Et siis..kolime?

Tead ju küll lauset, et ole ettevaatlik mida sa soovid, sest soovides on kombeks täituda. Soovimine on igati maagiline ja teen seda tihti, kuid vahel sõnastan need oma peas kuidagi nii, et annangi universumile kogemata üsna vaba voli nendega toimetada. Ja nii juhtus jälle…

 

Lähme korra suvesse tagasi..

On mõnus juulikuu ja meie oma miniperega oleme planeerinud nädalavahetust Eesti suvepealinnas, Pärnus. Meil on seal pisikene külaliskorter ja sõbradki, Tallinnast, lubasid meiega tegevusi täis päeva veeta. Jõudsime nendest tükk maad varem kohale ja nii saime Pärnus pikalt jalutada ja uudistada seda selle kõige õitsevamas olekus- kesksuvel, täis naeru, lõbu ja toredust. Õhtul korterisse tagasi jalutades ütlesin R’ile- mõtle kui tore oleks Pärnus elada ja pisikest I’d kasvatada! Palju rohelisi jalutusparke ja mu lemmikuid minikohvikuid ja hubaseid söögikohti, võimalust laulu-kunsti-spordiringidesse hoopis jalutada ja kevadel noor daam jalgratta külge kinnitada ja mööda promenaadi liuelda.

Soov oleks pidanud olema järgnev: Mõtle, kui tore oleks Pärnus SUVITI elada, pisikese I’ga rannas käia ja….

Sest nüüd oleme me punktis, kus R. sai uusi väljakutseid pakkuva tööpakkumise sellesse samasse linna ja mina vaevlen haiguse all mixed feelings. Ma ei saa öösiti magadagi, sest see on nii hirmus, aga samas põnev. Nii veider, aga ikkagi kuidagi lahe ka ja.. Ja siis on need miljonid küsimused:

 • Kas müüme praeguse kodu maha ja ostame Pärnusse peamise kodu ja Tallinnasse väikese korteri
 • Kui väga meil tegelikult ikka Tallinnasse lisakorterit vaja on?
 • Kas üürime praeguse kodu välja, ja ostame Pärnusse teise kodu juurde.
 • Kas valida maja (mida ei ole üldse kerge leida) mida tõenäoliselt peaks renoveerima või osta korter mõnda uusarendusse
 • Milline piirkond valida?
 • Mida ma seal talvel tegema hakkan..khm..
 • Mul pole Pärnus mitte-ühte-ainsatki sõpra!!
 • Miks Tallinna ja Pärnu vahel rongiliiklus olematu on? Või ma ei oska vaadata..
 • Tõenäoliselt peame esimesed kuud üürima. Kuhu üürida? Meil on ju koer..
 • Miks Pärnus neljatoalisi kortereid eriti ei ole? Vähemaga me enam ei lepi..

Ja nii ma olen..unetuna :) Teksti kirjutamise hetkel olid ka täiskuu ööd ja see mängis muidugi oma rolli..

Ja huvitavaks teeb asja ka see, et äkki on selles juhtumises süüdi hoopis pisike kaheksakilone I. kes just-kui märgiks oma mängukoera just Pärnusse ära kaotas. Et siis sellele järgi minna..aga natukene teises võtmes.

Seega, inimesed kes on kolinud Tallinnast väiksemasse linna, kas olete kahetsenud? Ja Pärnakad, kuidas teil seal läheb? Mis teie arvate?

Share:

55 Comments

 1. mai
  19/10/2017 / 16:41

  Pärnu vajab uusi elanikke. Just sinusuguseid noori, intelligentseid, sisukaid inimesi. Mul Pärnu lähielanikuna on küll väga hea meel, et normaalsed inimesed siia kolivad!

  • L
   19/10/2017 / 17:24

   Mina, kui endine (aga mitte sünnilt) pärnakas, koliksin sinna iga kell tagasi, kui mu mehele tehtaks selline tööpakkumine. :)
   Isegi, kui su küsimused on rohkem retooriliselt esitatud, siis mõned mõtted.
   Pärnus on ilmselt normaalse üürikorteri leidmine pikemaks ajaks või ka lihtsalt vastu suve üks paras väljakutse. Sest kui sul just pole mõnda toredat tuttavat, kes vastu tuleb ja sulle selle korteri üürib, siis suure tõenäosusega on enamik korteriomanikke soetanud endale sellise üürika selleks, et seda suvel nii sise- kui ka välisturistile natuke suurema raha eest lühiajaliselt välja üürida.
   Kui ma läheksin lühiajalise plaaniga Pärnusse, st nii paariks aastaks, siis ma igatahes vaataks elamise n-ö kesklinna, et päriselt ka pääseks igale poole, kuhu vaja, jalgsi või jalgrattaga, et ei sõltuks autost või ühistranspordist. Kui plaan pikem, siis vaataksin tõenäoliselt uuselamurajoone, mis asuvad Paikuse või Audru pool. Vanadest eelistaksin tõenäoliselt Raeküla.
   Täpselt nüüd ei mäleta, aga rongiliiklus Pärnuga kas juba katkes või katkestatakse millalgi teatud ajaks. Enam ei mäleta, kas see oli Rail Baltica või millegi muu pärast.
   Pärnu on ja jääb mu esimeseks armastuseks. :) Unistuste linn. No ja isegi, kui ta on talvel välja surnud, siis kus ei oleks. Ok, Tallinnas toimub ilmselt rohkem, pigem küsimus, kui palju sellest kõigest osa võtta, eriti kui on lapsed. Aga Pärnus on ju ka kõik olemas, teater, kontserdimaja, kino, haigla, spa-d jne jne. Võimalik, et seal elades kasutaks sedalaadi teenuseid isegi rohkem, kui Tallinnas elades. Sageli tundub mulle, et Tallinna kõige suurem pluss on lennujaam, aga then again, millal ma viimati lendasin. Ja Pärnust Tallinnasse on ju tegelikult ainult ca 1,5h sõitu
   Läks lappama, aga Pärnu on hea valik! :)

   • Miramii
    Author
    19/10/2017 / 17:39

    Aitäh pika ja kasuliku vastuse eest!

    Üüriksime me tegelikult ainult nii kaua, kuni uus kodu leitud. Tegelikult nii pea kui terveks saan, põrutamegi juba esimesi potensiaalseid kodusid vaatama. KAS nende seas ka midagi meile on, ma ei tea :D Hinnad on küll igaljuhul juba nagu Tallinnas…

    Vaatan sinu nimetatud piirkondi ka :) Aitäh! Seni me kesklinn-rannarajoon otsinguid teinud :P

 2. Triin
  19/10/2017 / 18:15

  Kas te praegu elate ridaelamus? Kui uurida tohib, siis kui palju need maksavad nii ligikaudselt? Ma ilmselt tean, millises rajoonis elate (blogist või kuskilt artiklist meeles). Otsime omale ka sinna kanti kodu. Oleme kortereid vaadanud aga nende hinna ja kvaliteedisuhe on veidi paigast ära. Neljatoalisi nii lademetes pole ka :(

  • Miramii
   Author
   19/10/2017 / 18:18

   Praegu ridaelamus aga see on kolmetoaline. Toad on lihtsalt hästi suured. Hinnad on vist umbes 180000-220000. Midagi selles vahemikus.

  • Miramii
   Author
   19/10/2017 / 18:19

   Aga kant on mega hea!! Soovitan küll. Ideaalne elukeskkond lastele ja kõikidele teistele ka. Kuid räägin pigem sellest Haabneemest mis jääb Tammepõllust edasi ;)

   • Triin
    19/10/2017 / 18:29

    Jajah. Me Haabneeme vaatamegi. Ilmselt peame alguses ikka korteri ostma ja hiljem ostame/ehitame maja. Meile on Viimsi unistuste kodukant ?
    Mu vend elab Pärnus ja suviti on seal fantastiline. Nii toredad mänguväljakud, palju rohelust, ilus promenaad. Talvel ma käiks ilmselt koguaeg erinevates spaades ? Lapsel on seal kindlasti tore kasvada.

   • Svea
    19/10/2017 / 18:51

    Haabneeme teine pool täpselt sama tore lastele ja teistele ;)

    • Miramii
     Author
     19/10/2017 / 18:55

     No..minu arvamus.
     Olen elanud nii ühel kui ka teiselpool. Ja Viimsi-Viimsis. Iga kell eelistan praegust kanti rohkem.

 3. 19/10/2017 / 18:49

  See on imetore uudis! Pärnu on imeline:) Mina olen ka Tallinnast pärit, kuid kolisin suvepealinna 13 aastat tagasi ning siiani pole kahetsenud. Tallinna tagasi elama minna kindlasti ei taha. Tegelikult ma ei saagi enam aru inimestest, kes tahavad istuda pealinna liiklusummikutes ning liikuda ühtevoolu selle kiire elutempo ning kohati pisut liiga närvilise keskkonnaga. Pärnus liigub aeg omas rütmis ja meeldivalt rahulikult. Alguses siia kolides ei saanudki aru, miks kõik inimesed siin nii rahulikult asja võtavad, aga see ongi selle linna imeline võlu. Ja mis on veel tore – ükskõik kuhu sa Pärnus ei lähe – igal pool on rohelust!

 4. Ren
  19/10/2017 / 18:50

  Me kolisime Tln-st Viljandisse. Olen siia alati unistanud.
  Kui laps sai 6 ja mul sai ülikool läbi, ei hoidnud mind miski enam Tln-s. Mees oli mul juba ees seal.
  Tln-sse jätsin korteri alles, üürin välja. Ja kunagi saab laps seal elada, kui plaanib ülikooli v elama minna.
  Seega tulin Viljandisse. Laps käis veel 1a lasteaias. Ei taht aastat veel venitada, muidu liiga suur shokk. Elukoha vahetus ja uus kool. Kooli läks 7-aastaselt ja selleks ajaks oli kohanenud. Elasime aasta alguses üürikas. Esimesse klassi läks juba oma kodust. Ostsime maja.
  Ma ise väikelinna laps ja ma alati unistasin, et mu laps saaks nii koolis käia. Väikses rahulikus linnas.
  Rahul oleme. Ei kahetse. Kevadel saab 4a juba.
  Laps on rahul ja ma rahulik, ta iseseisev ja läheb ise kooli ja huviringidesse.
  Mees töötab suures tehases insenerina ja mul oma ettevõte. Majas mul oma armas eraldi kodukontor. Lisaks, et kodust välja saada, annan lastele tunde kunstikoolis ja teen koolitusi.
  Tallinnasse satume väga harva :D

 5. 19/10/2017 / 19:11

  Mina olen küll pôline Pärnakas, kes nüüd UK-s elab aga suviti ikka Pärnus käib. Kui tingimused oleks ôiged siis Pärnu oleks mu esimene valik. Kui majanduslikult vôimalik siis kindlasti valiks rannarajooni/kesklinna, eriti kui tahad et laps saaks igale poole ise minna. Nüüd küll on mu lapsed suuremad aga kui tited olid siis oli lihtne ratastega randa, kesklinna, turule minna. Lihtsalt vaimselt pead ennast ette valmistama et talvine Pärnu on väga teistsugune suvisest melust, mis ei ole tingimata halb asi. Mina näiteks naudin kôige enam oma puhkuse viimaseid päevi augusti lôpus, mil turistide hordid on läinud ja ônnis rahu on linnas. Maja on jah keeruline leida eriti kesklinnas aga tasub vaadata ka kortereid. Meie leidsime küllaltki suure korteri vanasse puumajja, oma sissekäiguga ja kinnise hooviga nii et lapsed said väiksena oma pead ôues mängida. Siinkohal muidugi tasub uurida milline ühistu on!! Meil näiteks on üürnikud majas tingimusega kui suvel môneks nädalaks tuleme same oma korterit ikka kasutada ja nemad on üsna rôômsad, et saavad oma suvekoju puhkama minna :) Nimelt pôlised pärnakad väsivad natuke ära nendest suur üritustest ja poevad parema meelega kuhugi maale peitu :) Edu kolimises ja uue kodu leidmises!

 6. MarinaVeskimägi
  19/10/2017 / 19:24

  No see on ju nii tore uudis, muidugi tulge. Ja me Täpsuga hakkame teie sõbrannadeks, tal polegi eriti ühtegi sama aasta väljalaset? Pärnusse kerkib hetkel uusi korterid nagu seeni pärast vihma, aga noh hinnad ka vastavad. Samas hetkel on Tammistes jõe ääres mõnusad ridakad müügis (lihtsalt mainin, et siis te olekite meile lähemal ). Meil omal küll uus maja ehitamisel ja kolime ka järgmine nädal randa üürikasse kevadeni, oleks tore jalutamas käia ja noh, sa võid alati minu käest piirkondade kohta nõu küsida, sest ma tean Pärnust kõike?

  • Miramii
   Author
   19/10/2017 / 19:28

   Oo, ma unustasin selle üldse ära ju, et sa Pärnakas!! Selle jätsin küll meelde ;)

 7. 19/10/2017 / 20:11

  Mina kolisin Tallinnast Peipsi äärde. Ja siis elu mängis kätte ka töö jm.

  • Miramii
   Author
   19/10/2017 / 20:19

   Käisime hiljuti Peipsi ääres, Sibulatee festivalil. Väga lahedas kohas elad :)

 8. Kais
  19/10/2017 / 20:24

  Oo super uudis! Kui su pilti kohvrist nägin, siis mõtlesin, et lähete kuskile Kreekasse reisile:) Aga sellist uudist poleks küll osanud oodata.

  Mulle ise meeldib Ülejõe rajoon. Alguses kui maja vaatasine, siis mees tahtis Tammistesse ja mina ikka linna. Uuselamul on oma eelis, aga vana maja hõng ja renoveerimine on ka omanoodi vahva ja kui juba Pärnus elada, siis ikka nii, et saab igale poole jalutada. Ja Ülejõelt mööda Jaansoni rada ongi 15min linna.

  Meil on maja veel ehitusjärgus ja pole suutnud lõplikult otsustada, et kuhu siis jääme. Ilmselt Tallinna korteri jätame ikka alles. Esialgu saame ise seal aegajalt käia ja kui nt. töö leiaks Pärnusse, siis võiks Tallinna korteri leida. Aga teil suur pluss kui elukaaslasel töö Pärnus ja saad kodust töötada.

  Ja pealegi Riiga on nii lühike maa. Kui kuskile lennata on vaja, siis see teeb praktiliselt sama välja kui Tallinnasse sõit. Riiast leiab tihti ka paremaid pakkumisi.

  • Kais
   19/10/2017 / 20:25

   Tallinna korteri üürile anda*

 9. G.
  19/10/2017 / 22:03

  Pärnuga on tõesti nii, et talvel võib linn tunduda tühjana, see-eest suvel on jälle melu mitme linna eest. Linn on väga roheline, kompaktne (pea kõikjale saab jala) ja linnas on olemas kõik vajalikud teenused lasteaedadest kontserdi- ja teatrimajani. Kohalik raamatukogu on super ja kohvikud mõnusad.

  Hinnatase aga on kahjuks üsna kõrge. Mitte päris võrreldav Tallinnaga, aga majade hinnad on kohati kohalikele liiga krõbedad. Ka on enamus kortereid just nimelt 1-2-3 toalised, sest neljatoalisi peetakse liiga suurteks ja enamus välismaalasi, kes on Pärnus arvestatav ostujõud, ei taha suuri kortereid, vaid just nimelt 2-3 toalisi. Kui võtta eramajade piirkondi, siis linna sees on kõige paremad kohad kas ranna piirkond, Ülejõe (aga mitte Rääma ega Vana-Pärnu) või Raeküla – need kolm on kòige hubasemad ning Ülejõelt-Rannast on kesklinna umbes 10-15 minuti teekond jala. Pärnu eeliseks on ka selle suhteline lähedus Tallinna ja Riia ning Tartuga: kui kodulinnas midagu huvitavat ei toimu, siis ühes kolmest ikka midagi on.

  Kui mina peaksin valima, siis ostaksin Pärnu korteri ja jätaksin võimalusel Tallinna maja alles. Lihtsalt…. Pärnu on suurepärane, aga kahjuks ei sobi see linn kõigile ja te ei tea – võib-olla pikemalt elades avastate, et see polegi päris see.

  Rongiliiklus katkestati Rail Baltica tõttu – et saaks uue ja parema rongitee ehitada. Ent bussiliiklus on suurepärane ja tihe – pea iga pooltund läheb busse ja enamus neist on ka väga mugavad.

  Tulge Pärnu – siin on suurepärane!

  • Miramii
   Author
   19/10/2017 / 22:21

   Aitäh kasuliku vastuse eest!

   Hetkel tegelikult olemegi nii kaugel, et praegune kodu jääb alles ja läheb üürile. Paneme küll müüki ka, aga hinnaga, millega oleksime tõesti nõus müüma investeeringu kasulikkuse mõttes. Sisimas loodan, et ehk keegi ei osta :)

 10. Aigi
  19/10/2017 / 22:08

  Meie pere kolis nüüdseks 11 kuud tagasi Pärnusse. Esialgu olime kevadeni üürikas, et välja selgitada, kas Pärnu on see “päris meie koht”. Ja me ei pidanud pettuma. Tänaseks oleme juba 5 kuud päris oma kodus. Algselt pidime kolima rannarajooni, kuid kuna meie maja oli kohe kõige käidavamal tänaval, siis sai ruttu selgeks, et see on meie jaoks suviti liiga lärmakas. Tore on elada restoranide vahetus läheduses, kuid samuti peab arvestama siis ka kõikide festivalide ja nende miinustega. Seega valisime uueks elukeskkonnaks Ülejõe rahuliku eramajade piirkonna. Ja no kui aus olla, siis Pärnus jõuab igale poole autoga 5 minutiga niikuinii. Jala 15 min jalutada pole ka teabmis palju. Eks Pärnus kinnisvaraga keeruline. Majasid on väga vähe liikvel. Eriti selliseid, kus vaid sissekolimise vaev. Meie otsustasime ise veidikene remontida ja ostsime keskmise seisukorraga maja, kuhu sai kohe sisse kolida, aga teadmisega, et aegamisi teeme ümberkorraldusi. Seni oleme rahul ja ka meie 6aastane ja 1,4 aastane naudivad väga. Neile on nii oluline oma aed ja võimalus rahulikult ja turvaliselt mängida nii üksi kui naabri lastega. Meie pere on senini Tallinnaga tihedalt seotud, tööalaselt. Ja tõenäoliselt see ongi ainus, mille pärast võiks muretseda, et kuidas ja kas Tallinnaga töösuhtes (kaugtööd) olla, sest Pärnus erialaspetsialistide tööpakkumisi väga harva. Aga seni kuni toimib ka kaugtöö võimalus, on kõik väga mõnus :) NB: viimasel ajal kuulen aina enam, kuidas Pärnu on tõmmanud siia inimesi kolima oma peresõbralikkuse, puhtuse ja kompaktse kõik-mis-vaja-olemas poolest :)

  • Miramii
   Author
   19/10/2017 / 22:25

   Nii tore kuulda :)
   Vaatan ka teisi rajoone, aga kuidagi hetkel arvan, et ikkagi kesklinn ja rannarajoon. Elukaaslase töö on kesklinnas ja ta unistab tasapisi sellest, et ei pea enam autoga nii palju sõitma, kui siin Viimsis elades. :D 15 minutit jalutamist pole küll palju, aga praegusest potensiaalsest elukohast oleks uus töökoht üle tee :D
   KUIGI tõepoolest, mõtlen, et maja.. Kuid enda elu vaadates, mul poleks vist lihtsalt selleks aega :(

   • Epp
    20/10/2017 / 14:04

    Aga kas su elukaaslane rattaga toole ei tahaks soita?
    Siis peaks need rahulikumad rajoonid ka u 10 minuti rattasoidu kaugusel olema…
    Ja talvel voi halva ilmaga on see 10 minutit sobiva riietusega taiesti ara kannatatav

    • Miramii
     Author
     20/10/2017 / 14:15

     Me ei aja tegelikult üldse rahulikku rajooni taga :D Oleme elanud aastaid vanalinnas ja sellise sagimine ja melu on pigem meeltmööda :) Määravamad on hoopis teised kriteeriumid nagu..seisukord ja tubade arv ja sellised asjad. Rajooni puhul hetkel ikkagi eelistaks vist täitsa keskel olemist.

    • Miramii
     Author
     20/10/2017 / 14:15

     Aga rattaga ta sõidab küll. Kas just tööle aga.. spordi mõttes.

     • Anna-Liisa
      22/10/2017 / 08:48

      Kui sagimine ja melu on meeltmööda, siis ma mõtleks ikka väga järele selle Pärnu osas. Kas te olete talvel Pärnus käinud? Kesklinn on ka nädalavahetusel haudvaikne. Ja hooajaväline osa kestab seal ju kauem kui hooaeg, seega enamasti on seal väga vaikne. Olime talvel pika nädalavahetuse ja mitmes vanalinna söögikohas ka õhtusel ajal ainsad inimesed nt. Tänavad olid täiesti tühjad. Ma elan ise väga väikses kohas, aga meil on siin stabiilselt vaikne. Pärnu puhul mind jahmatas see kontrast suvega ikka väga.

      Aga muidu Tallinnast ära kolima julgustan küll. Kolisin eluaegse linnainimesena kaheksa aastat tagasi vanavanemate majja ühes väikses alevikus ja olen väga rahul.

     • Miramii
      Author
      22/10/2017 / 09:03

      Oleme talvel Pärnus käinud. Ei ütleks küll, et välja surnud :D Nagu tavaline “mitte-Tallinn” linn. Seal on ju siiski poed-koolid-asutused ja ega need ju..ainult suvitajatele ei ole. Ju seal ikka keegi elab ka ;)

      Ja kui sul ongi õigus ja talvisel perioodil me hingelistki ei näe, siis mis seal ikka. Kolimise põhjus pole ju niisama uue kodu leidmine, vaid hoopis midagi muud.

 11. 19/10/2017 / 22:17

  Mina olen sündinud Pärnus ja terve oma senise (khm, mitte viimased 3 aastat) elanud Pärnus, äärelinnas nö. Pärnu on minu ainus KODU! Ja jääb selleks igavesti. Kui ma oleksin leidnud 15 ha maad koos taluga Pärnus, ei oleks ma sealt mitte kunagi mitte kuskile kolinud. Ma armastan just nimelt seda, et suvi on seal möll, inimesed, kohvikud, KÕIK ja talvel on PUHKUS. Vaikus, rahu, tühjemad tänavad.

  Minu jaoks kõige ideaalsem koht kus elada, kõik on olemas!

 12. 19/10/2017 / 22:27

  Mina kolisin ka sel aastal augustis perega Pärnusse ja avastan ka alles kôike :) Aga plussid mis olen avastanud :)
  Ûhest linna äärest teise on vaid 15 minutit. Elades varasemalt aastaid Tallinnas, siis on see nagu paradiis ? Kes mis toidupoodi eelistab, aga mulle meeldib Kaubamajaka Rimi, aga tipptunni ajal sinna minna ei tasu, kassade järjekorrad on siis pikad.
  Imelised pargid on igal sammul. Väga lahe koht looduse poolest on Uulu muul, Kakerdaja rabast olin vaimustuses. Imeline rand on Valgerand.
  Mônus terviserada on Raekülas, saad valida kas 3, 5, 7 vôi 10 km raja. talvel saab seal ka suusatada.
  Inimesed on sôbralikumad kui Tallinnas. Pärnakad armastavad oma kodulinna :) keset päeva saab 10 euro eest söögikohtades terve pere söönuks. Ahjaa shoppama tuleb kas Riiga vôi Tallinna minna, kaubavalik kn tunduvalt väiksem samas on igasugused iluteenused märgatavalt odavamad :) Vot sellsed asjad on mulle uustulnukale siin silma jäänud. Väga mônus koht elamiseks :)

  • Miramii
   Author
   19/10/2017 / 22:33

   Nii, et vastseid Pärnakaid on ikka üksjagu :) Väga tore!
   Poodide pärast ma ei muretse. Lapse riided on niikuinii e-poodidest ja kuna tõenäoliselt käime ikka tihti Tallinnas, siis pole teistel ka muret :) Kuigi jaa..mõni sisustuspood võiks ikka olla :D Sest uus kodu ja..uued postitused ja..kõike mida vaja e-poest ei saa.

 13. mai
  20/10/2017 / 09:12

  Aga kui sa küsid, kuhu kanti Pärnus elamist vaadata, siis ma ise unistan, et ostan teise kodu jõeäärsele alale. Sinna on tekkinud tore kogukond, vaata FB-s Kalamehe kvartal. Seal hinnad on juba tõusmas, aga kordategemist ootavaid lobudikke küll ja veel. Päris rannarajoon ongi vb igav ja kallis. Kui juba oled Pärnus, rahulikus keskkonnas, siis võiks mingi õueruum ka olla, aga aiaga majad on rannas ikka kallid. Või ma ei tea, kui aiasõber sa oled?
  Sisustuspoodidest on olemas meie lipulaev Mööblisahver, Home4You, palju kaltsukaid, Maxxxima (palju huvitavaid leide!), rääkimata ehituspoodidest.

  • Miramii
   Author
   20/10/2017 / 21:23

   See Kalamehe kvartal tundub küll põnev :D Aga jah, ise kohe midagi korda tegemas ma meid ei näe. R’i töökoht on selline..aeganõudev ja I. on veel pisike.

 14. Liis
  20/10/2017 / 10:36

  Meie varem ei arvanud Pärnust eriti midagi, aga kui ämm ostis ca 2 aastat tagasi sinna korteri (niisama, suvitamiseks ja puhkamiseks), siis oleme igal võimalusel seal olnud. Suvel olime vist küll kõik nädalavahatused Pärnus ja tundus imelik kui pidime Tallinnas olema. Nüüdseks olemegi otsustanud, et tahaksime ka Pärnusse kolida. Lapsed on ka Pärnust lummatud (4a ja 6a). Aga mida ei ole, on töö ja ilma selleta seda ilusat elu seal kauaks ei jätku. Niiet praegu vaatame iga päev tööportaale ja hoiame silmad-kõrvad lahti, et äkki kuskil midagi liigub. Hulllllult tahaks siit Tallinnast minema saada – ei taha seda igapäevast tõmblemist ja ummikuid. Pärnus saab enamvähem igale poole jala ja kõik asjad on käe-jala juures. Mul on nii hea meel, et teil selline vahetus õnnestub teha ja sisimas olen kõige paremas mõttes täitsa kade :)

  • Miramii
   Author
   20/10/2017 / 10:43

   See jalgsi igale poole saamine on minu jaoks ka suureks plussiks. No, mis saaks olla toredam kui jala lauluringi ja jala pagariärisse ja õhtul sööma.
   Vaadates siinseid kommentaare ja kirju mis saanud olen, siis seal vist jah tööga jamasti. Nii, et meil tõesti vedanud.

 15. Helen Saveljeva
  20/10/2017 / 12:21

  Kohe härdaks tõmbas, et keegi tahab kolida siia maailma parimasse linna, kus on ja on valmimas nii palju kergliiklusteid, kus ratastega vurada ja kus on lihtsalt just kevadel/sügisel/talvel nii mõnus elada! Ja meie uus turg, kus ka palju uusi söögikohti, mmm!
  Olen põline Pärnakas, lapsi veel ei ole, aga ei kujutaks ettegi kui ma ei saaks kunagi oma lapsi siin mõnusas ja kiirelt arenevas linnas kasvatada. Mulle meeldib see, et ma saan igalepoole vaevata ning kohe kui mõte tuleb. Mine õhtul spasse, mõnda eesti parimasse restorani või teatrisse/kontserdile/kinno..ja enamjaolt saad Sa koha kohe kui mõte tuli. Nii hea :)
  Ise elan ranna ja kesklinna vahel ning see on täpselt paras kant. Seega soovitangi rahu, vaikuse ja saanigalepoole7minutiga tõttu elamiseks Suur/Väike-sepa, Aia, Aisa linnapoolset osa, Suur/Väike-kuke, Tulbi, Pardi, Kooli tänava linna poolset osa jne, mis nende tänavate lähedale jääb.
  Julgustuseks nii palju, et ma ei usu, et Sulle siin ei meeldiks, sest koolid, lasteaiad, huviringid,spordiklubid, spad, kohvikud/restoranid on igal nurgal ja keha/vaim saavad puhata kusiganes Sa elama hakkad! (Ja vaata, et sa shokki ei saa, et terve linn üles kaevatud on – kõik see on selle nimel, et oleks uus, hea ning hästi funksioneeriv Pärnu meil juba järgmine aasta) :)

  • Helen Saveljeva
   20/10/2017 / 12:22

   + nagu üks eelmine kommentaator mainis, siis Kalamehe rajoon on tõesti nii mõnus ja arenev, et igakord Kalamehe päevadele sattudes unistan seal elamisest.

  • Miramii
   Author
   20/10/2017 / 21:21

   Nii tore, et sa seda maailma parimaks linnaks nimetad. Kõik head kommentaarid kustutavad tasapisi igasuguse kahtluse ja hirmu ja asendavad ootusärevuse ja põnevusega.
   See piirkond millest räägid, meeldib mulle ka enim, aga seal raske midagi leida. I. kõrvalt ma suurt remonti tegema ei hakka ja küttesüsteemile on meil ka üsna kõrged nõudmised. Aga suvel peatusime just Aisa tänaval ja sealsed pisikesed tänavad olid nii lahedad ja soojad ja mu mu mällu kinnitus idülliline pilt jalgrattal daamist, kellel saiakesed ja lilled rattakorvis. Ja siis ta peatus, et vastu tulnud härraga pisut juttu rääkida. Tekitas sellise mõnusa väikelinna tunde :)

 16. mai
  20/10/2017 / 18:23

  ja tänane uudis, et ikea avab riias poe, teeb ka pärnu ägedamaks elukohaks sisekujundussõbrale ;)

  • Miramii
   Author
   20/10/2017 / 21:18

   Ohjaa, see on tore!

 17. Hanna
  21/10/2017 / 13:42

  Mina olen peaaegu terve oma elu Pärnus elanud. Tõesti, ka ei tea paremat kohta. Kõik on olemas, kõik on lähedal, ummikuid ei esine. Koliksin kohe tagasi kui nii mina kui mu elukaaslane leiaksime Pärnusse meeldivad töökohad, mis tagaks hea/normaalse elukvaliteedi.

  Augusti lõpus kolisimegi Tallinnasse, sest minu erialal praegusel hetkel tööd napib ja tahtsime elukaaslasega mugavustsoonist välja. Kuigi kolimist ja hetkeseisuga üürikas elamist ei kahetse, siis kindlasti on kaugem tulevik seotud Pärnuga. Pärnu on lihtsalt suurim armastus. Elukaaslasel on Pärnust kiviviske kaugusel ka maamaja. Unistan selle kordategemisest, oma ettevõtte loomisest ja seal heldumisest. Aga kuna ülikool just lõppes ja finantspool meil mõlemal suhteliselt kahvatu veel, siis praegu tõesti kogume mõned aastad kogemusi, ehk ka raha ja hoiame ka Pärnu pakkumistel silma peal. Siis kogu täiega, hilistes kahekümnendates, unistuste täideviimise juurde tagasi!

  Piirkondadest oskaksin kaasa rääkida ka nii palju, et kesklinn või rannarajoon – igale poole hea ühendus. Samas ei ole Pärnu üldse mitte suur, jõuab nii uusarendusi täis Tammistest/Paikuselt liiklusstressivabalt mõnekümne minutiga linna. Näiteks me maamaja kohast linna jõuab oluliselt kiiremini kui praegusest töökohast Tehnika tänava kaudu me Lilleküla üürikasse, seetõttu ei välistaks ma tegelikult ühtegi Pärnu linna või selle ümbruse kohti, liiklus pole Pärnus probleem.

  Mul oli selle uudise üle, et te kolite Pärnusse igal juhul nii suur rõõm! Üldjuhul käib see ju vastupidi.

 18. Kaie
  22/10/2017 / 08:12

  Nii põnev. Jään huviga kohanemispostitusi ootama. Olime ise samas olukorras paar aastat tagasi, kuid meil jäi see samm tegemata. Siiani vahel mõtlen, et võibolla oleks väikelinnas ikka mõnusam, aga äkki on see vqid ideena ahvatlev.

 19. Kristel
  22/10/2017 / 13:32

  Kolige julgelt! Ise kolisin Tallinnast Tartusse ja olen ülirahul! Tempo on rahulikum, inimesed vähem närvilised ja linn imetore. Sõprade pärast ära muretse, küll elu viib su kohalike toredustega ise kokku :)

  • Miramii
   Author
   22/10/2017 / 18:18

   Jaa! Ma olen juba suure hulga kirju ja “sõbrataotluseid” saanud :D Seega see mure ja hirm lahenes nagu iseenesest. Ja noh..praegused sõbrad ei jõua ära oodata, et Pärnusse külla sõita saaks :D

 20. 23/10/2017 / 14:08

  Tere! Meie kolisime 3 aastat tagasi pealinnast Pärnumaale. Elame väikses Lindi külas (https://www.instagram.com/visitlindi/), aga peaaegu igapäevaselt käime Pärnusse tööle. Meie oleme oma otsusega väga rahul. Mulle just meeldib see vaikne sügis-talve-kevade Pärnu. Ja muideks, sõpru käib meil tihedamini külas, sest väljasõit ja linnakärast eemal olek on just need põnevad tegevused, mis tänapäeval ajule puhkust pakuvad. Pluss kõik sõbrannad haaravad alati igast Pärnu spaa nädalavahetuse mõttest kinni, mis välja pakun. Ise oleme mitmel korral ette võtnud minipuhkusi nädalavahetustel Riias, sest see on ju täitsa lähedal. Tere tulemast!

 21. Anna-Liisa
  24/10/2017 / 00:44

  Meie kolisime mehega Tartust minu kodulinna Rakverre, aga kolime peagi jälle tagasi Tartusse. Esialgu näis samuti, et meie praegu aastaseks saavat beebit on siin imetore kasvatada, aga jäi siiski väikeseks see linnake, sest tahaks ka ise veel kasvada ja meie tunneme, et kui loomult väga aktiivsed ei olda, siis väikelinn ikkagi soodustab sellist vegeteerimise seisundit – vastupidiselt (Eesti mõistes) suurlinnale, kus ümbritsevad inimesed-üritused mõjuvad inspireerivalt. Nüüdseks oleme siin elanud kaks aastat ja need on möödunud seetõttu üsna staatiliselt. Teisalt on siin väga palju, mis vajab tegemist, sest nii palju nišše on täitmata ja võimalust ennast teostada ja kogukonda panustada kindlasti jagub. Ehk siis see on inimeseti väga erinev, kas väikelinna kolimine end ära tasub või mitte. Väga lahe oleks ju, kui sina võiksid teistele ideede-tegutsemisvalmiduse-jmga inspiratsiooniks olla.

 22. L
  24/10/2017 / 13:08

  Mina kolisin Tallinnast Pärnusse ja siis juba edasi minumeelest linnale suht lähedale maale :) Hetkel olen lastega kodus aga muidu käisin ka linnas tööl, 19 km kodunt linna. Ei kahetse seda kunagi, et sai siia kolida kuigi alguses mõtlesin küll, et ma ei taha Tallinnast ära minna. Tallinn meeldib siiani aga elada seal enam ei tahaks, piisab kui käin kuus korra -kaks paar päeva ja ja juba tahan koju tagasi. Ja vaatasin veel enne postitamist teiste kommentaare ja suur oli üllatus kui tuttavat kohanime märkasin… elan ka Lindil nagu Silvia :D

 23. Tuuli
  24/10/2017 / 20:45

  Väga ilusad pildid müügikuulutuses. Ainult üks märkus, teil on õõnespaneelidest vahelagi ja see pole sama mis monoliitbetoon ?

  • Miramii
   Author
   24/10/2017 / 22:05

   Oi, ma ei tea üldse. Lasen elukaaslasel üle mõelda :D

  • Miramii
   Author
   24/10/2017 / 22:30

   Ta kopeeris naabri kunagisest kuulutusest selle ? Aitäh!

 24. Tuuli
  26/10/2017 / 23:17

  Enamus inimestele pole vahet ilmselt mis termin, mul lihtsalt riivas silma ?Betoon ikka

  • Miramii
   Author
   31/10/2017 / 22:41

   Ikkagi teadja :) Väga lahe. Minu jaoks hiina keel. Okei..see mis betoon on, tean ikka. Aga kui see just mu vannitoa valamu pole, siis kaugelt ära ei tunne :D

 25. Nell
  29/10/2017 / 15:13

  Elan ise Pärnu kesklinna kõrval rohelises rajoonis ja julgen öelda, et see on tõesti super. Bussijaama ja Portarturiteni 4 minutit jalutada. Lapse tulevane kool umbes sama pika jalutuskäigu kaugusel. Maja ümber suur aed kuid liiklusmüra tuppa ei kostu. Kesklinna turu kanti nt ehitatakse ka uusi korterelamuid ja päris mõistlike hindadega.
  Ja mis puutub talvistesse tegemistesse Pärnus siis ma kahtlustan, et me teeme siin täpselt neid samu asju, mida inimesed teisteski linnades. Käiakse teatris, kinos ja kohvikutes, trennides, tegeletakse hobidega… Lihtsalt turistide hordid ei sega liiklemist ja igale poole jõuab veel kiiremini :)

  • Miramii
   Author
   31/10/2017 / 22:41

   Ma arvan ka, et see jutt, et Pärnut talvel pole, on täitsa udukas. Üks tuttav ütles, et sügis-talv on ta lemmik..sest siis “linn on minu!” ;)

  • Miramii
   Author
   31/10/2017 / 22:39

   Väga tore postitus!
   Käisin eelmine suvi Võrus, spas ja külas. Võru oli tõesti väga armas linn oma salapäraselt ebakodumaise auraga. Midagi oli seal väga teisiti, aga mis see täpselt on, teavad vast Võrukad ise ;)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *