Stokke lastetool- meie lemmik juba aastaid!

Koguaeg mõtlen, et peaksin tegema postituse toodetest, mida pean “kindlasti tasub osta” toodeteks väikelapse kasvatamise juures. Sinna mahub vankrisoovitusi, toidutarvete omi, hügieeni värke, riideid ja siis muidugi meie lemmik alates aastast 2017- Stokke söögitool!

Stokke Tripp Trapp

Enne, kui ma üldse midagi kuskilt ostan, teen hästi suure uurimustöö. Muidugi on hind alati oluline, aga samas on hinna kõrval hoopis olulisemaks faktoriks kvaliteedis väljenduv kasutusaeg. Ma tahan, et kõike, mida vähegi võimalik, saaks kasutada hästi-hästi kaua. Muidugi võtsid ka minu jalad värisema söögitoolide kirju seltskond , mida lastetarvete poodides pakutakse. Kuni siis..sain aru, et ühest nendest piisab mulle hästi-hästi kauaks.

Stokke tool on selline, et sinna saad seada oma täitsa-beebi (koos vastava lisaga), istuva beebi (koos spetsiaalse raamiga), ise söömist harjutava lapse (koos raami ja kandikuga) ja lapse, kes end oma jalgadel enesekindlalt tunneb ja ronimisekunsti viljeleb ja oskab. Ja kõlan nagu telesaade, aga see pole veel kõik! Samal toolil, millel istub su poole-aastane, saab istuda ka juba täiskasvanud inimene. See on sedasorti tool, mis kasvab koos kasutajaga. Ja meie peres ongi neid söögilaua taga kaks- üks on Bella enda jagu ja teine selline, mida saavad kasutada külas olevad lapsed või kui neid parasjagu pole, armastab seda kasutada hoopis R. ise. Jep. See on üks väga multifunktsionaalne tool, mis võib su pere teenida aastakümneid.

Selle osade liigutamine pole eriline kunsttükk ja sellega saan hakkama isegi mina. Jägi lihtsalt, et tool su lapse füüsist toetaks- selg peab olema sirge ja jalad toetatud.
Lisaks meeldib mulle Stokke söögitooli juures see, et kuigi poes oma neutraalses või vastavas keskkonnas tunduvad kõik isendid nii armsad ja kutsuvad, siis tuleb meeles pidada, et kodus on kõik hoopis teine ja tegelikult tahaks ju, et iga mööbliese teistega hästi kokku sobiks. Stokke on kena ja pigem neutraalsema välimusega. Sellel pole värvilisi mõmmisid ja sobib hästi teiste pereliikmete istumistega kokku. Okei, see pole ehk paljudele nii oluline, aga mulle, kelle söögilaud on üks osa elutoast, on see siiski üsna määrav faktor. 


Kas sul on kogemusi Stokke tooliga? Või mis on sinu perele söögitooli valimise juures olulisteks faktoriteks?

Share:

4 Comments

 1. Nell
  31/01/2020 / 19:48

  Minu jaoks olid söögitooli valikul olulised nii kasutusmugavus kui hügieeni pool (puhastatavus). Ja valituks sai popp Ikea Antilop. Julgen kiita kuna see on nii stabiilne, laps püsib kenasti toolis (sees pehmendus ja rihmad) ja puhastada on ka lihtne. Tean mitmeid emasid, kes selles titte ka duši all pesid kuna nii oli laps kenasti fikseeritult paigal ja tool kannatas niiskust ja pesu probleemideta :) Stokkesid olen vaadanud küll aga kui ostaks siis ilmselt teiselt ringilt kuna Antilop mulle meeldis ja nende hinnavahe on ikka päris korralik.

  • Miramii
   Author
   13/02/2020 / 11:27

   Oo, see Antilop ja duśi alla on küll hea mõte :D Mu veehulust lapsele oleks meeldinud vist küll niimoodi olla :D Kandikule mänguasju ja..

 2. Ave
  06/02/2020 / 20:00

  Meie pere söögitoolide testimine sai alguse Britton Hip+ tooliga. Alguses ei oska ise midagi tahta ja siis see tundus hea küll. Hirmus kobakas ja silmale mitte nii ilus, aga iste käis üsna kaldu, st beebi sai seal ühed oma esimesed ampsud, seejärel laps kasvades istus ilusti oma lauakese taga ja edasi sai seda kasutada ka ilma lauata. Aga… Kobakas oli. Ja siis sündis teine laps, kes oma esimesed ampsud tegi Britton Hip+ toolis, aga see tool ei meeldinud mulle üldse. Mingi hetk hakkas mulle sümpatiseerima IKEA Antilop, maksab vähem ja laps istus seal paremini, puhastada imelihtne, aga selle suur miinus oli see, et laps sinna naljalt ise ei lähe, ja kui läheks, saaksin mitu südamerabandust. Väljas söögikohtades on Antilop väga hea lahendus, aga koduses keskkonnas mitte nii hea. Järgmisena jäi silma marusoodsalt FB marketplace’is kellegi vana Britton Picnik, mis on pm nagu see Stokkegi. Ülirahul! Sellel oli kandikuosa ka, aga selle võtsin kohe eest ära. Olekski ühte veel vaja juurde, sest tool on mõeldud 2aastasele, aga ka 4,5aastane kasutab meeleldi seda. Hea kõrgusega ja väga stabiilne. :)

  • Miramii
   Author
   13/02/2020 / 11:26

   Meil on ka vanaisa juures Antilop ja ostsin just sellepärast, et söögikohtades oli mõnus kasutada. Ja muidugi siis hind, sest vanaisa juures käime pigem harva ja ei hakka päris Stokket sinna ostma. Aga no..koduses keskkonnas ei meeldi Antilop üldse :D Ma ei tea kust see vahe tuleb. Kuidagi ohtlik tundus koguaeg, kuigi tegelikult ju pole :D Nüüd on vanaisa juures olles Bella täitsa suurte toolil, aga kodus ja teiste vanavanemate juures, enda Stokke peal.

   Aga vist tuli su teksti kaks Brittoni samanimelist tooli, kuigi tahtsid vist erinevaid panna? Aga need mida mainid on vist kõige klassikalisemad jaa.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *