“Road trip” pere autosõber

Turvatool Recaro, Young Sport Hero

Me ei ole mingit autohullud ja nii ei tea mina automarkidest midagi. Praegu uut autot valides, peab R. ise ka paljude sõpradega nõu pidama, sest see nool pole tedagi tabanud ja nimetab samuti neljarattalist pigem lihtsalt tarbeesemeks kui hobiks. Küll aga, nagu isegi aimad, on meile hästi oluline ikkagi turvalisus. Eriti selle tagaistmel istuja oma.

Kui ta sündis, astusime poodi sisse ja palusime endale kõige-turvalisemat-turvahälli mis üldse on. Kui ta sellest välja kasvas, oleks soovinud sama- et sõit mööduks maksimaalset turvalisust lubades, aga kahjuks selleks ajaks oli ilmnenud noore daami autosõiduviha ja kuna ükski turvahälli sõit ilma suure nututa mööduda ei saanud, pidime seekord muud proovima. Nii andsime me alla ühes asjas- uus autotool ei saanud enam olla seljaga sõidusuunas ja pidi olema meie poole keeratud. Raske südamega tehtud otsus, aga vaimne tervis on ka tervis. Vahel on lihtsalt nii. 

Turvatool Recaro, Young Sport Hero

Nagu arvasime, lootsime ja soovisime, said autonutud lõpu. Uskumatu, et ka nii võimalik on, olime rõõmsad. Ja õnneks just siis need ilmatuma pikad sõidud saabusidki.

Nüüd on meil Bella kasvades ühte tooli veel vaja, midagi sellist mille saaks istutada vanaema autosse, kes aegajalt lastega üksi enda koju sõidab, et päevaks oma hoole alla võtta. Nõuded toolile olid:

 • Kergesti autosse paigaldatav – et vanaema vajadusel ka ise hakkama saaks. Vahel on ju vaja, et tagaiste tühi oleks ja siis on see kergesti paigaldatus hea ja oluline faktor.
 • Lihtsalt kasutatav- meie enda autos on turvapadjaga tool, mis võibolla kõigi jaoks nii tuttav pole. Tahtsime, et tema kasutusse läheks tool, mis on “teada tuntud” kinnitusega.
 • Pika kasutusajaga – et saaks kasutada “turvatoolis istumise vanuse” lõpuni.
 • Kergesti puhastatav – sest…tead isegi.
 • Oleks väga turvaline – turvatoolidele tehakse teste ja mõned ilusad-kenad, ei pruugi neid nii täiel määral läbida. Meile on oluline, et valitud tool oleks saanud testides väga häid tulemusi.
Turvatool Recaro, Young Sport Hero
Turvatool Recaro, Young Sport Hero

Appi tuli Babycity, kes soovitas oma valikust tooli Recaro, Young Sport Hero, mis vastas kõikidele meie tingimustele. Kui minu jaoks oli firma Recaro alguses võõras, siis mõned tuttavad teavad seda kui väga kõva autoistmete valmistajat. Esimesena jäigi Recaro Young Sport Hero tooli puhul silma selle väga stiilne ja sportlik välimus. 

Lisaks, nagu soovisime, on see

 • Sobilik kuni 36-kilogrammini. Mis on mõne lapse kaal lausa 12-aastaselt. See tähendab seda, et juhul kui tool põrutada ei saa või tool just ei aegu, saavad lapsed sellest väga kaua kasu.
 • Väiksema lapse puhul (9-18kg) saab kasutada väga turvalist viie punkti kinnitussüsteemi. Hiljem siis kolmepunktist.
 • Kui seljatugi on reguleeritud vastavalt lapse kasvule, lähevad ka turvavööd automaatselt õigele kõrgusele. Mis on suureks abiks. SIIN (https://www.facebook.com/groups/1195459760539522/), turvatoolide jutunurgas saad alati ka abi küsida, kas kõik näeb õige välja ja on piisavalt turvaline. Aga selline asi on alati suureks abiks. Ma vahel unistan, et võiks olla mõni selline asutus, kuhu lapsega kohale sõidad ja kes sul kõik õigeks sätib ja näpunäiteid jagab. Õige kinnitus on nii oluline, muidu võib turvalisused palju kaotada.
 • Ekstra turvaline küljelöökide vastu (eriti kõrgete äärtega). 
 • Istmekatted on eemaldatavad ja seetõttu ka kergesti puhastatavad. 
Turvatool Recaro, Young Sport Hero

Ja valitud Recaro tool sai meie meelest nii äge ja ilus, et ema autosse paigaldades tuli korraks mõte, et mis oleks kui jätaks selle hoopis endale. 

Kuidas sina enda perele turvatooli valid, kas küsid poest abi või usaldad teiste kogemusi? 

Postitus on valminud koostööna, toode on saadud kingituseks

2 Comments

 1. 21/11/2019 / 00:16

  Lappan ADACi testid läbi ja hindan suuresti selle järgi. Peagi, kui väikevend kolib Recaro turvahällist õe Cybex Sironasse, tuleb õele midagi järgmist vaadata. Mingi eeltöö olen teinud, aga suurem kindlasti veel alles ees. Uuel aastal on vaja vahetus teha ja siis saab need testid uuesti läbi lapatud ja kindlasti arvustusi loetud.

  Recaro hälli valisimegi aastad tagasi ka just hoopis seetõttu, et nad neidsamu rallitoole autodesse teevad. Järelikult firma teab, mis nad teevad ja võib usaldada.

  • Miramii
   Author
   25/11/2019 / 00:41

   Sirona kohta olen ka head kuulnud, aga meil jäi see ära postituses mainitud põhjustel. Ja kuna me ühelapsepere ja poleks teisele pärandada, siis oli pikk kasutusaeg ka väga oluline. Sirona on just hea siis kui uus väike peale tuleb..saab mõnusalt kaua kasutada. Aga samas teil minilapsed ka :D Nad saaksid niisama ka kaua kasutada vist :D

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *