Üks pärastlõuna ja argipäeva luksus

Me läheme peagi reisile ja oleme sedasorti pere, kes soojamaa  asemel oma lennuki nina hoopiski Pariisi poole keerab. Kuid ära arva, et me seda vaid kultuuriarmastuse pärast teha otsustasime, tegelikkuses ootab Tuduluud seal ees lasteriiete mess, kust me uusi ja ägedaid brände leida proovime. See on midagi, millest ma aastaid puudust tundsin ja nüüd, nüüd on mu maailma-kõige-suurem-unistus tõeks saanud ja külastan messi päris oma ettevõttega. Oma Tuduluuga. Seltsiks mu muusa- Bella ja R. 

Panid kindlasti tähele, et päise pilt pole mitte kuidagi mu jutuga seotud. Ei ole jah, aga tühjendan siin Eiffeli torni tarbeks oma mälukaarti ja siis tuli ette päev, millest ma sõnakestki pajatanud pole. Siin. Instagrami see ikkagi jõudis.

Iittala kutsus mind ja paljusid teisi Sfääri väikesele bruncile. iittala üritused on mu lemmikud ja seda üldse mitte ainult  imekaunilt kujundatud toidu, ammu nägemata nägude ja võimaluse üle disainist vestelda. Hoopis seetõttu, et need tuletavad mulle meelde lihtsa-lihtsa asja- argipäevaluksus!

Meil on kõigil kodud, mis on vähemal või rohkemal määral meie nägu. Minu iga kodu on minu pere moodi. Aga tahan või ei taha, kipun ma tihti unustama selle erilisuse. See tuleb alles siis meelde, kui keegi sõber sinepikollasele diivanile potsatab ja õhkab- “teil on nii mõnus kodu!”. Siis “avan” ma korraks ka enda silmad ja mõtlen, et peaksin seda tõesti rohkem väärtustama.

Minu kodu on minu igapäev, nagu sinu oma. Ja siin tulebki appi Iittala, minu argipäevaluksus.

Tead seda päeva, mis algas lapse tõttu natukene liiga vara, kus mingil põhjusel eelmisel päeval paika pandud “homme teen ma lapsega..” ideed kuidagi reaalsuseks ei saa ja kus mõtte üle “täna teen rohkem kui eile” saatus naerab. Sest lapsel on natukene kehv tuju, sest ta tahab mitu korda vanni minna ja ei taha hetkegi su sülest lahkuda. Aga siis tuleb uneaeg. See võib küll võtta tavatult kauem aega, aga sellest pole midagi.

Sest kui sa ukse enda taga sulged ja väsinult diivanile istud, on sul võimalus süüdata Iittala Nappula küünlahoidjates küünlad, võtta ligi Taika teekruus, panna Teema alustassile oma salajased, just sellisteks puhkudeks varutud, küpsised, lülitada kõlarisse lemmikmuusika ja võtta hetk. Iseendale. Ja ilma seda endale teadvustamata, saadavad seda hetke disainerid nagu Matti Klelell, Klaus Haapaniemi ja Kaj Franck. See ongi Sinu argipäevaluksus. Nii lihtne.

Iittala brunch aga keskendus Raami kollektsioonile, mis kuidagi, salaja, mu uueks lemmikuks tungis. Pole ju saladus, et ma armastan lihtsust, aga ikkagi..midagi veel. Ja just selline Raami kollektsioon ongi. Valged, klassikalised taldrikud, mis toidul särada lasevad ja värvilised joogiklaasid- mis lauakattele iseloomu lisavad. Joogiklaasidega samades toonides küünlaalused, mida on kerge sobitada kõikide teiste Iittala küünlajalgadega ja uued disainipärlid, millest lemmikuim oli munataldrik.

Nii, et kui tahad endale iseennast meelde tuletada, aega maha võtta, pole muud, kui võtta seltsi Skandinaavia silmapaistvamad disainerid, säti kandikule kena hommikusöök, väldi segadust ja seda, et laps pole ikka veel riides ja naudi hetke! 

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *