Hoover Steamjet

Sügisel, kui sõbranna just kolinud oli ja ma ta punasel diivanil jalgu kõlgutasin, hakkas ta järsku ühe masinaga mööda tuba ringi käima. Masin nägi välja nagu tolmuimega, aga ajas tossu välja. See polnud tegelikult mitte mingi tolmuimeja vaid hoopiski aurumopp! Kõrvalt vaadates tundus see nii lihtne ja graatsiline ja kuidagi palju tänapäevasem, kui ämbri ja mopiga ringikäimine.

Nüüd on mul ka selline asi ja..ma ei saaks enam rohkem rahul olla. Minu oma on Hoover Steamjet, müüja soovitas seda lisa küürimisharja tõttu, mis on sobilik suuremale sodile ja mille saab aluse küljest eraldada.

Sellised aurumopid ei vaja puhastamiseks kemikaale, vaid teevad kogu töö auru saatel ära ja kusjuures..nii nad lubavad eemaldada ka 99% bakteritest mis põrandal võimust võtnud, seega ideaalne lastega peredele.

Minul on puidust põrand ja selle tarbeks on see õige valik. Youtube‘i reklaam lubab, et seda saab kasutada ka laminaadil, aga olen kuulnud ka vastupidist. Oskab keegi kommenteerida?

Igatahes, minu kodus enam ämbreid ja moppe ei leidu! Leiaks nüüd mingi uudse tolmuimeja ka :D Robot on olemas, aga ta päris kõigega ka hakkama ei saa..eriti siinse remondi keskel.

hoover-dampfreiniger-steamjet-ssbn-1700-1700-watt-11846799

Share:

11 Comments

 1. 12/01/2016 / 16:28

  Lastega perede kodude põrandatelt ei pea baktereid eemaldama. Pigem tuleb kasuks, kui nad seal on, hoiab hilisemas elus palju tervisemuresid ära, kui maast-madalast on normaalse bakteritega rikastatud keskkonnaga kokkupuude olemas :)
  Aga aurumopid ja aurupesurid on väga väärt tegelased sellegipoolest!

 2. Liina
  12/01/2016 / 18:58

  Meil on ka täispuit põrand, aga just selle “ainult vee” tõttu oleme hetkel aurumopi idee sinnapaika jätnud. Põhjuseks see, et meie põrandat tuleb mingi spetsiaalse vahendiga pesta ja iga väiksem niisama mahakukkunud veetilk võib koleda jälje jätta..

  • Miramii
   Author
   12/01/2016 / 19:30

   Hmm. Huvitav, miks see nii on? Neile vist ideeliselt saab ka kemikaale lisada, aga minul seda vaja pole olnud. Samas ma ei usu, et mul mingi kõrgemaklassi puitpõrand on..ridaelamu siiski ja eeldan, et hoitakse kõige pealt kokku. Kuidas sa puhastad siis? Igal korral spetsiaalse kemikaaliga?

   • Liina
    12/01/2016 / 19:35

    Just, iga kord peab kasutama spets vahendit. Praegu mingi ‘naturaalne seep õlitatud puitpõrandate puhastamiseks’. Ja seda maha ka ei loputata vaid see imendub sisse ja hoiab kauem korras. Ma eeldan, et see siis kuidagi mõjub sellele puiduõlile hästi ja äkki siis pikendab selle eluiga ka seal puidu sees. Igatahes päris tüütu see mopi ja ämbriga jauramine. Ämbrit mööda maja ka ei saa liigutada, sest mopiloputustilgad jäävad ka kohe kõik sisse. -.-

    • Miramii
     Author
     14/01/2016 / 00:38

     See eest on kindlasti ilus põrand :D

 3. LJ
  12/01/2016 / 22:16

  Meie ei saa nt puitpõrandal seda kasutada, kuna peal on õli ja vaha. Sellele ei pidanud selline kuum aur hästi mõjuma. Ise muidu ka unistan sellest . :(

 4. M
  12/01/2016 / 23:28

  Mind ka väga huvitab, kuidas see laminaadil töötab. Olen sellist pikemat aega piilunud, aga kuna korteris on kõigil põrandatel ainult laminaat ja usaldusväärset infot selle kohta, kuidas aurumopp siis ikkagi laminaadil töötab, leidnud ei ole, pole julgenud seda ka osta :(

  • Jane
   17/01/2016 / 00:44

   Minul on Kärcheri aurumopp. Taoline, aga ilmselt vanem mudel, sest mul on kollane: https://www.euronics.ee/t/65421/tolmuimejad/aurupesur-sc-2-premium-karcher/1-512-040-0 ja laminaadi peal töötab väga hästi. Ei mingeid triipe ja põrand pärast läigib. Kindlasti soovitan. Suurim pluss ongi see, et auru temperatuur on nii kõrge, et ei ole vajadust mingi keemia järgi. Ja tegelikult mopiga pestes see pesuvahend nö kuhjub põrandale ja elad bakterite asemel keemia sees hoopis.

 5. 13/01/2016 / 23:08

  kui ma nüüd õigesti mäletan, siis parketi-müüjad rääkisid meile, et lakitud põranda puhul tohib sellist asja kasutada küll ja ei ole ka hullu, kui näiteks tavaline “ämbri”mopp (:D) põrandat pestes natukene märjemaks jääb. aga õlitatud põranda peal ei soovitata, sest see ei taha nii palju niiskust (eriti kuuma niiskust) ja on üldse vedelike jms osas kapriissem. see käib siis täispuidust põrandate kohta, laminaadi kohta ei tea üldse.

 6. HK
  23/04/2016 / 18:47

  Kas oled endiselt mopiga rahul? Kas ämber ja lapp on endiselt pildilt väljas?

  • Miramii
   Author
   29/04/2016 / 15:25

   Hei!
   Su kommentaar oli spam’i peitunud.
   Vastus on lihtne- ämber ja mopp? Mis need veel on ;)

   St. Ma olen ülirahul ja imestan, et miks kõigil neid pole :D

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *