Õnnestunud kolmese sünna A-B-C

….meie pere juhtumi najal.

Bella sünnipäevad on mulle väga tähtsad sündmused. Tihti hakkan ideid koguma (mida lõpuks ei kasutagi) juba pool aastat enne pidu. Aga siis juhtub see mis alati- nädal enne on veel kõik üsna lahtine ja minul pea sassis ja stressitase kõrge. Nimelt ei saa meie pere kunagi ühe peoga hakkama ja sellel korral oleks neid olnud peaaegu, et neli. Kuid õnneks õnnestus siiski kahest üks kokku pressida ja nii pidutsesime me ainult reedel-laupäeval ja pühapäeva.

Keskendun selles postituses sellele kõige keerulisemale- Bella 3 ja tema pisikesed sõbrad vanuses 2-4. Ja nende emad.

Minu “ülesanded” selleks peoks olid-

Leida ruum, mis poleks üleni kirev ja särav mängutuba, kus enamik lapsi niigi igal nädalavahetusel ja igal sünnipäeval käib. Ruum peaks suutma ära paigutada ka umbes 17 lapsevanemat ja sama suur hulk lapsi ja seal peaks olema võimalus toitu kenasti ja muretult ja kiiresti välja panna. Lisaks muidugi alal sees tualettruum, riiete ja kärude hoidmise võimalus, parkla, hästi valgustatus ja mis kõige tähtsam- lootsin leida avarat ala, kus emad oma mürakarusid jälgida saavad ilma, et liigselt jooksma peaks.

Dekoratsioonid! Lähtusin “mida värvilisem, seda parem” mõttest.

Toidud ja kook!

Laste lõbustamine, kui pidu liigselt tormiliseks kujunema peaks.

Ja kõik. Tundub lihtne, eks? Tegelikkuses…ma ei tea. Aga ma nüüd tegin suure töö ära ja kuna KÕIK külalised jäid väga väga rahule, siis ehk saab keegi teine siit rohkelt inspiratsiooni ja saab sama teed minna. Sest see toimis. Ausalt. Ja ei, see pole koostöö postitus peopaigaga ega midagi. Ma leidsin selle ise…st. mulle soovitati seda ja ma ei pidanud pettuma.


Mis ma siis tegin?

Kõigepealt oli vaja paika saada peokoht. Ma kaalusin erinevaid variante ja sõelale jäid kaks kohta-

Anna Lutter Kuut, kus ta pakkus väga häid variante nii pisikeste lõbustamiseks. Aga kahjuks võõrustajate arv niisuguses vanuses laste puhul oleks pidanud olema poole väiksem. Ja nii lükkasime selle tulevikku, et meie kellegi teise sünna kord seal pidada.

Liivala mängutuba

Mis, ilmselgelt, saigi valituks. Liivala mängutuba on selline koht, kus on siseruumis 40m2 liivakast. Jep, sa lugesid õigesti. Ilmatumalt suur liivakast siseruumis soojuslambi all. Juba see kõik kõlas nii, et seal lihtsalt peab ühe peo maha pidama. Aga little did i know..

Mängutoas olid kõik mänguasjad hoolsalt valitud. Seal ei leidnunud ainsatki mõttetut funktsioonita jullat ja nii tore oli näha käpaga liiva tõstvaid kolme-neljaseid poisse, liivakasti nurgas naeru kihistavaid tüdrukuid ja vaibal silindreid paigutavat pisikest tüdrukut. Seal oli kõigile midagi. Minu Bella veetis enamiku ajast mängumajas või motoorikaseina lähedal või niisama liivas püherdades.

Lisaks mulle meeldis, et mingeid nõusid ma seekord kaasa vedama ei pidanudki. Neil olid nii topsid, taldrikud, noad-kahvlid, kausid, kannud, tassid kõik endal olemas. Ja need olid ilusad-kenad-värvilised, mis sobisid mu dekoratsioonidega imehästi kokku!

Ka toite aitas Liivala tegija mul välja panna, et ikka jõuaksin. Ja koristama nende sõnul tegelikult ise ei pea, kuid me ikkagi üritasime endast parima anda. Nõusid aitasid jälle kokku panna nemad. Ja seda kõike suure naeratuse saatel, mis kustutas mu kõik eelnevast aastast saadud hirmud, kus koristajatädi mu ühe vaibal oleva popkorni pärast üsna läbi võttis. Seekord me popkorni muidugi ei pakkunud ka :D

Aga igatahes, selle mängutoa kogemus oli algusest lõpuni positiivne ja kindlasti kaalun järgmisel aastal sama kohta!

Mängutoa rent kolmeks tunniks, nädalavahetusel, läks maksma 140.-

Dekoratsioonid on samuti ühed olulised detailid ühe kolmese sünnal! Selle asemel, et osta kokku ühekordseid asju, mis pärast prügikasti lendavad, proovisin leida selliseid kaunistusi, mida hiljem uuesti ja uuesti kasutada saaks. Siin kohal tuli appi Happymania peokaunistuste e-pood, kus on valikut igaks ideeks ja peoks ja mõtteks ja kõigeks.

Mina proovisin valida hulk hästi värvilisi asju. Liivala heledas interjööris paistavad need hästi silma ja sobituvad keskkonnaga ideaalselt. Lisaks puudus mul mingi kindel teema ja seetõttu see natukene lihtsam tee.

Kõige keerulisem oli lahendada meie ebatraditsioonilise “koogi” serveerimise probleem, aga ka sellele leidsin Happymaniast lahenduse.

Minu meelest läheb vaja üheks vahvaks peoks-

Peomütse! Need on toredad lauakaunistusena, samas vahvad laste peas ja piltidel ja loovad sünnipäevameeleolu. Valisin roosad ja kollased mütsid.

Midagi seinale, mis jääb paljude piltide taustaks ja teeb need edevamaks. Mina valisin roosa peokardina. Küll aga kui valid mõne sellise toote, tee enne ka kindlaks kuidas seda kinnitada saab. Meie proovisime selle kummilaadse tootega ja see ei olnud parim valik.

Lahedat linikut, mida lauale panna. Meie valisime rannapäraselt palmilehtedega lauakatte, kuhu peale paigutasin kodust kaasa toodud puidust lõikelauad toitudega. Kõik sobis omavahel ideaalselt kokku!

Toredaid lisasid! Mida siia-sinna riputada. Nagu näiteks need värvilised pom-pomid.

Erinevaid vahvaid kõrsi, sest neid läheb ju igal peol suur hulk. Mina valisin helesinised ja roosad.

Sünnipäeva küünlaid! Me valisime suurema paki ja nii saime neid muretult kasutada kõikidel pidudel.

Kuna magustoiduks valisime koogi asemel hoopiski Minimeltsid, siis leidsine Happymaniast ideaalse koogialuse, mida nende serveerimiseks kasutada.

Toiduga oli mul kõige keerulisem. Valitud cateringid pühapäeval ei tööta ja osa jättis mulle ka vastamata. Ise ma midagi teha ei jaksanud, sest..kaks pidu seljataga ja üldse tahaks lihtsalt ja kiirelt. Ja nii tellisin kõik asjad mugavalt Selveri köögist ja lisasin lihtsalt juurde õunu ja banaane ja mahla.

Lauale lendasid miniburgerid, kartuli-peekoni salat, lihapallid, seene kattega leivakesed, pisikesed saiakesed, minitomatid, kaneelisaiakesed, apelsini mahl, vesi ja kohv emmedele. Netist sai tellimuse teha ja enne sünnipäeva üles korjata. Lihtne!

Lisategevus oli meil ka üli-lihtsalt lahendatud. Härra R. tegi oma pisikese tattoosalongi, kus kasutasime Ducky Street tätoveeringuid ja see oli tõeliselt populaarne :D Lapsed said endale käe peale liblikaid, ponisid ja südameid.

Huh. Ja ongi kõik. Ja võin käsi südamel öelda, et see ongi valem, kuidas hea pidu maha pidada ilma, et sa eriti mõtlema ei peaks. Kui tahad aga mõelda, mõtle toitude osas- mina pakun järgmisel aastal rohkem värsket, sest õunad kadusid laualt ludinal.

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *