Sügise tervitus

astehelmi klaasid, Kastehelmi koogialus, Kastehelmi küünlaalus

Kui algab suvi, siis tekib vastupandamatu kihk selleks puhuks piknikulina välja otsida, lemmikud snäkid korvi pista ja pargis, veel mitte nii kirkas roheluses, istet võtta.

Sügis, mitte mu lemmikuim aastaaeg, toob endaga kaasa natukene rahulolematust ja hirmu saabuva pimeduse ees. Aga olen otsustanud, et proovin ikkagi igast aastaajast viimast võtta ja mitte nina krimpsutada. Nii lapse nimel. Et temast ei kasvaks külma, märja ja pimedapõlgurit, vaid kes teaks, et..riietus ja halb ilm ja tead küll.

Nii ma siis sellel korral algust tegingi! Suvi tuli pidulikult ära saata ja öelda Tere sügishärrale, kes juba värviliste lehtedega kohal on. Mis oleks parem viis, kui küpsetada üks sügisvürtsine kook! Siin kohal tahaksid Sa retsepti, eks. Aga..mul pole seda :D Kuid proovin siiski meelde tuletada.

Kappidest leidsin:

4 muna

300-325g jahu (ma vahel segan mitut erinevat, kuid seekord oli ainult nisujahu)

piparkoogimaitseainet, umbes kolm teelusikat

1,5tl küpsetuspulbrit

näputäis soola

150ml õli

200g pruuni suhkrut koogi sisse ja sama palju toorjuustu kattesse

200g õunapüreed (saab poest, aga võib ka ise teha)

1 riivitud porgand (äkki kaks) või õun.

1 pakk Philadelphiat

100g võid, toasooja

1 riivitud sidrunikoor

sama sidruni mahl

Sega kokku küpsetuspulber, jahu, sool, piparkoogimaitseaine ühes kausis ja teises õunapüree, õli, pruun suhkur ja munad. Ja siis sega need kaks omavahel kokku. Küpseta 40 minutit, või kuni hambaorgi trikk läbi läheb, pöördõhuga ahjus 175 kraadi juures.

Katteks mikserda omavahel Philadelphia, või, sidrunikoor ja sidrunimahl ja suhkur. Määri juba jahtunud koogile ja peale võid veel sidruni koort riivida.

Voilá!

astehelmi klaasid, Kastehelmi koogialus, Kastehelmi küünlaalus

Ja, et sündmus erilisem oleks, võta kapist oma lemmikud koogisöömise nõud. Meie kasutasime sellel korral Iittala Kastehelmi kollektsiooni koogialust ja aperatiiviklaase. Ja muidugi küünlaalust. Te lihtsalt ei kujuta ette, kui palju mul kodus küünalde põletamiseks aluseid ja jalgu on. Mõnusalt-mõnusalt palju!

astehelmi klaasid, Kastehelmi koogialus, Kastehelmi küünlaalus
astehelmi klaasid, Kastehelmi koogialus, Kastehelmi küünlaalus
Kastehelmi klaasid, Kastehelmi koogialus, Kastehelmi küünlaalus

Kuidas teie sügist tervitasite?

Postitus on valminud koostöös Iittalaga

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *