Küsimused, mis ootavad vastuseid!

Olen teiega paar korda seda mängu mänginud, aga teeme veel! Nii, lume puhul. Tegelikult vahepeal juba lubasin teil küsimusi küsida, kuid siis tuli ette midagi väga tähtsat ja lükkasin vastamise tulevikku. Lisan need siia koos vastustega. Uued pange aga kommentaaridesse ja need saavad ka õiglased vastused! Tore mäng, eks.

DSCF8857

 

Kus sa töötad?

Olen sellest palju rääkinud. Olen Kinnisvara24 inspiratsiooniallika sisu looja.

 

Kus sa elad?

Viimsis. Elan siin juba kolmandat korda. Esimest korda kolisin siia ülikooli ajal ja jagasin korterit 3(!!) poisiga. Mu tuba oli tegelikult päris lahe- suur ja rõduga. Korter kus elasime oli tegelikult remondine ja nii sain loa oma toa seinad veinipunaseks värvida. Ühe seina kleepisin täis aga fotosid- maast laeni, mis nägi tegelikult üsna huvitav välja ja sobis sellesse aega ja sellesse konteksti. Sealt kolisin Kalamajja ja sealt Vanalinna, kus olin pea 5 aastat.

 

Kuidas saada OMA kodu?

Minul on vedanud ja olen selle üle väga väga tänulik. Minu esimese korteri ostsid mulle vanemad. Kui selle maha müüsin, saime raha uue kodu sissemakseks ja seda väga suures osas ja seetõttu pole meil laene, mis põlvist nõrgaks võtaks. Kuid soovitan Sinul raha kõrvale panema hakata ja olla mõistlik ning kaval. Säästmiseks on mitmeid võimalusi ja kui on siht silme ees, pole see ka väga raske. Aga mida ma soovitan, on alustada kodust mis on sellel hetkel mõistlik. Ära mõtle enda peale 10 aasta pärast vaid mõtle endale praegu ja kui oled üksi elav noor inimene, kel raha napib, siis pole tark muretseda korter kus ruumi neljale pereliikmele. Osta väikene kodu, mille saad lihtsalt omade vahenditega korda teha ja kui aeg küps- saad selle hulka kallimalt maha müüa ja edasi liikuda. Toon näitena, et minu esimene kodu maksis 57000 ja müüsin selle kahe aasta pärast maha hinnaga 90 000.-

 

Kes on Sid?

Sid on minu maailma parim koer-poiss kes on minuga veetnud 9 aastat. Võtsin ta kui kolisin esimesse üürikorterisse ja nii on ta minuga reisinud läbi aja ja läbi mu tähtsamate aastate. Sidiga on üks naljakas lugu ka- elasin Kalamajas, kus oli suur sisehoov ja kuhu korteriomanikud oma koeri lahti lasid. Nii armastas ka Sid seal aega veeta. Ühel päeval aga lasi (alkoholiprobleemiga) naaber ta aiast välja ja läinud ta oligi. Sid kadus ära juuli kuus. Otsisin nagu segane, kleepisin kuulutusi, helistasin, käisin igal õhtul teda hüüdmas ja olin väga murtud. Sain 2 kuud igal päeval kõnesid, et teda on kuskil nähtud ja tormasin kohale, kuid seal polnud kunagi kedagi. Sain ka kirja ühelt soomes elavalt naispaarilt, kes ütlesid, et nad vist leidsid ja lubasid pildi saata. Pildil oli üleni pruun taks, kes minu oma kahjuks polnud. Möödus veel kuu ja kirjutas see sama naispaar- “me saadame uue pildi, eelmine oli halva kvaliteediga”. Uuel pildil oli minu Sid!!! Ja selgus, et Sid oli jooksnud vanalinna, seal Nimeta Baari ja naispaar oli ta endaga kaasa, Soome viinud. Long story short – vanemad pidid naispaari ja nende sõbranna laevapiletid kinni tasuma, hommikusöögi ostma, auto eest maksma ja sain koera tagasi. Vähemalt on…Soomes käinud.

 

Kas sa teenid oma blogiga raha?

Jah, teenin küll.

 

Kuidas leida koostööpakkumisi?

Ma ei ole neid otseselt leidma pidanud, peale paar üksikut korda päris alguses. Nüüdseks olen jõudnud punkti, kus pean päris paljudele ära ütlema, sest ma lihtsalt ei jõua. Kui oled aga alustav blogija ja soovid mõne ettevõttega koostööd teha, siis pead väga selgeks mõtlema, mida sa talle vastu pakkuda saad. Kas su lugejaskond on selle ettevõtte sihtgrupp? Kas sedasorti postitused on sul enimloetud? Kas see on valdkond, kus su lugejad sind usaldavad? Lihtsalt kirja peale “olen blogija, palun anna”, ei saa vist midagi. Pead endast jätma mulje, et neil on sind vaja, mitte vastupidi.

 

Kas sa annad nõu sisekujunduses?

Ma proovin, aga ma tihti lihtsalt ei jõua. Aga olen tõesti seda teinud nüüdseks päris palju ja seda nii tasuliselt kui ka tasuta.

 

Kas sa oled sisekujundaja?

Ei ole ja ma palun, et keegi nii ei arvaks. Olen tavaline “kodukujundaja” ja armastan oma kodu luua, muuta, sisustada, kujundada. Sisekujundaja töö on palju keerukam ja müts maha nende ees!

 

Kas su kodu on koguaeg sama korras kui piltidel?

Terve alumine korrus- jah. Ülemine? Ei! Magamistuba ei ole kunagi nii sätitud kui piltidel. Kui ma just ei korista või kui keegi külla ei tule. Kontor-tuba on küll enam-vähem selline kui piltidel, aga laual ehk vaid rohkem asju. Me proovime kodus asju hoida minimaalselt ja nii, et igal asjal oleks oma koht. Siis kergem korda hoida :)

 

Mis on su poekotis?

Hmm.. tavapärane nädalane poekott sisaldab- tomateid, bataati, täisterapastat, kus-kuss’i, risotto riisi, porgandit, banaane, pirne/õunu, parmesani juustu, chorizot, suitsulõhe, sidrunit, avokaadot, riisigalette, õrrekana mune, peeti. Millele siis lisanduvad asjad, mida erinevate toitude tegemiseks vaja läheb. Aga see on selline basic. Teeme enamasti kodus ise süüa ja lemmiktoitudeks on minestrone supp, peedipüree supp kitsejuustuga ja lõhe erinevates variatsioonides. Ja…pasta. Ma  a-r-m-a-s-t-a-n  pastat, aga proovime seda süüa 1x nädalas.

 

Kus sa reisinud oled?

Olen külastanud riike nagu Soome, Rootsi, Norra, Holland, Inglismaa, Ameerika Ühendriigid, Itaalia, Kreeka, Saksamaa, Läti, Leedu, Poola, Tśehhi, Slovakkia, Ungari, Austria, Prantsusmaa. Minu suurim-suurim unistus on minna Jaapanisse ja lisaks viibida terve suve Kreekas, Kreeta saarel. See saar on minu paradiis ja minu “special place”. Olen seal käinud vist 6 korda.

 

Nüüd vist on kõik võlad tasutud ja uued võib lisada siia alla kommentaaridesse. Teen need avalikuks siis, kui vastama hakkan.

 

Ilusat lumist kolmapäeva!

 

 

 

 

 

 

 

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *