Hygge

Eile sellel ajal, kui R hilisel õhtutunnil natukene tööasju ajas, sain mina võimaluse Rocca al Mare keskuses ringi silgata. Ega ma palju teha ei jõudnud. Käisin ruttu Marks & Spenceri toiduosas “külalistesahtlisse” asju varumas ja raamatupoes ühte raamatukest taga ajamas. Seda raamatut mida ma soovisin muidugi polnud. See-eest leidsin ühe teise, mille korra juba ostmata jätsin, kuid sellel korral tundus nagu oleks rumal see sinna riiulile vedelema jätta ja nii see kaasa rändaski. “The Little Book of Hygge: The Danish Way to Live Well”, Mike Wiking. See raamat räägib sellest, mida sõna “hygge” tähendab ja kuidas seda oma kodus saavutada. Tore lugemine tee kõrvale ja mul oli ühtlasi ka nii mõnus lugeda just nendest asjadest, mis meie kodus nii tavalised on. Ja tulid meelde need vahvad korrad, kui keegi külaline on öelnud või küsinud, et “kuidas teil siin nii hubane on?” ja ma pole osanud seda selgitada. Nüüd oskaksin küll!

 

 

Ja siis tegin ma eile küpsiseid. Mis on ühe “hyggelig” kodu kohustuslik osa. Jah, ma tean, et need pole üldsegi tervislikud ja sisaldavad endas nurjatu koguse suhkrut, aga kuna R oli haige, siis selline lohutustoit kulus igati ära. Pealegi, on need śokolaaditükid Oslost kaasa toodud Hershey’se omad ja maitsevad no nii-nii hästi.  Retsepti olen ma vist juba triljon korda kirja pannud, aga panen ikkagi lingi, SIIA.

 

 

Ja nüüd, sellel mõnusal kevadisel päeval (jah, ma pole üldse talve usku) teen ma natukene pausi ja lähen oma neljajalgse sõbraga jalutama. Või siis Coffe In’i, kus on jaanuari kuu pakkumises eriti hea kohvijook apelsiniga. Päriselt..see on mega hea. Ja magus. Ja siis võiks osta pisut eukalüptioksi. Ja siis võiks piiluda Shi-Shi outleti ja siis võiks piiluda Selveri gurmeeletis olevaid teesid. Ja siis võiks mõelda milliseid lilli järgmisel nädalal koju tuua, mulle tuleb nimelt üks ajakiri külla. Nii tore! Eriti kuna ma väga ajakirjanikke oma uksest sisse lasknud ei ole, aga otsustasin seekord seda siiski teha. Sõbranna on fotograaf ja lubas hoolitseda selle eest, et mõned minu seatud tingimused ka täidetud saaks.

 

 

Hurraa! 54 päeva päris kevadeni!

Share:

7 Comments

 1. Mariliis
  25/01/2017 / 15:15

  Inglismaal elav sõbranna just rääkis sellest HYGGE-st. Et neil paljud püüdlevad selle poole aga minu kodu pidigi just seesama olema. Kindlasti sirvin raamatut ka.
  Ja nii tore tähelepanek kevade osas!

 2. 25/01/2017 / 17:55

  Nägin ka Rahva Raamatus seda raamatut. Ülihea hinnaga oli aga kuna mul on hetkel kodune koristusmaraton käsil, tundus kuidagi üleliigne seda osta. Siiani hinges kripeldab ja nüüd nägin seda postitust ja tean, et kui reedel linna pääsen, toon koju :D

  • Miramii
   Author
   25/01/2017 / 18:35

   Hehee, mul jäi esimesel korral samal põhjusel ostmata- et poleks liigseid asju ja raamatuid niigi palju jne. Aga nüüd ei saanud enam maha jätta :D

 3. Eleene
  25/01/2017 / 18:17

  Kust saab eukalüpti oksi? Raamatut muidugi vajan nüüd kindlasti ka.

  • Miramii
   Author
   25/01/2017 / 18:36

   Mina ostan enda omad kas Viimsi keskuse lillepoest (oks 0,5), Viru Keskuse lillepoest (oks 1,5) aga sõbranna sai ka Telliskivi Rimi lillepoest (1.-) ja tean, et kuskil Tabasalus on ka. Põhimõtteliselt piilu lillepoodidesse ja need on seal, kus need oksad mida kimpude ilmestamiseks kasutatakse :)

 4. 26/01/2017 / 11:38

  On Sul mingid kindlad lemmikud ka, mida Marks & Spencer’ist ikka ja jälle uuesti ostad?

  • Miramii
   Author
   26/01/2017 / 11:49

   Marks & Spencer Luxury Gold on üks lemmikutest ja siis English Breakfast tea on ka mul alati olemas. Ja lisaks meeldib üks tee jasmiiniga. Aga kasutan neid kotikesi enamasti hommikuti või siis, kui vaja natukene kiiremini oma teejook kätte saada. Muidu proovin ikka puruteedele ustav olla!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *