja kleeps). Üldiselt mulle meeldib meisterdada, aga alati pole mahti ja ideed.

 49. Riin
  28/06/2017 / 21:19

  Ma ütlen ainult, et olgu neetud see päev, kui ma Pinteresti esimest korda lahti tegin :D nii palju mõtteid, nii palju poolikuid käsitöö asju ja nii vähe kannatust… :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *